Юридические услуги от компании Наказ
Пн-Пт 09:00 - 19:00
Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Зміна назви юридичної особи

Зміна найменування юридичної особи

Зміна назви юридичної особи передбачається і регулюється чинним законодавством України.

Найменування юридичної особи обов'язково має містити певний вид інформації щодо його організаційно-правової форми. Це може бути, наприклад, приватне підприємство, виробничий кооператив, товариство з обмеженою відповідальністю, благодійна організація. При створенні відокремленого підрозділу, назва має містити слова "філія", "представництво" і вказувати на взаємозв'язок, а точніше - приналежність цього підрозділу до конкретної юридичної особи; при створенні установи, її найменування обов'язково має засвідчувати характер діяльності такої установи.

Кожна юридична особа також може мати скорочену назву, про це йдеться в реєстраційній картці, що подається держреєстратору. Крім того, додатково може містити й назву іноземною мовою.

При створенні юридичної особи потрібно приділити достатньо уваги для визначення найменування, оскільки існує безліч підводних каменів.

Відповідно до законодавства, зміна назви юридичної особи відбувається за допомогою подачі держреєстратору заповненої реєстраційної картки Форми №3. Дана картка відображає внесення різних змін до статутних документів юридичних осіб. Такі зміни включають: зміну місцезнаходження юридичної особи, зміну відомостей стосовно органів управління даними юридичною особою, зміну відомостей про КВЕД, перейменування юридичної особи та зміну скороченого найменування юридичної особи.

Якщо подача відповідає нормам закону, держреєстратор її приймає, обробляє документи та вносить відомості про те, що зміна назви юридичної особи відбулася. Дані відомості вносяться до реєстру юридичних осіб протягом одного робочого дня.

Зміна назви організації та фонду

Закріплення найменування за юридичною особою в неприбуткових організаціях (при їх створенні) відбувається на загальних підставах.

А ось зміна назви благодійної організації має деякі особливості.

Щоб відповідні зміни були внесені в рамках закону, недостатньо тільки подати державному реєстратору реєстраційну картку №3. Додатково до заповненої реєстраційної картки подаються документи, що підтверджують законність таких дій. Це:

 • копія Протоколу Загальних зборів, який підтверджує, що на таких зборах було прийнято рішення про зміну назви;
 • копія Протоколу реєстрації учасників, який підтверджує наявність кворуму;
 • два примірники установчих документів благодійної організації.

До речі, зміна назви юридичної особи даного виду (благодійної організації) не тягне за собою сплату адміністративного збору, тому при подачі документів на зміну назви, державний реєстратор не вправі вимагати документи, що підтверджують таку сплату (квитанцію).

Наші фахівці якісно і оперативно нададуть послуги, і зміна назви організації будь-якої форми власності відбудеться для вас легко і без зайвих труднощів.

Законодавство:

Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.2003 №755-IV;

Закон України "Про громадські об’єднання" від 22.03.2012 №4572-VI;

Наказ Міністерства фінансів України "Про затвердження Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій" від 24.01.2013 №37;

Наказ Міністерства Юстиції України "Про затвердження вимог написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу" від 05.03.2012 368/5.

Добавить комментарий

 • Введите код с картинки (если не можете прочитать код, смените картинку кнопкой «Не могу рассмотреть код»)

  Защитный код
  Обновить
 Комментарии

Отзывы (2)

Анастасія 09.10.2015 18:58

Доброго дня! Підкажіть мені, будь ласка, де можна отримати нову реєстраційну картку №3? Оскільки мене проінформували, що на днях деякі реєстраційні картки оновились.

| | Цитировать

Nakaz 30.10.2015 11:49

Доброго дня, Анастасія!

Так, з червня місяця Наказом Мінюсту №992/5 від 17.06.2015 року дійсно оновилися деякі реєстраційні картки. Їх усі можна скачати прямо в тексті Наказу або ж на офіційному сайті Мінюсту (http://ddr.minjust.gov.ua/uk/54c24f22b158353faafc91cd90a24432/formy_reestraciynyh_zayav/)? cайт постійно оновлюється, тому всі картки викладені в останній редакції.

Також ви можете звернутися до реєстратора та отримати у нього форму реєстраційної картки, з якої зняти копію (при цьому один з примірників картки потрібно обов’язково повернути реєстратору).

Дякуємо за питання!
З повагою, ЮО “Наказ”

| | Цитировать

Компания НАКАЗ не может гарантировать 100% оформление заказанных документов, если клиентом не предоставлен полный комплект документов и информации в установленные сроки, решение и сроки выдачи документов зависят от соответствующих государственных органов и законов Украины. Государственные органы могут потребовать дополнительные документы в зависимости от особенностей и ситуации конкретного клиента. Оплата государственных пошлин и сборов осуществляется до или в момент подачи документов и в случае отказа не возвращаются. В свою очередь компания НАКАЗ прикладывает максимум усилий и опыта, чтобы повысить ваши шансы и сроки получения заказанной вами услуги до максимально высокого уровня по сравнению с самостоятельной подачей. Цены, указанные на сайте, не являются ни рекламой, ни офертой, как правило, указана минимальная стоимость услуги. Компания НАКАЗ не участвует в коррупционных и незаконных схемах, не рекомендует этого клиентам и не принимает заведомо незаконные заказы. Всю ответственность за предоставленные в компанию данные для работы несет клиент. Мы работаем только в правовом поле законодательства Украины.

Ваш юрист Адвокат Юрист Мария Пилипчук юрист, юридические услуги Опыт: 5 лет (063) 440 39 03

Последние комментарии:

 1. dukascopy opinie 17.02.2017 18:46

  Бухгалтерские услуги Киев

  My brother recommended I might like this website. He was entirely right. This post truly made my day.
   
 2. НАКАЗ 17.02.2017 13:25

  Бухгалтерские консультации

  Доброго дня! Так, ФОП 3 група 3% з ПДВ має реєструвати податкові накладні. Різниця між ФОП 3 гр 5% і ...
   
 3. Наталия 17.02.2017 13:17

  Бухгалтерские консультации

  Доброго дня, підкажіть будь ласка , які звіти має здавати фоп 3 група з ПДВ, чим віжрізняється ведення ...
   
 4. Сергей 16.02.2017 10:04

  Справка о несудимости в Киеве

  Добрый день. Для оформления вида на жительство моей теще (гражданка Украины). В настоящее время ...
   
 5. ВІка 15.02.2017 11:26

  Отримання посвідчення водія

  Я вчора здавала на права, то паспорта в мене близько ніхто не просив. ( в екзаменатора є фотокопії ...
   
 6. НАКАЗ 14.02.2017 13:01

  Бухгалтерские консультации

  Добрый день, Юрий! В данном случае необходимо правильно оформить правоотношения как с предпринимателями ...