Юридические услуги от компании Наказ
Пн-Пт 09:00 - 19:00
Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Оформлення зміни керівника організації

Зміна керівника юридичної особи

Громадські об'єднання, до яких відносяться громадські організації та громадські спілки, здійснюють свою діяльність відповідно до чинного законодавства.

Закон зазначає, що такі об'єднання можуть діяти зі статусом юридичної особи та без. Однак право засновників громадського об'єднання на створення і здійснення своєї подальшої діяльності без статусу юридичної особи не обмежує їх у можливості затвердити своїм установчим документом статут.

Актуальним залишається питання діяльності громадських об'єднань, що діють зі статусом юридичної особи.

Неприбуткові організації повинні діяти відповідно до вимог їх установчих документів і враховувати норми чинного законодавства.

При створенні громадського об'єднання, тобто на установчих зборах, засновники вирішують питання про затвердження статуту. Наступне не менш важливе питання - це обрання керівника та органів управління, вирішується на установчих зборах вже відповідно до затвердженого статуту.

Статут як документ, відповідно до якого діє громадська організація або громадська спілка, повинен містити ще й інформацію щодо кола повноважень керівника та керівних органів. Зміна керівника юридичної особи (зміна директора), порядок формування складу керівних органів, термін дії повноважень керівника та керівних органів - ці питання також мають бути передбачені в статуті.

Процедура внесення змін до установчих документів громадських об'єднань регулюється відповідно до норм закону.

Зміна керівних органів може відбуватися з різних причин. Це може бути як переобрання керівних органів (наприклад, у зв'язку із закінченням строку їх повноважень), так і звільнення керівника.

Оформлення зміни керівника організації повинно мати правову основу. Тому при зміні керівних органів, громадська організація повинна дотримуватися порядку, визначеного її статутом. Зміна керівника повинна відбуватися з повідомленням органу, який займається питанням реєстрації. До такого органу подається наступний пакет документів:

 • заява, що складається в довільній формі;
 • форма №3, подається заповненою, зміст картки має відповідати всім встановленим вимогам;
 • засвідчене печаткою організації рішення уповноваженого органу про зміну керівника. Таке рішення має бути прийняте відповідно до статуту та законодавства, що регулює дане питання. До цього рішення додається розпорядчий документ про призначення керівника або керівних органів громадської організації. Замість оригіналів дозволяється подати нотаріально завірені копії документів;
 • завірений печаткою організації документ, який підтверджує правомірність скликання засідання вищого органу управління організації (дозволяється подавати нотаріально засвідчену копію такого документа);
 • відомості про керівні органи.

Документи підписуються керівником організації.

Фактична зміна керівника громадської організації відбувається, якщо після подачі вищезазначених документів, державний реєстратор приймає дане повідомлення і виносить рішення про внесення змін у складі керівних органів громадської організації.

Послуги щодо зміни керівника юридичної особи від ЮК "Наказ"

Наші фахівці якісно надають такі послуги, як зміна керівника юридичної особи, включаючи процедуру зміни керівників в громадських організаціях.

Законодавство:

Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.2003 №755-IV;

Закон України "Про громадські об’єднання" від 22.03.2012 №4572-VI.

Добавить комментарий

 • Введите код с картинки (если не можете прочитать код, смените картинку кнопкой «Не могу рассмотреть код»)

  Защитный код
  Обновить
 Комментарии

Отзывы (9)

василь 28.11.2016 21:58

Що робити, коли звільнений конференцією керівник відмовляється від будь-якої співпраці: не віддає печатки, не підписує жодних документів в тому числі й протокол

| | Цитировать

НАКАЗ 29.11.2016 10:56

Доброго дня, Василь.

Питання відкликання (звільнення) керівника громадського об'єднання відносится до компетенції відповідного керівного органу об'єднання, тобто сам керівник можете не бути присутнім при прийнятті такого рішення.

Щодо відсутності бажання до співпраці та відмову у передачі печатки - керівний орган може засвідчити дану ситуацію актом, та на його підставі замовити нову печатку, яку затвердити відповідними внутрішніми документами.

Дякуємо за питання!
З повагою, ЮК НАКАЗ.

| | Цитировать

Тарас 31.05.2016 17:18

1. На загальних зборах громадського об`єднання вирішили змінити керівника. Це оформлено протоколом за всіма правилами з реєстром присутніх (серед яких, зокрема, був і чинний керівник).
2. Одночасно, Загальними зборами доручено новому керівнику забезпечити подання на державну реєстрацію рішення з правом видачи довіреностей.
3. Загальні збори можуть вирішувати будь-які питання з діяльності Громадського об`єднання.
Питання - Чи можна подати рішення Загальних зборів на державну реєстрацію на підставі довіреності, виданої новим керівником, якщо відомості в Реєстрі вказують, що єдиним підписантом є старий керівник?

| | Цитировать

Nakaz 31.05.2016 17:35

Доброго дня, Тарас.

Вірно видавати довіреність вже від нового керівника, дата видачі довіреності повинна співпадати з датою призначення нового керівника згідно протоколу Загальних зборів Організації.

Наша компанія надає послуги щодо зміни керівника громадської організації, юристи нашої компанії можуть допомогти Вам провести державну реєстрацію змін у найкоротший термін.

Дякуємо за питання!
З повагою, ЮК "НАКАЗ"

| | Цитировать

Тарас 31.05.2016 18:38

Щиро дякую за оперативну відповідь!

| | Цитировать

Дмитро 09.10.2015 19:05

Для зміни керівника, державному реєстратору подаються документи особисто керівником чи можна за довіреністю?

| | Цитировать

Nakaz 30.10.2015 11:42

Доброго дня, Дмитро!

Відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” дозволяється подавати документи як керівнику, так і представнику.
Якщо документи подаються керівником (особою, яка має право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності), в такому випадку державному реєстратору потрібно пред'явити паспорт громадянина України або паспортний документ іноземця.
Якщо ж документи подаються представником, то державному реєстратору потрібно пред'явити паспорт громадянина України або паспортний документ іноземця та надати довіренність або ж її нотаріальну копію.

Дякуємо за питання!
З повагою, ЮО “Наказ”

| | Цитировать

Наталля 09.10.2015 19:05

Чи потрібно для зміни керівника вносити зміни до статуту?

| | Цитировать

Nakaz 30.10.2015 11:43

Доброго дня, Наталля!

Ні, не потрібно. Відомості про керівника містяться в базі ЄДР, однак в статуті такі відомості не зазначаються, саме для того, щоб кожного разу при зміні керівника не доводилося вносити зміни до установчих документів товариства.

Дякуємо за питання!
З повагою, ЮО “Наказ”

| | Цитировать

Компания НАКАЗ не может гарантировать 100% оформление заказанных документов, если клиентом не предоставлен полный комплект документов и информации в установленные сроки, решение и сроки выдачи документов зависят от соответствующих государственных органов и законов Украины. Государственные органы могут потребовать дополнительные документы в зависимости от особенностей и ситуации конкретного клиента. Оплата государственных пошлин и сборов осуществляется до или в момент подачи документов и в случае отказа не возвращаются. В свою очередь компания НАКАЗ прикладывает максимум усилий и опыта, чтобы повысить ваши шансы и сроки получения заказанной вами услуги до максимально высокого уровня по сравнению с самостоятельной подачей. Цены, указанные на сайте, не являются ни рекламой, ни офертой, как правило, указана минимальная стоимость услуги. Компания НАКАЗ не участвует в коррупционных и незаконных схемах, не рекомендует этого клиентам и не принимает заведомо незаконные заказы. Всю ответственность за предоставленные в компанию данные для работы несет клиент. Мы работаем только в правовом поле законодательства Украины.

Ваш юрист Адвокат Юрист Мария Пилипчук юрист, юридические услуги Опыт: 5 лет (063) 440 39 03

Последние комментарии:

 1. dukascopy opinie 17.02.2017 18:46

  Бухгалтерские услуги Киев

  My brother recommended I might like this website. He was entirely right. This post truly made my day.
   
 2. НАКАЗ 17.02.2017 13:25

  Бухгалтерские консультации

  Доброго дня! Так, ФОП 3 група 3% з ПДВ має реєструвати податкові накладні. Різниця між ФОП 3 гр 5% і ...
   
 3. Наталия 17.02.2017 13:17

  Бухгалтерские консультации

  Доброго дня, підкажіть будь ласка , які звіти має здавати фоп 3 група з ПДВ, чим віжрізняється ведення ...
   
 4. Сергей 16.02.2017 10:04

  Справка о несудимости в Киеве

  Добрый день. Для оформления вида на жительство моей теще (гражданка Украины). В настоящее время ...
   
 5. ВІка 15.02.2017 11:26

  Отримання посвідчення водія

  Я вчора здавала на права, то паспорта в мене близько ніхто не просив. ( в екзаменатора є фотокопії ...
   
 6. НАКАЗ 14.02.2017 13:01

  Бухгалтерские консультации

  Добрый день, Юрий! В данном случае необходимо правильно оформить правоотношения как с предпринимателями ...