Бесплатная консультация

Бесплатная консультация

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Ганна Гайдукова
Ганна Гайдукова (063) 440 39 03 Зворотній дзвінок

Реорганізація підприємства в Україні

Реорганізація юридичної особи

Реорганізація юридичної особи - це чудове рішення для тих, хто хоче продовжувати здійснювати діяльність, але в іншому форматі.

Законодавчо реорганізація є однією з форм припинення існування юридичної особи. Однак, при цьому варто звернути увагу на відмінності між реорганізацією та ліквідацією. При ліквідації підприємство в принципі припиняє своє існування, а реорганізація передбачає наявність правонаступників, яким юридична особа передає всі свої права, обов'язки і майно.

Реорганізація підприємства може бути через:

 • злиття (об'єднання) - дві і більше юридичні особи припиняють своє існування шляхом створення однієї нової;
 • приєднання - до діючої юридичної особи приєднується одне або декілька підприємств, які після цього процесу припиняють своє існування;
 • поділ - реорганізація одного підприємства в декілька нових, які власне і є правонаступниками в певній частині, що стосується статутного фонду;
 • перетворення - є зміною організаційно-правової форми юридичної особи;
 • виділення - це перехід за розподільчим балансом частини майна, прав та обов'язків юридичної особи до однієї або декількох нових - законодавство не відносить виділення до видів реорганізації.

Під час злиття, приєднання або поділу юридична особа припиняє своє існування, а перетворення законодавство визначає як спосіб створення юридичної особи. Відзначимо, що при перетворенні і виділенні особа продовжує існувати.

Не варто забувати, що у всіх випадках реорганізації, крім виділення, порядок припинення юридичної особи передбачає складання акту передачі або розподільчого балансу!

Ці документи затверджуються учасниками підприємства або органом управління після того, як всі вимоги кредиторів були виконані.

Реорганізація вимагає проведення державної реєстрації, шляхом внесення запису про припинення юридичної особи в базу ЄДР. Тільки після цього юридична особа вважається такою, що припинила свою діяльність.

Підставою для реорганізації підприємства є рішення:

 • учасників або вищого органу;
 • суду;
 • відповідного державного органу.

Найчастіше реорганізація використовується товариством з обмеженою відповідальністю та акціонерними товариствами для досягнення певної мети - поліпшення умов своєї діяльності, зменшення витрат на утримання юридичної особи, вирішення непорозумінь з партнерами по бізнесу. Для цього ТОВ реорганізується в АТ і навпаки.

Звичайно, кожне підприємство має свої особливості реорганізації, наприклад, якщо мова йде про акціонерне товариство, то процедура включає отримання згоди Антимонопольного комітету України, а також виконання ряду дій, пов'язаних з цінними паперами; якщо ж йдеться про неприбуткові юридичні особи, наприклад, реорганізація організації - то це справа Мін'юсту.

Послуги з реорганізації підприємств від ЮО "Наказ"

Варто відзначити, що при реорганізації потрібно дотримуватися встановленого законом порядку:

 • проведення зборів вищого органу і рішення про реорганізацію;
 • повідомлення про це відповідні органи держави;
 • розміщення повідомлення про припинення діяльності в засобах масової інформації;
 • перереєстрація в державних органах.

Наші фахівці досконало знають весь процес реорганізації підприємств, тому зможуть вам допомогти з вибором однієї з вищезазначених форм. А якщо ви вже визначилися - юристи пройдуть процедуру максимально швидко і якісно.

Процедура припинення юридичної особи - складніша ніж створення, оскільки з боку підприємства виникають обов'язки тісно співпрацювати з державними органами, що не завжди можливо. Ми ж впевнені в якості кожного підготовленого документу, тому результат не змусить вас довго чекати!

В наші послуги входить:

 • консультація з питань реорганізації;
 • проведення зборів вищого органу;
 • складання договорів про реорганізацію;
 • підготовка документів для проходження всіх інстанцій державних органів;
 • подача документів та отримання відповідного запису до ЄДР про припинення юридичної особи;
 • перереєстрація підприємства в державних органах: реєстраційній службі, пенсійному та фонді соціального страхування, фіскальній службі, органах статистики (зараз - ЄДРПОУ);
 • виготовлення нової печатки.

Практика показує, що здійснення реорганізації підприємства власними силами призводить до виникнення складнощів, в результаті яких процес затягується на невизначений час. А це - додатково витрачені нерви і час. Тому ми пропонуємо реорганізацію з вашою мінімальною участю - під ключ.

Для замовлення послуги необхідно:

 • надіслати нам на електронну пошту документи, що підтверджують факт існування юридичної особи: свідоцтво (виписка), установчий документ і деякі інші;
 • безпосередня участь у нотаріуса для надання нам повноважень - довіреність.

Вартість наших послуг визначається залежно від виду підприємства і бажаних термінів реорганізації.

Законодавство:

Закон України "Про господарські товариства" від 19.09.1991 №1576-XII;

Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.2003 № 755-IV.

4.8
Значение рейтинга
5.00
Максимальное значение рейтинга
4.70
Минимальное значение рейтинга
25
Количество голосов
Рейтинг отзывов
(25 оценок; среднее 4.8 из 5)

Обговорення і відгуки (2)

Ірина
08.10.2015 12:29

Шукаю інформацію про реорганізацію. В мене приватне підприємство чи можу я його перетворити в товариство з обмеженою відповідальністю? Мережа Інтернет заповнена лише статтями про те, як із ТОВ зробити акціонерне товариства, а мені ще до цього далеко.

Nakaz
30.10.2015 07:27

Доброго дня, Ірино!
Приватне підприємство - це юридична особа, яка створюється, діє та припиняє свою діяльність відповідно до вимог чинного законодавства.
Стаття 104 Цивільного кодексу України надає можливість припинити діяльність шляхом реорганізації, яка в свою чергу буває 4 видів:
злиття;
приєднання;
поділ;
перетворення - це зміна її організаційно-правової форми.
Тому не виникає жодних обмежень щодо перетворення приватного підприємства в товариство з обмеженою відповідальність.
Наші спеціалісти з радістю допоможуть вам вирішити усі юридичні питання, що стосуються процедури перетворення. Вони проведуть збори вищого органу юридичної особи, якісно підготують необхідні документи та займуться їх подачею в державні органи.
З повагою, ЮО “Наказ”