Юридические услуги от компании Наказ
Пн-Пт 09:00 - 19:00
Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Створення ОСББ

Реєстрація ОСББ Київ

Як створити ОСББ в Україні?

Для ефективного управління, користування та утримання майна, передбачена можливість створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) або, як його називають в Європі, кондомініуму.

Спеціалісти нашої компанії допоможуть створити ОСББ в м. Києві, розробити установчі документи та провести всі бюрократичні процедури з легкістю та економією часу.

Документи для реєстрації ОСББ

ондомініум являється юридичною особою, тому реєструється відповідно до законодавства щодо реєстрації юридичних осіб, проте з урахуванням певних особливостей.


В межах одного будинку можливо функціонування лише одного ОСББ. Проте, якщо декілька будинків поєднанні спільною територією чи іншими елементами спільного використання, то власники приміщень у цих будинках можуть зареєструвати єдине об’єднання.

Більшість типових форм документів для створення ОСББ встановлено законодавством. Тому варто відповідально поставитись до цього завдання, адже необхідні документи не складаються у довільній формі, вони повинні відповідати чітко встановленим вимогам та стандартам. Перелік документації для створення кондомініуму залежить від конкретного етапу в здійснені реєстрації. Розглянемо їх нижче.

Порядок реєстрації ОСББ

Для створення об’єднання співвласників потрібно провести наступні дії:

1. Скликати установчі збори. Правомочність для цього є у власника самого будинку або ініціативної групи з не менш як 3-х власників приміщень (квартир або нежилих приміщень). Кожному співвласнику під розписку або поштою направити повідомлення щодо проведення зборів (письмова форма обов’язкова) не пізніше ніж за 14 днів до запланованої дати. Скласти проект статуту.

Скачати Типовий статут ОСББ

2. Провести загальні установчі збори. Важливо! Для їх правомочності обов’язкова присутність більше 50% власників (тобто 50% +1). Питання, що розглядатимуться: створення кондомініуму та затвердження статуту. Для успішного прийняття рішення потрібна згода мінімум ⅔ присутніх власників, кожен з яких володіє правом 1 голосу (незалежно від кількості приміщень, що йому належать).


Провести установчі збори серед власників приміщень у новобудові можна лише, якщо більше половини приміщень пройшли процедуру державної реєстрації права власності.

3. Зареєструвати юридичну особу. Для цього необхідно подати наступний пакет документів до місцевої державної адміністрації:

 • реєстраційна картка;
 • протокол;
 • статут (оригінал - 2 екз., копії - 5 екз.);
 • список членів кондомініуму.

Організація, на балансі якої знаходився будинок, зобов’язана, протягом 3-х місяців з моменту реєстрації кондомініуму, передати усю необхідну технічну та іншу документацію на будинок. В Києві безліч будинків, котрі зведено ще у 60-х роках, може виникнути ситуація, коли зазначені документи були втрачені балансоутримувачем. В такому випадку останній самостійно і за власні кошти зобов’язаний відновити документацію протягом 6 міс. з дня реєстрації ОСББ.

4. Включити ОСББ до Реєстру неприбуткових установ та організацій. Для цього до місцевого органу ДФС подається реєстраційна заява (форма 1-РН) та копії установчих документів.

5. Відкрити рахунок у банку.


Орендарі не можуть бути членами ОСББ, таке право належить лише власникам приміщень.

Послуги з реєстрації від ЮК “Наказ”

Спеціалісти нашої компанії оперативно забезпечать проходження процедури реєстрації, включаючи надання наступних послуг:

 • розробка установчих документів та всіх додаткових протоколів та рішень, зміст та форма яких чітко відповідатимуть вимогам законодавства;
 • здійснення державної реєстрації ОСББ та взяття його на облік у необхідних органах та фондах;
 • отримання документів, які підтверджують реєстрацію та взяття на облік;
 • супровід процедури отримання статусу неприбуткової організації та внесення її до відповідного Реєстру;
 • повна консультація з приводу подальшої діяльності кондомініуму.

Законодавство:

ЗУ “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” від 15.05.2003 № 755-IV;

ЗУ “Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку” від 29.11.2001 № 2866-III;

Постанова КМУ “Про реалізацію Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" від 11.10.2002 № 1521.

Добавить комментарий

 • Введите код с картинки (если не можете прочитать код, смените картинку кнопкой «Не могу рассмотреть код»)

  Защитный код
  Обновить
 Комментарии

Отзывы (4)

Виктор 08.07.2015 01:53

Владельцем жилья в доме является юридическое лицо. Может ли оно быть членом ОСМД?

| | Цитировать

Инна 28.07.2015 13:40

Добрый день! ОСМД – это общественный союз (юридическое лицо),участниками которого могут быть как физические, так и юридические лица.

| | Цитировать

Вова 08.07.2015 01:52

Доброго дня! Створили ініціативну групу, направили власникам повідомлення про скликання установчих зборів, але в день зборів з’явилось менше половини власників. Прочитала, що в такому випадку ми не маємо права приймати рішення. Як же тоді його прийняти?

| | Цитировать

Инна 28.07.2015 14:00

Доброго дня! У Вашому випадку необхідно провести письмове опитування співвласників, які не голосували на установчих зборах. Таке опитування проводиться протягом 15 календарних днів з дати проведення установчих зборів. Якщо в такий спосіб необхідну кількість голосів не набрано, то рішення вважається неприйнятим.

| | Цитировать

Компания НАКАЗ не может гарантировать 100% оформление заказанных документов, если клиентом не предоставлен полный комплект документов и информации в установленные сроки, решение и сроки выдачи документов зависят от соответствующих государственных органов и законов Украины. Государственные органы могут потребовать дополнительные документы в зависимости от особенностей и ситуации конкретного клиента. Оплата государственных пошлин и сборов осуществляется до или в момент подачи документов и в случае отказа не возвращаются. В свою очередь компания НАКАЗ прикладывает максимум усилий и опыта, чтобы повысить ваши шансы и сроки получения заказанной вами услуги до максимально высокого уровня по сравнению с самостоятельной подачей. Цены, указанные на сайте, не являются ни рекламой, ни офертой, как правило, указана минимальная стоимость услуги. Компания НАКАЗ не участвует в коррупционных и незаконных схемах, не рекомендует этого клиентам и не принимает заведомо незаконные заказы. Всю ответственность за предоставленные в компанию данные для работы несет клиент. Мы работаем только в правовом поле законодательства Украины.

Ваш юрист Адвокат Юрист Мария Пилипчук юрист, юридические услуги Опыт: 5 лет (063) 440 39 03

Последние комментарии:

 1. Ірина Щирба 24.02.2017 12:02

  Отримання посвідчення водія

  Добрий день. Маю права "В,С" але офіційного стажу водіння авто, який можна документально підтвердити ...
   
 2. НАКАЗ 23.02.2017 18:53

  Налоговая консультация

  Добрый день, Алексей! Такую консультацию мы можем предоставить на платной основе. Стоимость данной ...
   
 3. Людмила 23.02.2017 10:20

  Тендерна документація – юридичний аналіз та підготовка

  Доброго дня, потребуємо консультацію з законності оприлюднення плану закупівель. Будемо вдячні за ...
   
 4. Алексей 22.02.2017 21:04

  Налоговая консультация

  Добрый день! Интересует консультация по налогообложению частных лиц, имеющих бизнес за рубежом.
   
 5. НАКАЗ 22.02.2017 10:40

  Налогообложение СПД

  Доброго дня, Тамара! Згідно КУ п.296.10. Реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками ...
   
 6. тамара 22.02.2017 09:15

  Налогообложение СПД

  .если юр лицо работапт на единои податке 5 пр и доход нн больше 1 мл грн нуюен ли кассовы апарат