Бесплатная консультация

Бесплатная консультация

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть

Адвокат по спадковим справам Київ

Консультація юриста по спадщині

Розділ майна перетворив на ворогів не одну дружну сім'ю. Ситуації, звичайно ж, бувають різні, і часом спадкові розбіжності призводять родичів або інших осіб до суду.

Спадковому праву присвячено кілька глав Цивільного кодексу. Це означає те, що спадкові правовідносини мають безліч нюансів, в яких буде досить важко розібратися непідготовленій людині.

Спадкування може відбуватися у двох порядках: за законом і за заповітом, при цьому кожен з видів спадкування має свої нюанси. Головною їх відмінністю можна назвати те, що спадкоємцями за законом можуть бути виключно родичі покійного (існує шість черг спадкоємців за законом), а спадкоємцями за заповітом може бути практично будь-яка особа (родинні зв'язки не мають значення).

Всі спадкові спори практично завжди можуть вирішуватися тільки в судовому порядку. Найбільш поширеними видами таких спорів є:

  • розбіжності між спадкоємцями з приводу розподілу спадкових часток;    
  • спори про визнання права на всю або на частину спадкової маси;    
  • спори про встановлення обов'язкової частки;    
  • суперечки про відсторонення певних спадкоємців від спадкування;    
  • визнання заповіту недійсним;    
  • інші види суперечок.  

Такoж найчастіше між спадкоємцями виникають конфлікти з приводу розділу житла. Складна ситуація виникає і тоді, коли покійний, наприклад, заповів своє майно не родичам, а зовсім стороннім особам або громадським (благодійним) організаціям. У такому випадку родичам покійного потрібно зробити все можливе, щоб позбавити таку особу права спадкування.

Звернувшись до наших юристів, ви отримаєте кваліфіковану допомогу в області спадкового права. Зокрема ми надаємо такі послуги:    

  1. Допомога при оформленні спадщини.    
  2. Складання позову про визнання права спадкування на певне майно, позову про виділення частки в спадковій масі (тобто розділ майна) та інших видів позовів.    
  3. Представлення інтересів клієнта по спадкових спорах в суді.

Обговорення і відгуки (4)

Кравчук валентина
03.09.2015 18:12

Визнання спадщини.мати померла 17 років тому.Зараз брат піднімає питання про спадщину.Ми прописані в цьому будинку.але роблю все я (ремонти,плачу комунальні, приводу у відповідність прибудинкову територію.

Євген Щеглов
07.09.2015 14:03

Добрий день!
Ви маєте право подати зустрічний позов і вимагати свою частку у спадщині.

Валентина
07.09.2015 10:36

Визнання спадщини.мати померла 17 років тому.Зараз брат піднімає питання про спадщину.Ми прописані в цьому будинку.але роблю все я (ремонти,плачу комунальні, приводу у відповідність прибудинкову територію. на даний час він подав в суд заяву на отримання спадщини. Як мені правильно поступити в цьому випадку?

Євген Щеглов
04.09.2015 12:24

Добрий день!
Оформлення спадщини на будинок при наявності документів на нього в безспірному порядку здійснюється нотаріальними органами. У випадку виникнення спору про продовження строків при спадкування нерухомості рішення приймає суд.