Бесплатная консультация

Бесплатная консультация

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Арсеній Салалайко
Арсеній Салалайко (063) 440 39 03 Зворотній дзвінок

Позбавлення батьківських прав

Позбавлення батьківських прав обох або одного з батьків

Спеціально для вас ми розробили три варіанти співпраці. Залежно від ваших побажань і наявності вільного часу, виберіть зручний для вас пакет.

Старт

7500 грн

  • 1500 грн./ год
  • 5 годин роботи

Стандартний набір послуг для пакета

  • аналіз документів
  • стратегія
  • позов/заперечення
  • 1 виїзд

Замовити

 

Складне

30 000 грн

  • 1500 грн./ год
  • 20 годин роботи

Стандартний набір послуг для пакета

  • аналіз документів
  • стратегия
  • позов/заперечення
  • 5 виїздів

Замовити

 
*Важливо:
  1. Вартість вказана приблизна і може змінюватися в залежності від витраченого часу.
  2. Ризик перенесення засідання несе клієнт, так як заздалегідь офіційна інформація не публікується.
  3. Ми не гарантуємо рішення суду. Але гарантуємо якісне супровід кращими адвокатами.
Як ми працюємо
Консультація
Вибір пакета
Оплата
Підготовка
Обслуговування
Інформування

Хто може?

Подати позов про позбавлення батьківських прав можуть компетентні органи та установи (найчастіше відносно неблагополучних сімей), один з батьків, опікуни, піклувальники, особа, з якою дитина проживає, прокурор, а також сама дитина, за умови досягнення 14 років.

На практиці часто багато матерів намагаються скористатися такою можливістю для того, щоб остаточно порвати усі зв'язки з батьком своєї дитини (наприклад, хочуть виїхати з дитиною за кордон, а батько не дає дозволу на виїзд дитини).

Деяким татам дитина не потрібна зовсім, вони можуть успішно сплачувати аліменти, але зовсім не брати участі в житті дитини. Тоді колишній дружині нічого не залишається, окрім як звернутися в судову інстанцію.

Важливо розуміти!

Позбавлення батьківських прав відбувається виключно в судовому порядку. На практиці часто задають питання: "Навіщо звертатися до суду, якщо батько хоче сам відмовитися від дитини і готовий написати відмову?" Але законодавством України не передбачена відмова від батьківських прав, це виключна компетенція суду. У суспільстві виникло таке поняття, як "відмова від дитини" у зв'язку з наступною ситуацією. Пунктом 3 ст. 122 СКУ передбачена можливість подачі спільної заяви подружжя (або колишнього подружжя у разі, якщо дитина народилася в період 10 міс. після припинення їх шлюбу) про невизнання чоловіка батьком дитини. Така спільна заява може бути задоволена лише у разі, якщо мати дитини спільно з іншим чоловіком подасть заяву про визнання ним дитини. У разі ж, коли чоловік уже записаний батьком дитини, він жодним чином не може відмовитися від неї і виникає необхідність звертатися до суду.

Коли?

Позбавити батьківських прав суд може стосовно дитини, тобто особи, яка не досягла 18 років.

Суд може позбавити батьківських прав як щодо всіх дітей, які є у особи, так і щодо конкретної дитини, не зачепивши інтереси інших дітей.

Чому?

Сімейним кодексом України (ст. 164) передбачено вичерпний перелік підстав для позбавлення батьківських прав:

  1. жорстоке поводження з дитиною (це може бути не тільки фізичне, а й психічне насильство, крім того, можлива ситуація, коли насильство здійснюють інші члени сім'ї, а батьки не перешкоджають цьому);
  2. ігнорування обов'язків по вихованню сина чи дочки (відсутність турботи, систематичні борги по виплаті аліментів);
  3. батько або мати є алкоголіком або наркоманом;
  4. один з батьків засуджений за умисний злочин щодо своєї дитини;
  5. експлуатація дитини (наприклад, примус займатися бродяжництвом або просити милостиню);
  6. залишення дитини без вагомої причини в пологовому будинку або іншому закладі і відсутність батьківського піклування протягом півроку.

Проте не варто думати, що, якщо є хоча б одна підстава для позбавлення батька чи матері батьківських прав, суд відразу ж винесе таке рішення. Оскільки позбавлення батьківських прав є крайнім заходом і на практиці суди зовсім неохоче йдуть на такі рішучі кроки. Дані судові процеси, як правило, не закінчуються одним засіданням. Суддя повинен дуже уважно вивчити всі докладені до справи докази, які прямо підтверджують ту чи іншу підставу.

Позбавлення батьківських прав іноземця

Позбавлення батьківських прав іноземця має одну особливість, про яку варто знати, перш ніж подавати позов до суду. Ця особливість стосується підсудності, тобто зводу правил, які визначають те, в який суд слід звертатися заявнику. Наприклад, якщо батько-іноземець немає ані майна, ані української прописки, то в даній ситуації без допомоги досвідчених фахівців розібратися у справі майже неможливо.

Правові наслідки позбавлення батьківських прав – безповоротні. Батько-іноземець втратить всі свої права та обов’язки у відношенні до дитини, в тому числі й право на утримання у майбутньому. Тому, перш, ніж дізнаватись, яка ціна юридичних послуг нашої компанії «Наказ», ми наполегливо рекомендуємо вам, як заявнику, добре подумати стосовно цієї справи.

Обмеження батьківських прав

На відміну від позбавлення, обмеження батьківських прав має більш лояльні правові наслідки для батька або ж матері дитини. Проходить процес обмеження, так само як і оспорювання прав батька, лише в судовому порядку за позовним провадженням та обов’язковою участю прокурора й органів опіки. Так, як і при позбавленні батьківських прав, позов до суду можуть подавати не лише батьки чи самі діти, але й органи та організації, в обов'язки яких входить захист прав дітей.

Оскільки підсудність обмеження прав відноситься до суду загальної юрисдикції, а сама процедура не є такою ж серйозною справою, як позбавлення батьківських справ, то найчастіше розгляд подібних випадків може затягнутися на тривалий час. Щоб цього запобігти, ви завжди можете звернутися до наших юристів за допомогою та консультацією.

Доказова база

Спори про позбавлення батьківських прав розглядаються з обов'язковою присутністю прокурора та органів піклування.

Підстави для позбавлення батьківських прав мають бути підтверджені доказами, суд не може винести рішення, ґрунтуючись тільки на словах позивача. І якщо алкоголізм чи пристрасть до наркотиків можна підтвердити довідкою, то які документи повинні підтверджувати факт ігнорування обов'язків по вихованню, для багатьох незрозуміло. Збір доказів для ініціювання процедури позбавлення батьківських прав забирає багато часу і повинен бути проведений досвідченим юристом, щоб згодом ці докази були прийняті судом.

Якщо ви все-таки зважилися позбавити несумлінного чоловіка (дружину) всіх прав на дитину, то вам не обійтися без допомоги юриста. До того ж не просто фахівця з юридичним дипломом, а справжнього професіонала по сімейних спорах. Такий фахівець допоможе вам грамотно скласти позовну заяву, посприяє в зборі потрібних документів і вірно вибудує вашу позицію в суді.

Можливі докази: акт обстеження проживання дитини, висновок органу опіки, відомості з навчального та медичного закладу про відсутність участі батька у житті дитини, відомості про заборгованість по аліментах, дані про відсутність батька в країні тривалий період часу; підтвердження скоєння злочину щодо дитини.

Багатьох часто лякає той факт, що якщо суд позбавить батька (матір) батьківських прав, то цей батько, відповідно, перестане сплачувати аліменти. Це не так. Закон передбачає, що батько не матиме права брати участь у вихованні дитини та спілкуватися з нею, але його обов'язок матеріального утримання сина чи дочки в будь-якому разі закріплений за ним до повноліття дитини.

Послідовність дій у процесі позбавлення батьківських прав:

  1. Орган опіки та піклування (є підрозділом місцевої держадміністрації) надає в суд свій письмовий висновок про доцільність позбавлення батьківських прав. Тому рекомендуємо заздалегідь звертатися до даного органу та встановлювати контакти;
  2. Скласти позовну заяву. Вказати в позові всю можливу додаткову інформацію, виходячи з конкретної життєвої ситуації - небажання батьків добровільно надавати допомогу в утриманні дитини, наявність боргу по оплаті аліментів, наявність іншої особи, з якою заявник фактично перебуває в родинних стосунках, і її бажання усиновити дитину, а також відносини дитини з нею;
  3. Позов необхідно подавати в суд за місцем реєстрації відповідача. До позову обов'язково докласти всі підтверджуючі документи, квитанцію про оплату судового збору та копії позову з документами для відповідача та третьої сторони.
  4. З детальною покроковою інструкцією про подачу позову до суду ви можете ознайомитись за наступним посиланням

Наші фахівці надають такі види юридичних послуг:

  • позбавлення батьківських прав та послуги з обмеження та відновлення батьківських прав;
  • оспорювання батьківства, материнства;
  • допомога при складанні позовних заяв до суду;
  • захист інтересів клієнта в суді;
  • інші види послуг.

Законодавство:

  1. Сімейний кодекс України від 10.01.2002;
  2. Постанова Пленуму ВСУ "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав" від 30.03.2007 № 3
arseniysalalayko
Арсеній Салалайко
Директор
Надсилайте або телефонуйте
(044) 360 16 48
БЕЗКОШТОВНА
перша консультація

Ви отримаєте безкоштовну консультацію з таких питань:

  • перевірка документів
  • визначення строків
  • оцінка шансів

Залиште заявку зараз, не зволікайте!

4.9
Значение рейтинга
5.00
Максимальное значение рейтинга
4.70
Минимальное значение рейтинга
25
Количество голосов
Рейтинг отзывов
(25 оценок; среднее 4.9 из 5)

Обговорення і відгуки (3)

Влад Сухомлин
04.03.2018 14:31

Якою є сума судового збору та витрат на і.т.з. за позовом позбавлення батьківства. Дякую.

Наказ (Nakaz)
14.03.2018 11:16

Доброго дня. Відповідно до ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою судовий збір становить – 0.4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу. У Вашому випадку сума судового збору становитиме 704.80 грн.

Наталія
27.06.2017 10:38

чи можливо позбавити батьківських прав, якщо колишній чоловік проживає тривалий час на території непідконтрольній Україні (Луганська область Антрацитівський район)? увесь період АТО (2 роки) не сплачує аліменти та не приймає участі в житті та вихованні дитини ( син, 2004 року народження)