Юридические услуги от компании Наказ
Пн-Пт 09:00 - 19:00
Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Реорганізація підприємства в Україні

Реорганізація юридичної особи

Реорганізація юридичної особи - це чудове рішення для тих, хто хоче продовжувати здійснювати діяльність, але в іншому форматі.

Законодавчо реорганізація є однією з форм припинення існування юридичної особи. Однак, при цьому варто звернути увагу на відмінності між реорганізацією та ліквідацією. При ліквідації підприємство в принципі припиняє своє існування, а реорганізація передбачає наявність правонаступників, яким юридична особа передає всі свої права, обов'язки і майно.

Реорганізація підприємства може бути через:

 • злиття (об'єднання) - дві і більше юридичні особи припиняють своє існування шляхом створення однієї нової;
 • приєднання - до діючої юридичної особи приєднується одне або декілька підприємств, які після цього процесу припиняють своє існування;
 • поділ - реорганізація одного підприємства в декілька нових, які власне і є правонаступниками в певній частині, що стосується статутного фонду;
 • перетворення - є зміною організаційно-правової форми юридичної особи;
 • виділення - це перехід за розподільчим балансом частини майна, прав та обов'язків юридичної особи до однієї або декількох нових - законодавство не відносить виділення до видів реорганізації.

Під час злиття, приєднання або поділу юридична особа припиняє своє існування, а перетворення законодавство визначає як спосіб створення юридичної особи. Відзначимо, що при перетворенні і виділенні особа продовжує існувати.

Не варто забувати, що у всіх випадках реорганізації, крім виділення, порядок припинення юридичної особи передбачає складання акту передачі або розподільчого балансу!

Ці документи затверджуються учасниками підприємства або органом управління після того, як всі вимоги кредиторів були виконані.

Реорганізація вимагає проведення державної реєстрації, шляхом внесення запису про припинення юридичної особи в базу ЄДР. Тільки після цього юридична особа вважається такою, що припинила свою діяльність.

Підставою для реорганізації підприємства є рішення:

 • учасників або вищого органу;
 • суду;
 • відповідного державного органу.

Найчастіше реорганізація використовується товариством з обмеженою відповідальністю та акціонерними товариствами для досягнення певної мети - поліпшення умов своєї діяльності, зменшення витрат на утримання юридичної особи, вирішення непорозумінь з партнерами по бізнесу. Для цього ТОВ реорганізується в АТ і навпаки.

Звичайно, кожне підприємство має свої особливості реорганізації, наприклад, якщо мова йде про акціонерне товариство, то процедура включає отримання згоди Антимонопольного комітету України, а також виконання ряду дій, пов'язаних з цінними паперами; якщо ж йдеться про неприбуткові юридичні особи, наприклад, реорганізація організації - то це справа Мін'юсту.

Послуги з реорганізації підприємств від ЮО "Наказ"

Варто відзначити, що при реорганізації потрібно дотримуватися встановленого законом порядку:

 • проведення зборів вищого органу і рішення про реорганізацію;
 • повідомлення про це відповідні органи держави;
 • розміщення повідомлення про припинення діяльності в засобах масової інформації;
 • перереєстрація в державних органах.

Наші фахівці досконало знають весь процес реорганізації підприємств, тому зможуть вам допомогти з вибором однієї з вищезазначених форм. А якщо ви вже визначилися - юристи пройдуть процедуру максимально швидко і якісно.

Процедура припинення юридичної особи - складніша ніж створення, оскільки з боку підприємства виникають обов'язки тісно співпрацювати з державними органами, що не завжди можливо. Ми ж впевнені в якості кожного підготовленого документу, тому результат не змусить вас довго чекати!

В наші послуги входить:

 • консультація з питань реорганізації;
 • проведення зборів вищого органу;
 • складання договорів про реорганізацію;
 • підготовка документів для проходження всіх інстанцій державних органів;
 • подача документів та отримання відповідного запису до ЄДР про припинення юридичної особи;
 • перереєстрація підприємства в державних органах: реєстраційній службі, пенсійному та фонді соціального страхування, фіскальнії службі, органах статистики (зараз - ЄДРПОУ);
 • виготовлення нової печатки.

Практика показує, що здійснення реорганізації підприємства власними силами призводить до виникнення складнощів, в результаті яких процес затягується на невизначений час. А це - додатково витрачені нерви і час. Тому ми пропонуємо реорганізацію з вашою мінімальною участю - під ключ.

Для замовлення послуги необхідно:

 • надіслати нам на електронну пошту документи, що підтверджують факт існування юридичної особи: свідоцтво (виписка), установчий документ і деякі інші;
 • безпосередня участь у нотаріуса для надання нам повноважень - довіреність.

Вартість наших послуг визначається залежно від виду підприємства і бажаних термінів реорганізації.

Законодавство:

Закон України "Про господарські товариства" від 19.09.1991 №1576-XII;

Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.2003 № 755-IV.

Добавить комментарий

 • Введите код с картинки (если не можете прочитать код, смените картинку кнопкой «Не могу рассмотреть код»)

  Защитный код
  Обновить
 Комментарии

Отзывы (2)

Ірина 08.10.2015 16:29

Шукаю інформацію про реорганізацію. В мене приватне підприємство чи можу я його перетворити в товариство з обмеженою відповідальністю? Мережа Інтернет заповнена лише статтями про те, як із ТОВ зробити акціонерне товариства, а мені ще до цього далеко.

| | Цитировать

Nakaz 30.10.2015 10:27

Доброго дня, Ірино!
Приватне підприємство - це юридична особа, яка створюється, діє та припиняє свою діяльність відповідно до вимог чинного законодавства.
Стаття 104 Цивільного кодексу України надає можливість припинити діяльність шляхом реорганізації, яка в свою чергу буває 4 видів:
злиття;
приєднання;
поділ;
перетворення - це зміна її організаційно-правової форми.
Тому не виникає жодних обмежень щодо перетворення приватного підприємства в товариство з обмеженою відповідальність.
Наші спеціалісти з радістю допоможуть вам вирішити усі юридичні питання, що стосуються процедури перетворення. Вони проведуть збори вищого органу юридичної особи, якісно підготують необхідні документи та займуться їх подачею в державні органи.
З повагою, ЮО “Наказ”

| | Цитировать

Компания НАКАЗ не может гарантировать 100% оформление заказанных документов, если клиентом не предоставлен полный комплект документов и информации в установленные сроки, решение и сроки выдачи документов зависят от соответствующих государственных органов и законов Украины. Государственные органы могут потребовать дополнительные документы в зависимости от особенностей и ситуации конкретного клиента. Оплата государственных пошлин и сборов осуществляется до или в момент подачи документов и в случае отказа не возвращаются. В свою очередь компания НАКАЗ прикладывает максимум усилий и опыта, чтобы повысить ваши шансы и сроки получения заказанной вами услуги до максимально высокого уровня по сравнению с самостоятельной подачей. Цены, указанные на сайте, не являются ни рекламой, ни офертой, как правило, указана минимальная стоимость услуги. Компания НАКАЗ не участвует в коррупционных и незаконных схемах, не рекомендует этого клиентам и не принимает заведомо незаконные заказы. Всю ответственность за предоставленные в компанию данные для работы несет клиент. Мы работаем только в правовом поле законодательства Украины.

Ваш юрист Адвокат Юрист Мария Пилипчук юрист, юридические услуги Опыт: 5 лет (063) 440 39 03

Последние комментарии:

 1. Ірина Щирба 24.02.2017 12:02

  Отримання посвідчення водія

  Добрий день. Маю права "В,С" але офіційного стажу водіння авто, який можна документально підтвердити ...
   
 2. НАКАЗ 23.02.2017 18:53

  Налоговая консультация

  Добрый день, Алексей! Такую консультацию мы можем предоставить на платной основе. Стоимость данной ...
   
 3. Людмила 23.02.2017 10:20

  Тендерна документація – юридичний аналіз та підготовка

  Доброго дня, потребуємо консультацію з законності оприлюднення плану закупівель. Будемо вдячні за ...
   
 4. Алексей 22.02.2017 21:04

  Налоговая консультация

  Добрый день! Интересует консультация по налогообложению частных лиц, имеющих бизнес за рубежом.
   
 5. НАКАЗ 22.02.2017 10:40

  Налогообложение СПД

  Доброго дня, Тамара! Згідно КУ п.296.10. Реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками ...
   
 6. тамара 22.02.2017 09:15

  Налогообложение СПД

  .если юр лицо работапт на единои податке 5 пр и доход нн больше 1 мл грн нуюен ли кассовы апарат