Бесплатная консультация

Бесплатная консультация

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Арсеній Салалайко
Арсеній Салалайко (063) 440 39 03 Зворотній дзвінок

Оскарження заповіту на квартиру Київ

Чи можна оскаржити заповіт у суді

Спеціально для вас ми розробили три варіанти співпраці. Залежно від ваших побажань і наявності вільного часу, виберіть зручний для вас пакет.

Бюджет
(позов, засідання)
3 950 грн
Стандарт
(інстанція)
9 950 грн
Преміум
(рішення)
28 000 грн
первинна консультація
первинне вивчення документів
консультація
1
3
судова стратегія
написання позову, відзиву
подання позову, відзиву
судовий збір - розрахунок
судовий збір - оплата
моніторинг справи у суді
процесуальний документ
1
5
судове засідання
1
3
адвокатський запит
додаткова позовна вимога
5
зміна позовних вимог
зустрічний позов
отримання рішення суду
нотаріальна довіреність
договір з адвокатом
доставка
2
подача документів наручно
медіація на переговорах
ознайомлення з матеріалами справи в суді
3
збір додаткових доказів
3
підготовка свідка до засідання
3
пошут нестандартних рішень
нетиповий процесуальний документ
апеляція включено до пакету
гарантія результату *

Замовити

Замовити

Замовити

 • додатково оплачується - судовий збір (залежить від суми позову і характеру позовних вимог),
 • додатково оплачується - досудове врегулювання спору або збір доказів, метою якого є вирішення спору без суду, або забезпечення необхідними для суду доказами,
 • додатково оплачується - після судове виконавче провадження, метою якого є реальне виконання судового рішення,
 • додатково оплачується - термінова підготовка документів (протягом робочої доби) за подвійним тарифом,
 • довіреність необхідна для того, щоб наш юрист міг самостійно подавати документи до суду і представляти інтереси клієнта на засіданнях. Оформити довіреність клієнт може у будь-якого нотаріуса за наданим прикладом,
 • гарантія результату (тільки для пакету «преміум») - 50% вартості оплачується до початку робіт, інші 50% вартості - після позитивного рішення суду за основним позовною вимогою,
 • дуже важливо розуміти, що якщо щось не включено в пакет, швидше за все це доведеться або замовити додатково або зробити самостійно, якщо у вас є така можливість,
 • більш детально зі змістом послуг в пакетах та їх вартості можна ознайомитися в прайс-листі.
Як ми працюємо
Консультація
Вибір пакета
Оплата
Підготовка
Обслуговування
Інформування

Заповіт - це документ, який відображає волю певної фізичної особи з приводу її майна.У заповіті та чи інша особа може передати усе або частину свого майна кому тільки забажає.

Разом з тим, якщо хто-небудь з родичів не згоден з волевиявленням покійного або вважає, що померлий не міг давати звіт своїм діям, він може завжди звернутися до суду і оскаржити такий заповіт. Якщо суд визнає даний документ недійсним, то заповіт, відповідно, не буде виконано.

Визнання заповіту недійсним - досить важка категорія конфліктів. Зорієнтуватися у всіх тонкощах такої процедури може тільки кваліфікований юрист. Щоб визнати або не визнати заповіт недійсним, суд повинен з'ясувати такі факти:  

 1. Спочатку суд встановлює такі дані: факт смерті заповідача і факт наявності заповіту, який підлягає оскарженню. Тому разом з позовною заявою необхідно подати копії свідоцтва про смерть заповідача і копію його заповіту.   
 2. Далі суд з'ясовує, чи було волевиявлення заповідача добровільним, вивчає необхідні дані про позивача і відповідача. Наприклад, судді дуже важливо визначити, мав би право на отримання спадщини позивач, якби спадкування здійснювалося в порядку закону.   
 3. Обов'язково вивчається сам заповіт. По суті, заповіт - це односторонній договір (оскільки відображає волю тільки однієї особи), а до будь-якої угоди існують певні вимоги. Ці вимоги складаються з 4-х складових: суб'єкт, його волевиявлення (суб'єктивна сторона), зміст і форма угоди. Відповідно, суд перевіряє всі ці 4 елементи. Якщо ж хоча б один елемент не відповідатиме вимогам закону, у суду з'являються підстави для анулювання заповіту. 

На жаль, це самі основні моменти даної категорії справ. Практично кожен випадок - індивідуальний і має безліч суттєвих особливостей. Для того щоб ви були впевнені в позитивному результаті, зверніться до фахівців нашої компанії.

arseniysalalayko
Арсеній Салалайко
Директор
Надсилайте або телефонуйте
(044) 360 16 48
БЕЗКОШТОВНА
перша консультація

Ви отримаєте безкоштовну консультацію з таких питань:

 • перевірка документів
 • визначення строків
 • оцінка шансів

Залиште заявку зараз, не зволікайте!

4.9
Значение рейтинга
5.00
Максимальное значение рейтинга
4.70
Минимальное значение рейтинга
26
Количество голосов
Рейтинг отзывов
(26 оценок; среднее 4.9 из 5)

Обговорення і відгуки (10)

Оксана
02.02.2017 12:44

Доброго дня. У мене до вас таке питання у мого чоловіка от мами дарованя, а тато зробив заповіт на племінницю одну -другу частину. Може чоловік подати в суд на недійсним заповіт, як в те время мій чоловік інвалід першої групи

Наказ
03.02.2017 08:07

Добрый день!
На данный момент не понятно что дарила мама, а что завещал папа, один ли это объект недвижимости или разные, каким образом мама с папой владеют этими объектами. Для определения перспектив обращения в суд, необходимо ознакомиться с документами. Вы можете направить их нам на почту или подъехать с документами на консультацию в офис. Свяжитесь с нами для согласования даты и времени.

Стефан
22.02.2016 04:41

Доброго дня,скажiть будь ласка чи можна оскаржити заповiт у такому випадку:
Мама заповiла все своэ майно, яке буде набуте до смертi на одну дочку а синові нiчого,

Наказ
22.02.2016 09:50

Доброго дня. Мама має право розпоряджатися своїм майном на власний розсуд та заповідати майно будь-кому. Виключення становить певна категорія осіб (наприклад, неповнолітні чи непрацездатні діти). Тому, якщо ви входите до цієї категорії осіб, ви матимете право на обов'язкову частку у спадщині, незалежно від змісту заповіту.

Максим
11.03.2015 05:35

Доброго дня,скажiть будь ласка чи можна оскаржити заповiт у такому випадку:
Бабуся заповiла все своэ майно, яке буде набуте до смертi на одного сина, а другому(батьку) нiчого, Син на якого заповiли дуже рiдко приiжджав, не допомагав.

Наказ
22.02.2016 09:53

Доброго дня. Заповідач має право розпоряджатися своїм майном на власний розсуд та заповідати майно будь-кому. Виключення становить певна категорія осіб (наприклад, неповнолітні чи непрацездатні діти). Ця категорія осіб має право на обов'язкову частку у спадщині, незалежно від змісту заповіту. В інших випадках для оскарження заповіту необхідні вагомі обставини (наприклад, заповідач не усвідомлював своїх дій внаслідок власного фізичного стану).

Леся
18.01.2015 04:05

Державний районний нотаріус мою спадкову справу передав приватному нотаріусу, яка завела спадкову справу на 34 річну жінку, на яку у жовтні 2013 року був моєю 82 річною покійною тіткою складений заповіт в селищній раді секретарем. По цій причині приватний нотаріус мені відмовила у прийнятті заяви з документами на прийняття спадщини за законом так як я входжу у другу чергу спадкування. Мені нотаріус показала документ з набраним текстом про спадкоємця і її дані, але заповіт мені нотаріус не показала, сказавши, що у неї його не має, бо він є у селищній раді. НАПИШІТЬ МЕНІ БУДЬ-ЛАСКА на підставі чого нотаріус завела спадкову справу на посторонню особу, якщо у справі не має на неї заповіту. Яким чином я маю право отримати для ознайомлення копію складеного заповіту, якщо він дійсно є.

Виктория
11.03.2014 10:14

Мой муж с рождения проживал и был прописан по своему месту жительства со своей матерью, бабушкой и дедом. После смерти дедушки остался жить с матерью и бабкой, перед смертью бабка болела, никого не узналвала. После смерти его мать заявила моему мужу что есть завещание бабушки на нее (его мать ) и ее сестру (тетку), а его в завещании не было. По закону муж не обратился к нотариусу о признании наследства. После смерти бубушки просшло около 6 лет. Можно ли подать в суд заявление о признании завещания недействительным и какие нужны документы для его подачи, и как у нотариуса можно ознакомиться с текстом завещания (какие документы для этого нужны?)

Тетяна
11.03.2014 12:48

В продовження відповіді. Вам потрібно прикласти багато зусиль, щоб доказати про порушене ваше право, а саме що заповідач позбавив вас на спадщину за законом як обов’язкового спадкоємця.
З текстом заповіту ви не зможите ознайомитись, так як це є конфеденційною інформацією, та нотаріус не вправі розголошувати відомості про спадкоємців та спадкодавців.

Тетяна
11.03.2014 12:06

Доброго дня Вікторія, заповіт – це особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті. З ваших слів, я зрозуміла що все майно успадкували 2 доньки померлої.? Оскільки вони являються спадкодавцями навіть і по закону, в першій чергі спадкування. Для того, щоб подавти позов до суду на визнання недійсним заповіту, потрібно враховувати такий фактор, як позовна давність, а вона в українському законодавсті три роки. Тобто у вашому випадку термін позовної давності пройшов, більше трьох років. Перш за все вашому чоловіку необхідно поновити строк пропущення терміну спадкування за законом, а це можливо лише через суд. Поновивши строки через суд звернутись до нотаріуса із заявою про відкриття спадщини за законом. Також потрібно враховувати, що потрібно письмові докази для суду, які б вказували на визнання недійсним заповіту. Якщо ви докажите в суді, що заповіт підписувався не з власної волі спадкодавця, наприклад під впливом насильства.