Юридические услуги от компании Наказ

Юридичний блог

Реєстрація і присвоєння поштової адреси об'єкту нерухомості

Сама по собі процедура поки що не має чіткого правового регулювання й у багатьох дрібних деталях залежить від місцевого органа, наділеного правом присвоєння поштової адреси об'єкту нерухомості, яким є відповідне управління містобудування й архітектури. Такий недолік з боку законодавця дає підґрунтя для деяких бюрократичних процесів, спрямованих на затягування часу виконання всіх процедурних моментів.

Але всі територіальні органи слідують основним загальнодержавним вимогам, які вже сформувалися в даній сфері діяльності з благоустрою населених пунктів.

Порядок роботи:

Консультація: зателефонувати нашим спеціалістам для запису на консультацію або оформити замовлення, написавши нам на електронну пошту.
Оформлення: довіреностей на нашого спеціаліста.
Термін: 1 місяць.
Результат: Копія розпорядження райдержадміністрації про присвоєння поштової адреси.
Доставка: отримати готовий документ ви зможете в нашому офісі або оформити доставку кур’єром.

До об'єктів, яким може бути привласнена поштова адреса, відносяться:

 • житлові багатоквартирні будинки;
 • індивідуальні житлові будинки;
 • жилим будинкам садового типу;
 • індивідуальні дачні та садові будинки;
 • виробничі будинки;
 • гаражі й паркінги;
 • земельні ділянки, на які вже затверджена містобудівна документація.

Порядок присвоєння поштової адреси

Крок 1.

Подати документи до відповідного Центру надання адміністративних послуг

Крок 2.

Розгляд документів в ЦНАП протягом 30 робочих днів

Крок 3.

Отримати копію розпорядження про присвоєння поштової адреси

На період будівництва об'єкту може бути присвоєна тимчасова або попередня адреса. Для цього власник ділянки (або користувач земельною ділянкою на інших підставах) подає в територіальний орган заяву і додає до неї наступні документи:

 • документ, який підтверджує особистість заявника, якщо їм є фізична особа, або копію свідоцтва про державну реєстрацію для юридичної особи;
 • документ, що підтверджує права на конкретну земельну ділянку;
 • проектну документацію на об'єкт будівництва, яка вже була затверджена;
 • довідку про сплату пайової участі при необхідності
 • копія технічного паспорту об’єкта нерухомості;
 • копія виконавчого (контрольно - геодезичного) знімання, зареєстрованого в містобудівному кадастрі.

Якщо поштову адресу необхідно привласнити вже побудованому будинку, до цих документів подається акт про введення в експлуатацію. Цей документ також є приводом для переведення попередньої адреси в розряд поштової по закінченні будівництва, що робиться шляхом затвердження остаточної адреси територіальним органом.

Причиною відмови в реєстрації поштової адреси будівництву може бути подача неповного комплекту документів або вміст у них недостовірних відомостей.

Фахівці нашої компанії допоможуть вам уникнути бюрократичних перешкод і зареєструвати поштову адресу швидко й без зайвих проблем. Завдяки досвіду роботи в даній сфері й знанню системи зсередини, ми зможемо помітно прискорити всю процедуру й уникнути відмови в одержанні адреси через здирницькі настрої серед чиновників.

Обговорення і відгуки (9)

Анатолій
14.03.2019 22:34

Як присвоїти почтову адресу будівлі храму, який знаходиться в межах населеного пункта, і якщо ніяких документів на будівлю немає?

Наталія
26.02.2019 07:11

Добрий день , чи можливо отримати реєстрацію на дачному будинку якщо садовий кооператив не приєднаний до селищної ради і які потрібні для цього документи. Дякую.

Уляна
29.11.2018 22:18

Доброго вечора. Ділянка поза межами села... вже два роки безуспішно не можемо провести світло.... хотілося б знати наші права і який зараз порядок виконання цих робіт.

Ірина
20.09.2018 09:46

Добрий день. Необхідно присвоїти адресу військовому містечку, яке знаходиться поза межами населеного пункту, але в адміністративних межах сільської ради. Який порядок, до кого звертатись і чиї це повноваження: сільської ради чи районної державної адміністрації?

Люба
11.08.2018 09:06

Тому 2 роки рішенням міськоі ради мені дали поштову адресу але на даний час вона ніде не зареєстрована, щоб зареєструвати ,що потрібно зробити? Тому,що кожен говорить по іншому

ГЕОРГІЙ
19.08.2017 11:22

Доброго дня, прошу підказати, де остаточно реєструється поштова адреса, яку присвоєно будинку після отримання розпорядження райдержадміністрації.

НАКАЗ
19.08.2017 11:45

Доброго дня, Георгій якщо Ви отримали із районної адміністрації розпорядження про присвоєння поштової адреси, то реєструвати вам ніде не потрібно.

Ігор
23.11.2015 06:01

Я самовільно (без оформлення дозвільних докумкнтів на будівництво) збудував садовий будинок на ділянці, що належить мені на основі свідоцтва првавовласності в садовому кооперативі. Садовий кооператив знаходиться поза межами сільської ради. Тепер при оформленні необхідна довідка про присвоєння почтової адреси. Скажіть будьласка, як має виглядати дана довідка, чи може її видати голова кооперативу? Буду вдячний за відповідь

НАКАЗ
23.11.2015 09:46

Доброго дня, Ігор, дану довідку може надати голова кооперативу. Довідка готується в довільній формі.