Пн-Пт з 09:00 до 19:00

Бесплатная консультация

Бесплатная консультация

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Наталя Чацкіс
Наталя Чацкіс (063) 235 08 72

Нанесення тілесних ушкоджень судові процеси

Скільки можна зажадати компенсації за нанесення тяжких тілесних?

Запишіться на консультацію від 750 грн

У ст.121 -128 Кримінального кодексу описуються можливі види тілесних ушкоджень. Найголовнішими класифікаторами таких злочинів є ступінь провини і тяжкість тілесних ушкоджень.

Саме серйозне діяння з цієї категорії - умисне тяжке тілесне ушкодження, а найлегше - умисне легке тілесне ушкодження та тяжке (середнє) пошкодження з необережності. Крім отримання певної міри покарання (штраф, громадські роботи або обмеження волі), винна особа повинна в обов'язковому порядку відшкодувати потерпілому певну суму компенсації.

Якщо ви стали потерпілою стороною, хочемо відразу ж попередити, що отримати з відповідача гідну суму компенсації не так просто. По-перше, вам слід знати, що ж може входити в суму такої компенсації. Цивільний кодекс вказує: Ви можете вимагати стягнення витрат на лікування, компенсації моральної та матеріальної шкоди (якщо така шкода була завдана).

Умисне легке тілесне ушкодження

Як відомо, умисне легке тілесне ушкодження або побої за статтею 125 ККУ караються штрафами та виправними роботами. Подібне адміністративне покарання стосується, як звичайних побоїв, так і ушкоджень, що спричинили короткочасні порушення здоров’я та втрату працездатності (виникає більшість таких ушкоджень з необережності). Згідно з тією ж статтею 125 ККУ, обвинувачений може отримати штраф до 50 неоподаткованих мінімумів або ж до 200 годин виправних робіт за легке тілесне ушкодження і штраф від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів чи 150-240 годин виправних робіт за ушкодження, які спричинили тимчасову втрату працездатності й порушення здоров’я.

Умисне тяжке тілесне ушкодження

Кримінальна відповідальність за умисне тяжке тілесне ушкодження – позбавлення волі на довгий термін. Якщо судово-медична експертиза визначить, що ушкодження були нанесені способами, які мають характер мучення або ж вчинені групою осіб з ціллю залякування потерпілого чи спричинили смерть потерпілого, то в такому разі обвинувачений (обвинувачені) можуть позбавитись волі терміном від 7 до 10 років.

У разі, якщо ви або ж хтось із ваших близьких постраждав від рук зловмисника, і ви хочете, щоб він отримав по заслузі згідно з юридичною точкою зору, тоді обов’язково потрібно звернутись за допомогою до досвідчених адвокатів. Адвокати юридичної компанії «Наказ» зможуть гідно захистити ваші права та домогтися справедливого вироку суду.

У судові процеси про нанесення тілесних ушкоджень дуже часто включають цивільні позови від потерпілої сторони. Тобто розмір компенсації для такої особи визначається в рамках кримінального процесу (хоча подати позов не заборонено і після винесення рішення з кримінального процесу). Попри те, що закон майже завжди на боці потерпілого, довести провину підсудного нелегко. Від позивача вимагається надання до суду безлічі доказів (довідки з лікувальної установи, документи з місця роботи, розрахунки компенсаційної суми і т. д.).

Особливі труднощі виникають при обґрунтуванні моральної шкоди, адже вона не піддається якимось кількісним вимірам. Тільки досвідчений правознавець здатний обґрунтувати кожен пункт ваших вимог до відповідача. Наші адвокати знають, як поводитися ході судових розглядів, а також як правильно стягнути матеріальний і моральний збиток з підсудного.

Обговорення і відгуки (138)

Дмитрій
01.10.2019 20:50

Добрый день скажіть будь ласка що мені робити у ситуації, на днях мій друг вирішив тіпа погратися зі мною поборотися, і в результаті вибив мені передній зуб, вартість лікування 2000 грн, я пропонував на половину він сказав що нічого платити не буде, скажіть що робити в даній ситуації??

Наташа
12.09.2019 21:57

Якщо чоловік не одноразово б'ється, принижує і посилає матами мене і рідну доньку. Що робить?

Наказ (Nakaz)
13.09.2019 17:30

Добрий день. У вас є декілька варіантів, куди можна звернутись за захистом: В поліцію; В органи опіки та піклування; В соціальні служби; В центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Ви можете подати заяви до вищевказаних установ, вони будуть зобов'язані відреагувати та з'ясувати ситуацію, надати вам захист. Такі звернення варто робити, щоб фіксувати поведінку чоловіка і мати докази у разі звернення до суду, наприклад. Проте в такій ситуації все залежить від вашого бачення подальших дій, для початку вам треба чітко визначитись, яким ви бачите вирішення ситуації: чи хочете ви виправити поведінку чоловіка (тоді, можливо, варто звернутись до психолога), розірвати шлюб з чоловіком, притягнути його до кримінальної відповідальності.

Андрій
24.05.2019 18:07

Добрий день! Максимальний термін подачі заяви за групове побиття?(вік потерпілого 35 років, вік осіб що вчитили злочин від 17-25 років; є висновок спеціаліста в галузі судово-медичної експертизи-"легкий ступінь".

Константин
22.05.2019 08:42

Добрий день. На роботі директор визвав до свого кабінету, сперечались, а потім він накинувся на мене. Звернувся в травмопункт, тиждень в гіпсі. В травмпункті сказали, що повідомлять поліцію та соцстрах самі. Пройшов тиждень-поки що ніяких дій немає. Чи повинен я зі свого боку вчинити якісь дії? Що загрожує директору за таку поведінку?