Бесплатная консультация

Бесплатная консультация

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Арсеній Салалайко
Арсеній Салалайко (063) 440 39 03 Зворотній дзвінок

Оскарження заповіту на квартиру Київ

Чи можна оскаржити заповіт у суді

Спеціально для вас ми розробили три варіанти співпраці. Залежно від ваших побажань і наявності вільного часу, виберіть зручний для вас пакет.

Старт

7500 грн

 • 1500 грн./ год
 • 5 годин роботи

Стандартний набір послуг для пакета

 • аналіз документів
 • стратегія
 • позов/заперечення
 • 1 виїзд

Замовити

 

Складне

30 000 грн

 • 1500 грн./ год
 • 20 годин роботи

Стандартний набір послуг для пакета

 • аналіз документів
 • стратегия
 • позов/заперечення
 • 5 виїздів

Замовити

 
*Важливо:
 1. Вартість вказана приблизна і може змінюватися в залежності від витраченого часу.
 2. Ризик перенесення засідання несе клієнт, так як заздалегідь офіційна інформація не публікується.
 3. Ми не гарантуємо рішення суду. Але гарантуємо якісне супровід кращими адвокатами.
Як ми працюємо
Консультація
Вибір пакета
Оплата
Підготовка
Обслуговування
Інформування

Заповіт - це документ, який відображає волю певної фізичної особи з приводу її майна.У заповіті та чи інша особа може передати усе або частину свого майна кому тільки забажає.

Разом з тим, якщо хто-небудь з родичів не згоден з волевиявленням покійного або вважає, що померлий не міг давати звіт своїм діям, він може завжди звернутися до суду і оскаржити такий заповіт. Якщо суд визнає даний документ недійсним, то заповіт, відповідно, не буде виконано.

Визнання заповіту недійсним - досить важка категорія конфліктів. Зорієнтуватися у всіх тонкощах такої процедури може тільки кваліфікований юрист. Щоб визнати або не визнати заповіт недійсним, суд повинен з'ясувати такі факти:  

 1. Спочатку суд встановлює такі дані: факт смерті заповідача і факт наявності заповіту, який підлягає оскарженню. Тому разом з позовною заявою необхідно подати копії свідоцтва про смерть заповідача і копію його заповіту.   
 2. Далі суд з'ясовує, чи було волевиявлення заповідача добровільним, вивчає необхідні дані про позивача і відповідача. Наприклад, судді дуже важливо визначити, мав би право на отримання спадщини позивач, якби спадкування здійснювалося в порядку закону.   
 3. Обов'язково вивчається сам заповіт. По суті, заповіт - це односторонній договір (оскільки відображає волю тільки однієї особи), а до будь-якої угоди існують певні вимоги. Ці вимоги складаються з 4-х складових: суб'єкт, його волевиявлення (суб'єктивна сторона), зміст і форма угоди. Відповідно, суд перевіряє всі ці 4 елементи. Якщо ж хоча б один елемент не відповідатиме вимогам закону, у суду з'являються підстави для анулювання заповіту. 

На жаль, це самі основні моменти даної категорії справ. Практично кожен випадок - індивідуальний і має безліч суттєвих особливостей. Для того щоб ви були впевнені в позитивному результаті, зверніться до фахівців нашої компанії.

arseniysalalayko
Арсеній Салалайко
Директор
Надсилайте або телефонуйте
(044) 360 16 48
БЕЗКОШТОВНА
перша консультація

Ви отримаєте безкоштовну консультацію з таких питань:

 • перевірка документів
 • визначення строків
 • оцінка шансів

Залиште заявку зараз, не зволікайте!

Обговорення і відгуки (10)

Оксана
02.02.2017 12:44

Доброго дня. У мене до вас таке питання у мого чоловіка от мами дарованя, а тато зробив заповіт на племінницю одну -другу частину. Може чоловік подати в суд на недійсним заповіт, як в те время мій чоловік інвалід першої групи

Наказ
03.02.2017 08:07

Добрый день!
На данный момент не понятно что дарила мама, а что завещал папа, один ли это объект недвижимости или разные, каким образом мама с папой владеют этими объектами. Для определения перспектив обращения в суд, необходимо ознакомиться с документами. Вы можете направить их нам на почту или подъехать с документами на консультацию в офис. Свяжитесь с нами для согласования даты и времени.

Стефан
22.02.2016 04:41

Доброго дня,скажiть будь ласка чи можна оскаржити заповiт у такому випадку:
Мама заповiла все своэ майно, яке буде набуте до смертi на одну дочку а синові нiчого,

Наказ
22.02.2016 09:50

Доброго дня. Мама має право розпоряджатися своїм майном на власний розсуд та заповідати майно будь-кому. Виключення становить певна категорія осіб (наприклад, неповнолітні чи непрацездатні діти). Тому, якщо ви входите до цієї категорії осіб, ви матимете право на обов'язкову частку у спадщині, незалежно від змісту заповіту.

Максим
11.03.2015 05:35

Доброго дня,скажiть будь ласка чи можна оскаржити заповiт у такому випадку:
Бабуся заповiла все своэ майно, яке буде набуте до смертi на одного сина, а другому(батьку) нiчого, Син на якого заповiли дуже рiдко приiжджав, не допомагав.

Наказ
22.02.2016 09:53

Доброго дня. Заповідач має право розпоряджатися своїм майном на власний розсуд та заповідати майно будь-кому. Виключення становить певна категорія осіб (наприклад, неповнолітні чи непрацездатні діти). Ця категорія осіб має право на обов'язкову частку у спадщині, незалежно від змісту заповіту. В інших випадках для оскарження заповіту необхідні вагомі обставини (наприклад, заповідач не усвідомлював своїх дій внаслідок власного фізичного стану).

Леся
18.01.2015 04:05

Державний районний нотаріус мою спадкову справу передав приватному нотаріусу, яка завела спадкову справу на 34 річну жінку, на яку у жовтні 2013 року був моєю 82 річною покійною тіткою складений заповіт в селищній раді секретарем. По цій причині приватний нотаріус мені відмовила у прийнятті заяви з документами на прийняття спадщини за законом так як я входжу у другу чергу спадкування. Мені нотаріус показала документ з набраним текстом про спадкоємця і її дані, але заповіт мені нотаріус не показала, сказавши, що у неї його не має, бо він є у селищній раді. НАПИШІТЬ МЕНІ БУДЬ-ЛАСКА на підставі чого нотаріус завела спадкову справу на посторонню особу, якщо у справі не має на неї заповіту. Яким чином я маю право отримати для ознайомлення копію складеного заповіту, якщо він дійсно є.

Виктория
11.03.2014 10:14

Мой муж с рождения проживал и был прописан по своему месту жительства со своей матерью, бабушкой и дедом. После смерти дедушки остался жить с матерью и бабкой, перед смертью бабка болела, никого не узналвала. После смерти его мать заявила моему мужу что есть завещание бабушки на нее (его мать ) и ее сестру (тетку), а его в завещании не было. По закону муж не обратился к нотариусу о признании наследства. После смерти бубушки просшло около 6 лет. Можно ли подать в суд заявление о признании завещания недействительным и какие нужны документы для его подачи, и как у нотариуса можно ознакомиться с текстом завещания (какие документы для этого нужны?)

Тетяна
11.03.2014 12:48

В продовження відповіді. Вам потрібно прикласти багато зусиль, щоб доказати про порушене ваше право, а саме що заповідач позбавив вас на спадщину за законом як обов’язкового спадкоємця.
З текстом заповіту ви не зможите ознайомитись, так як це є конфеденційною інформацією, та нотаріус не вправі розголошувати відомості про спадкоємців та спадкодавців.

Тетяна
11.03.2014 12:06

Доброго дня Вікторія, заповіт – це особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті. З ваших слів, я зрозуміла що все майно успадкували 2 доньки померлої.? Оскільки вони являються спадкодавцями навіть і по закону, в першій чергі спадкування. Для того, щоб подавти позов до суду на визнання недійсним заповіту, потрібно враховувати такий фактор, як позовна давність, а вона в українському законодавсті три роки. Тобто у вашому випадку термін позовної давності пройшов, більше трьох років. Перш за все вашому чоловіку необхідно поновити строк пропущення терміну спадкування за законом, а це можливо лише через суд. Поновивши строки через суд звернутись до нотаріуса із заявою про відкриття спадщини за законом. Також потрібно враховувати, що потрібно письмові докази для суду, які б вказували на визнання недійсним заповіту. Якщо ви докажите в суді, що заповіт підписувався не з власної волі спадкодавця, наприклад під впливом насильства.