Бесплатная консультация

Бесплатная консультация

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Арсеній Салалайко
Арсеній Салалайко (063) 440 39 03 Зворотній дзвінок

Встановлення батьківства в судовому порядку

Як подати позовну заяву на встановлення батьківства?

Спеціально для вас ми розробили три варіанти співпраці. Залежно від ваших побажань і наявності вільного часу, виберіть зручний для вас пакет.

Старт

7500 грн

  • 1500 грн./ год
  • 5 годин роботи

Стандартний набір послуг для пакета

  • аналіз документів
  • стратегія
  • позов/заперечення
  • 1 виїзд

Замовити

 

Складне

30 000 грн

  • 1500 грн./ год
  • 20 годин роботи

Стандартний набір послуг для пакета

  • аналіз документів
  • стратегия
  • позов/заперечення
  • 5 виїздів

Замовити

 
*Важливо:
  1. Вартість вказана приблизна і може змінюватися в залежності від витраченого часу.
  2. Ризик перенесення засідання несе клієнт, так як заздалегідь офіційна інформація не публікується.
  3. Ми не гарантуємо рішення суду. Але гарантуємо якісне супровід кращими адвокатами.
Як ми працюємо
Консультація
Вибір пакета
Оплата
Підготовка
Обслуговування
Інформування

Запишіться на консультацію

Встановлення батьківства - без перебільшення, одна з найбільш заплутаних і складних категорій сімейних спорів. Згідно ст. 121 Сімейного кодексу, якщо чоловік і жінка перебувають у шлюбі, і у них народжується дитина, чоловік буде автоматично вважатися батьком цієї дитини. Що ж тут складного, запитаєте ви? Найбільші труднощі виникають тоді, коли дитина народжується в так званому «цивільному шлюбі», або якщо батьком дитини себе вважає не чоловік матері, а інший чоловік.

Не слід також плутати поняття «встановлення» і «оспорювання батьківства». Оскільки у першому випадку особистість батька тільки слід з'ясувати, а в другому випадку у дитини вже є запис у свідоцтві про батька, але інша особа вважає себе батьком дитини або, навпаки, не вважає.

Якщо мова йде про встановлення батьківства, коли чоловік і жінка не перебувають у шлюбі, то батько дитини може самостійно подати заяву до ГОРАГС про те, що саме він – батько дитини. Якщо чоловік не бажає виконувати таку дію і не визнає себе батьком дитини, то матері доведеться доводити його батьківство в суді.

Доказом того, що батьком дитини є відповідач, може бути не тільки генетична експертиза (хоча такий метод, звичайно ж, буде найнадійнішим), а й інші дані, які якимось чином можуть вказувати на батьківство. Завдяки вмілим діям адвоката, можуть бути і такі випадки, коли відповідач добровільно визнає себе батьком дитини (без проведення експертизи).

Інший вид конфлікту - оспорювання батьківства. Особа, яка вважає себе батьком дитини, яку народила жінка у шлюбі, може подати позов до її чоловіка (якщо той записаний батьком цієї дитини).

Порядок встановлення батьківства

Встановлення батьківства відбувається винятково через суд добровільно або примусово. Подати позов може матір, батько, опікуни або сама дитина, яка досягла 18 років. Суд може проводитися в будь-який час, тому що певного терміну розгляду подібних справ не встановлено. Порядок встановлення батьківства досить простий. Він припускає подачу правильно складеного позову, з яким вам можуть допомогти наші юристи, і незаперечних доказів, якими можуть виступити:

  • тест ДНК;
  • спільне проживання батьків, ведення господарства, шлюб;
  • графічна або медична експертиза для визначення моменту зачаття дитини.

В деяких випадках судом може застосовуватися примусове встановлення батьківства, але воно більше виступає психологічним тиском, ніж реальним спонуканням до дій. Адже в Україні заборонено брати біометричні дані без особистої згоди.

Крім встановлення зв'язку між батьками й дітьми, існує зворотний процес. Презумпція батьківства реалізує право громадян заперечувати рішення судді з приводу родинних зв'язків з дитиною. Цей процес досить складний. Він припускає подачу заяви позивачем із проханням виключити запис про батьківство. З підготовкою даної справи вам також можуть допомогти наші юристи в максимально стислий термін.

Встановлення батьківства після смерті батька

В Україні передбачено встановлення батьківства після смерті батька шляхом подачі заяви до суду. Терміну позовної давності в подібних справ немає. Так що мати, опікуни або сама дитина, яка досягла повноліття, можуть звернутися до суду у встановленому порядку. Цей процес досить складний, тому що аналіз ДНК практично провести неможливо. Відсутність експертизи біометричних даних значно ускладнює судовий розгляд. Але, існує ряд інших речей, які можуть виступити як доказ батьківства. Наприклад, показання свідків, фото й відео матеріали, різні письмові документи. Справи про встановлення батьківства найчастіше спрямовані не стільки на підтвердження родинних зв'язків, скільки на відновлення права дитини на спадщину, аліменти від родичів, пенсію по втраті годувальника та інше.

Досвідчені юристи нашої компанії допоможуть скласти позов про встановлення або оскарження батьківства, представити інтереси клієнта в суді і отримати готове судове рішення, яке неодмінно буде тільки на вашу користь.

  Послуга Терміни
Складання Позову від 1 дня
Подача Позову  
Супровід від 6 міс.
замовити

Обговорення і відгуки (11)

Юлия
05.05.2018 16:45

Добрый день! Скажите пожалуйста как я могу доказать что мой покойный гражданский муж является отцом нашей 3-х летней дочери если мы начали жить с ним в апреле 2014года а в апреле 2015года я родила дочь. Мы прожили ещё месяц после рождения дочери и разошлись. После него не с кем не жила и не была расписана. В сентябре 2017годо он умер. Фото и видео к сожалению не сохранились но есть свидетели (соседи, друзья) а так же социальные службы могут подтвердить если это поможет. Хочу оформить пенсию по утере кормилица. Возможно ли это? И з чего нужно начинать? За ранее большое спасибо.

Наказ (Nakaz)
25.05.2018 15:53

Добрый день! Согласно ч.1 ст.36 Закона Украины "Об общеобязательном Государственном пенсионном страховании", ребенок имеет право на получение пенсии по потере кормильца, не зависимо от того был ли он на удержании этого кормильца. При рождении ребенка Вы записали кого-то отцом ребенка? Если да, то это должно быть указано в свидетельстве о рождении ребенка, и является доказательством отцовства. Если нет, то необходимо обращаться в суд, согласно ст. 130 СКУ (установление факта отцовства по решению суда). Учитывайте, что если доказательств отцовства будет недостаточно, понадобиться экспертиза ДНК путем проведения эксгумации. Даже в таком вопросе судебное разбирательство- это довольно сложный и длительный процесс. Обращайтесь к нам, будем рады помочь.

Юля
23.02.2018 08:26

Добрий день! Я хочу запитати, вас як подати заяву на встановлення батьківства, якщо батько дитини себе ним не визнає і змінив місце проживання?

Наказ (Nakaz)
03.04.2018 16:29

Доброго дня! Заява про встановлення батьківства відповідно ст. 128 СКУ подається до суду за актуальним на даний момент місцем проживання відповідача. Вам варто зібрати всі докази його батьківства (фото, свідки, листування). Також звертаємо вашу увагу, що у випадку невизнання відповідачем свого батьківства судом буде призначено експертизу ДНК. Радимо Вам заручитися підтримкою адвоката оскільки процес не легкий. Будемо раді допомогти.

Lana
15.02.2018 11:34

Добрий день. Яка процедура встановлення батьківства якщо батько є громадянином іншої країни і не вказаний в свідоцтві про народження дитини? Передчасно дякую за відповідь.

Наказ (Nakaz)
21.03.2018 11:34

Доброго дня. Встановлення батьківства буде проходити в судовому порядку, якщо батько не визнає своє батьківство добровільно. Ви можете звернутися або до суду напряму, або (в залежності від країни проживання) до Минюсту за встановленою формою. Вам необхідно бути готовою до досить тривалого процесу (від 1 року) та перекладу і направлення документів у країну проживання батька. Також скоріше за все знадобиться проведення експертизи ДНК. Процедура складна проте при правильній підготовці все можливо, тому рекомендуємо вам одразу звернутися до адвоката. Будемо раді вам допомогти.

Перегін Олена
24.01.2018 22:01

Доброго вечора ! В мене таке дивне питання . Мій брат прожив з жінкою в громадському браковані 5 років вже 3 роки не живуть разом в них є син якому 7 років і його жінці захотілося визнати офіційно його батьком дитини , і вимагає це зробити чим по бистріше. Чи може вона мати для себе якість користь , і чи може це чимось негативним відгукнутися братові??

Наказ (Nakaz)
31.01.2018 19:53

Доброго дня. Мати дитини матиме право стягувати аліменти з батька, якщо він добровільно не надає допомогу на утримання дитини. Для більш детальної консультації необхідно отримати від вас більше інформації по справі. Будемо раді вам допомогти.

роман
08.01.2015 13:04

ребенок родился в браке сейчас жена утверждает что не мой мы не разведены как узнать мой или нет

Юрий
30.04.2014 13:59

Добрый день.У вас есть образец позывной заявы про встановлэння батькивства для отца.Я ищу в интернете но найти не могу и если есть вышлите пожалуста.У меня ситуация следующая я венчался в церкви с бывшей женой но не был женат и она в тайне от меня оформила ребёнка как мать одиночка я это узнал но мы уже не живём вместе .На данный момент я безработный и планирую отстаивать свои права в суде самостоятельно без помощи юриста так как не имею финасовой возможности оплатить его работу.Буду признателен если вышлите образец.

igor
15.05.2014 09:00

Зверніться в правничу клініку. КиевоМогилянська Академія. Послуги безкоштовні.