Консультант Ганна Гайдукова
Ганна Гайдукова (063) 440 39 03 Зворотній дзвінок

Реєстрація неприбуткових організацій

Реєстрація неприбуткової організації в Києві

Як створити та зареєструвати неприбуткову організацію?

Неприбуткова організація (НПО) - це юридична особа, метою діяльності якої не є отримання та розподіл між учасниками прибутку. Метою НПО, наприклад, може бути благодійність, меценатство, представництво та захист інтересів певних груп населення і т.д. Створення некомерційної організації досить нелегке завдання. Пов’язано це із тим, що не існує єдиного нормативно-правового акта, який би регулював дане питання, адже НПО це дуже об’ємна категорія юридичних осіб, яка включає в себе великий різновид форм діяльності. Наприклад, неприбутковими організаціями є благодійні фонди, громадські об’єднання, релігійні організації, політичні партії, органи державної влади та місцевого самоврядування і так далі. В даному розділі нашого сайту будуть розглянуті найбільш актуальні питання створення та державної реєстрації більшості неприбуткових організацій.

Колектив ЮО “Наказ” допоможе вам зареєструвати некомерційну організацію та пройти усі необхідні процедури швидко та за мінімальної вашої участі.

Документи для реєстрації неприбуткової організації

Реєстрація НПО здійснюється поетапно. Більш того, для реєстрації кожного виду організації встановлено власні правила. Саме тому перелік документів залежить від конкретної стадії процесу, виду діяльності та форми, у якій організація її здійснюватиме.

В більшості випадків вам знадобиться затвердження статуту, протоколу, заповнення реєстраційних карток встановленого зразка. Конкретний перелік необхідних документів ви зможете знайти на нашому сайті в статі, котра розглядає саме ваш вид організації.


НПО присвоюється ознака неприбутковості. Наприклад, політичним партіям присвоюється ознака неприбутковості (0008), профспілкам та їх об’єднанням - (0016).

Порядок реєстрації неприбуткової організації

Фактично можна стверджувати, що реєстрація НПО проходить у два етапи:

  1. Реєстрація юридичної особи певного виду. Дану процедуру проводять державні реєстратори за місцезнаходженням юридичної особи. Для цього потрібно визначитись із організаційною формою, видами діяльності фірми, оподаткуванням, назвою та місцем реєстрації, структурою керівних органів і багатьма іншими питаннями. Відповідно пакет необхідних документів та процедур досить об’ємний. Тобто на цьому етапі фактично створюється юридична особа, відомості про неї вносяться до ЄДР. З порядком здійснення даної процедури більш детально можна ознайомитись у розділі реєстрацій на нашому сайті;
  2. Державна реєстрація некомерційної організації у територіальному органі ДПС нижчого рівня. Присвоєння організації статусу неприбутковості не відбувається автоматично чи паралельно зі створенням юридичної особи. Для проведення цього етапу необхідно подати відповідному органу ДПС за місцем реєстрації юридичної особи заяву (форма 1-РН) та копії установчих документів. У разі прийняття позитивного рішення за результатами розгляду поданих документів, НПО вноситься до відповідного Реєстру.

У випадку змін у даних, що містяться у Реєстрі неприбуткових установ та організацій, НПО зобов’язана звернутися до податкового органу протягом 10 днів, з моменту виникнення вказаних змін, та внести їх до Реєстру.

Послуги з реєстрації від ЮК “Наказ”

Спеціалісти ЮО “Наказ” оперативно забезпечать проходження всіх необхідних реєстраційних дій, включаючи надання наступних послуг:

  • розробка установчих документів та всіх додаткових протоколів та рішень, зміст та форма яких чітко відповідатимуть вимогам законодавства;
  • здійснення державної реєстрації юридичної особи будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, а також взяття її на облік у необхідних органах та фондах;
  • отримання документів, які підтверджують реєстрацію та взяття на облік;
  • супровід процедури отримання статусу неприбуткової організації та внесення її до відповідного Реєстру;
  • повна консультація з приводу подальшої діяльності організації.

Законодавство:

Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI;

ЗУ “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” від 15.05.2003 № 755-IV;

Наказ Міністерства фінансів України “Про затвердження Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій” від 24.01.2013 № 37.

 Комментарии

Отзывы (2)

Pitch 08.07.2015 20:39

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи являється ОСББ неприбутковою організацією?

Цитировать

Анна 13.07.2015 21:59

Доброго дня! Відповідно до чинного законодавства основною метою діяльності об’єднання співвласників багатоквартирного будинку не є отримання прибутку, ст. 133 Податкового кодексу України не відносить таке об’єднання до платників податку на прибуток, а отже воно має право на отримання статусу неприбуткової організації, у разі надання відповідних документів до органів ДФС.

Цитировать

Добавить комментарий