Адвокат Юрист
Мария Пилипчук (063) 440 39 03 Обратный звонок

Отримання статусу неприбуткової організації

Отримання статусу неприбуткової організації

Як отримати статус неприбуткової організації?

Неприбутковими організаціями (НПО) є юридичні особи, котрі функціонують не заради отримання прибутку, а заради досягнення певних соціальних результатів. Діяльність НПО може бути пов’язана, наприклад, із благодійністю, меценатством, представництвом та захистом інтересів певних груп населення і т.д.

Отримання статусу неприбуткової організації відбувається у територіальному органі ДПС нижчого рівня. Для цього необхідно подати відповідному органу ДПС (в залежності від місця реєстрації юридичної особи) заяву (форма 1-РН) та копії установчих документів.

Уповноважений орган розглядає подані документи, присвоює організації певну ознаку неприбутковості та, у разі прийняття позитивного рішення, вносить дані НПО до Реєстру неприбуткових установ та організацій.


Ознакою неприбутковості є номер, який присвоюється організації та відносить її до певної категорії НПО, в залежності від сфери її діяльності. Наприклад, політичним партіям присвоюється ознака неприбутковості (0008), профспілкам та їх об’єднанням - (0016).

Крім того, варто пам’ятати, що у випадку внесення змін до даних, котрі містяться у Реєстрі, НПО зобов’язана повідомити про це податковий орган протягом 10 днів, з моменту виникнення вказаних змін, для внесення до Реєстру відповідного корегування.

Послуги з реєстрації від ЮК “Наказ”

Спеціалісти ЮО “Наказ” оперативно забезпечать проходження всіх необхідних реєстраційних дій, включаючи надання наступних послуг:

  • розробка установчих документів та всіх додаткових протоколів та рішень, зміст та форма яких чітко відповідатимуть вимогам законодавства;
  • здійснення державної реєстрації юридичної особи будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, а також взяття її на облік у необхідних органах та фондах;
  • отримання документів, які підтверджують реєстрацію та взяття на облік;
  • супровід процедури отримання статусу неприбуткової організації та внесення її до відповідного Реєстру;
  • внесення змін до даних, що містяться у Реєстрі неприбуткових установ та організацій;
  • повна консультація з приводу подальшої діяльності організації.

Законодавство:

Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI;

Постанова Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру” від 13 липня 2016 р. № 440.

 Комментарии

Отзывы (3)

КНД 19.05.2016 13:13

Керівництво прийняло рішення про ліквідацію Громадської організації яка має статус неприбуткової. Як це зробити? Потрібні консультації або послуги.

Цитировать

Катя 08.07.2015 20:40

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, ознаку неприбутковості визначає сама неприбуткова організація чи орган ДПС?

Цитировать

Анна 13.07.2015 21:49

Доброго дня Катерино!
Ознака неприбутковості присвоюється та визначається самостійно відповідним органом Державної фіскальної служби після розгляду відповідних документів, наданих для отримання організацією статусу неприбутковості, відповідно до організаційно-правової структури даної організації.

Цитировать

Добавить комментарий