Юридические услуги от компании Наказ
Пн-Пт 09:00 - 19:00
Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Реєстрація неприбуткових організацій

Реєстрація неприбуткової організації в Києві

Як створити та зареєструвати неприбуткову організацію?

Неприбуткова організація (НПО) - це юридична особа, метою діяльності якої не є отримання та розподіл між учасниками прибутку. Метою НПО, наприклад, може бути благодійність, меценатство, представництво та захист інтересів певних груп населення і т.д. Створення некомерційної організації досить нелегке завдання. Пов’язано це із тим, що не існує єдиного нормативно-правового акта, який би регулював дане питання, адже НПО це дуже об’ємна категорія юридичних осіб, яка включає в себе великий різновид форм діяльності. Наприклад, неприбутковими організаціями є благодійні фонди, громадські об’єднання, релігійні організації, політичні партії, органи державної влади та місцевого самоврядування і так далі. В даному розділі нашого сайту будуть розглянуті найбільш актуальні питання створення та державної реєстрації більшості неприбуткових організацій.

Колектив ЮО “Наказ” допоможе вам зареєструвати некомерційну організацію та пройти усі необхідні процедури швидко та за мінімальної вашої участі.

Документи для реєстрації неприбуткової організації

Реєстрація НПО здійснюється поетапно. Більш того, для реєстрації кожного виду організації встановлено власні правила. Саме тому перелік документів залежить від конкретної стадії процесу, виду діяльності та форми, у якій організація її здійснюватиме.

В більшості випадків вам знадобиться затвердження статуту, протоколу, заповнення реєстраційних карток встановленого зразка. Конкретний перелік необхідних документів ви зможете знайти на нашому сайті в статі, котра розглядає саме ваш вид організації.


НПО присвоюється ознака неприбутковості. Наприклад, політичним партіям присвоюється ознака неприбутковості (0008), профспілкам та їх об’єднанням - (0016).

Порядок реєстрації неприбуткової організації

Фактично можна стверджувати, що реєстрація НПО проходить у два етапи:

 1. Реєстрація юридичної особи певного виду. Дану процедуру проводять державні реєстратори за місцезнаходженням юридичної особи. Для цього потрібно визначитись із організаційною формою, видами діяльності фірми, оподаткуванням, назвою та місцем реєстрації, структурою керівних органів і багатьма іншими питаннями. Відповідно пакет необхідних документів та процедур досить об’ємний. Тобто на цьому етапі фактично створюється юридична особа, відомості про неї вносяться до ЄДР. З порядком здійснення даної процедури більш детально можна ознайомитись у розділі реєстрацій на нашому сайті;
 2. Державна реєстрація некомерційної організації у територіальному органі ДПС нижчого рівня. Присвоєння організації статусу неприбутковості не відбувається автоматично чи паралельно зі створенням юридичної особи. Для проведення цього етапу необхідно подати відповідному органу ДПС за місцем реєстрації юридичної особи заяву (форма 1-РН) та копії установчих документів. У разі прийняття позитивного рішення за результатами розгляду поданих документів, НПО вноситься до відповідного Реєстру.

У випадку змін у даних, що містяться у Реєстрі неприбуткових установ та організацій, НПО зобов’язана звернутися до податкового органу протягом 10 днів, з моменту виникнення вказаних змін, та внести їх до Реєстру.

Послуги з реєстрації від ЮК “Наказ”

Спеціалісти ЮО “Наказ” оперативно забезпечать проходження всіх необхідних реєстраційних дій, включаючи надання наступних послуг:

 • розробка установчих документів та всіх додаткових протоколів та рішень, зміст та форма яких чітко відповідатимуть вимогам законодавства;
 • здійснення державної реєстрації юридичної особи будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, а також взяття її на облік у необхідних органах та фондах;
 • отримання документів, які підтверджують реєстрацію та взяття на облік;
 • супровід процедури отримання статусу неприбуткової організації та внесення її до відповідного Реєстру;
 • повна консультація з приводу подальшої діяльності організації.

Законодавство:

Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI;

ЗУ “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” від 15.05.2003 № 755-IV;

Наказ Міністерства фінансів України “Про затвердження Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій” від 24.01.2013 № 37.

Добавить комментарий

 • Введите код с картинки (если не можете прочитать код, смените картинку кнопкой «Не могу рассмотреть код»)

  Защитный код
  Обновить
 Комментарии

Отзывы (2)

Pitch 08.07.2015 20:39

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи являється ОСББ неприбутковою організацією?

| | Цитировать

Анна 13.07.2015 21:59

Доброго дня! Відповідно до чинного законодавства основною метою діяльності об’єднання співвласників багатоквартирного будинку не є отримання прибутку, ст. 133 Податкового кодексу України не відносить таке об’єднання до платників податку на прибуток, а отже воно має право на отримання статусу неприбуткової організації, у разі надання відповідних документів до органів ДФС.

| | Цитировать

Компания НАКАЗ не может гарантировать 100% оформление заказанных документов, если клиентом не предоставлен полный комплект документов и информации в установленные сроки, решение и сроки выдачи документов зависят от соответствующих государственных органов и законов Украины. Государственные органы могут потребовать дополнительные документы в зависимости от особенностей и ситуации конкретного клиента. Оплата государственных пошлин и сборов осуществляется до или в момент подачи документов и в случае отказа не возвращаются. В свою очередь компания НАКАЗ прикладывает максимум усилий и опыта, чтобы повысить ваши шансы и сроки получения заказанной вами услуги до максимально высокого уровня по сравнению с самостоятельной подачей. Цены, указанные на сайте, не являются ни рекламой, ни офертой, как правило, указана минимальная стоимость услуги. Компания НАКАЗ не участвует в коррупционных и незаконных схемах, не рекомендует этого клиентам и не принимает заведомо незаконные заказы. Всю ответственность за предоставленные в компанию данные для работы несет клиент. Мы работаем только в правовом поле законодательства Украины.

Ваш юрист Адвокат Юрист Мария Пилипчук юрист, юридические услуги Опыт: 5 лет (063) 440 39 03

Последние комментарии:

 1. dukascopy opinie 17.02.2017 18:46

  Бухгалтерские услуги Киев

  My brother recommended I might like this website. He was entirely right. This post truly made my day.
   
 2. НАКАЗ 17.02.2017 13:25

  Бухгалтерские консультации

  Доброго дня! Так, ФОП 3 група 3% з ПДВ має реєструвати податкові накладні. Різниця між ФОП 3 гр 5% і ...
   
 3. Наталия 17.02.2017 13:17

  Бухгалтерские консультации

  Доброго дня, підкажіть будь ласка , які звіти має здавати фоп 3 група з ПДВ, чим віжрізняється ведення ...
   
 4. Сергей 16.02.2017 10:04

  Справка о несудимости в Киеве

  Добрый день. Для оформления вида на жительство моей теще (гражданка Украины). В настоящее время ...
   
 5. ВІка 15.02.2017 11:26

  Отримання посвідчення водія

  Я вчора здавала на права, то паспорта в мене близько ніхто не просив. ( в екзаменатора є фотокопії ...
   
 6. НАКАЗ 14.02.2017 13:01

  Бухгалтерские консультации

  Добрый день, Юрий! В данном случае необходимо правильно оформить правоотношения как с предпринимателями ...