Пн-Пт з 09:00 до 19:00

Бесплатная консультация

Бесплатная консультация

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Арсеній Салалайко
Арсеній Салалайко (063) 235 08 72

Оформлення спадщини на нерухомість квартиру

Оформлення спадщини на земельну ділянку Київ

 ПослугаЦіна (грн.)
Письмова консультація про порядок оформлення спадщини 200
Оформлення спадщини від 1000
 
замовити

Спадкування - це процес переходу сукупності прав і обов'язків, які належать померлому, до інших осіб. При спадкуванні переходять усі права та обов'язки за винятком тих, що нероздільні з особистістю померлого і припиняються з його смертю. Спадкоємець не вправі прийняти тільки частину переданих прав і обов'язків. Наприклад, не можна прийняти право власності на дачу і машину, відмовившись від кредитних зобов'язань померлого. До спадкоємця переходять навіть ті права та обов'язки, про які він не знав.

Спадкування може відбуватися за заповітом або за законом. Спадкування за законом застосовується тільки у разі відсутності заповіту або при відмові спадкоємців, зазначених в заповіті.

Згідно з українським законодавством спадкоємці поділяються на п'ять груп в черзі, яка будується ступені спорідненості:

  1. діти спадкодавця (навіть народжені після його смерті), член подружжя та батьки;
  2. рідні брати чи сестри, а також діди і бабці з обох боків;
  3. дядьки чи тітки;
  4. люди, що проживали зі спадкодавцем в одній сім'ї протягом 5 років, до моменту відкриття спадщини;
  5. всі родичі до шостого коліна, та утриманці спадкодавця.

Оформлення спадщини займає довгий час. Відкривається спадщина в день смерті за місцем проживання померлого. Якщо місце проживання померлого невідоме, то відкриття спадщини відбувається за місцем знаходження нерухомості, а в разі відсутності такої, за місцем знаходження основної маси рухомого майна. Підтвердженням факту смерті може виступати свідоцтво про смерть або рішення суду про визнання померлим. Протягом шести місяців після відкриття спадщини спадкоємці повинні заявити себе. За цей час нотаріусом формується коло спадкоємців.

Щоб вступити у спадок, до нотаріальної контори подаються такі документи:

  • паспорт та ідентифікаційний код;
  • документ, що підтверджує факт смерті;
  • якщо спадкування відбувається за законом, подаються документи, що свідчать про ступінь спорідненості з померлим;
  • документи, що свідчать про місце останнього проживання померлого.

Для прийняття у спадщину майна, що підлягає реєстрації, необхідно представити в нотаріальну контору правовстановлюючі документи на нього.

Після визначення всього кола спадкоємців, після шести місяців з моменту смерті спадкоємцям видаються свідоцтва про право на спадщину. Тут потрібно пам'ятати, що право власності на майно, що підлягає державній реєстрації, виникає тільки після проведення такої реєстрації новими власниками. Прямим обов'язком спадкоємця є реєстрація нерухомості або транспортного засобу.

Наша компанія допоможе вам зібрати необхідні документи для подачі нотаріусу, відновити пропущені строки для прийняття спадщини, а також здійснить подальшу державну реєстрацію отриманого майна.

Обговорення і відгуки (25)

Александр
06.10.2018 16:48

Добрый день. Достался дом. От дедушки. В ступил я в спадшину по месту преписки, Бабушке земельный участок.В домовой книги. Я, бабушка и погибший дедушки. Приехала дочка ( теле) претендует на наследство. Ее здесь нету, она в другой стране.Она не какого участия в уходе и похаранах не принимала. Она может претендовать на дом. Или на какую часть?

Inna
11.04.2018 15:21

Добрый день, я гражданка другой страны. Вступаю в наследство бабушки (2ая очередь наследования). Распространяется ли на меня, что родственники 1 и 2 очереди наследования освобождены от оплаты налога? спасибо

Наказ (Nakaz)
11.06.2018 12:41

Добрый день! Согласно ст. 174.2 Налогового Кодекса Украины, наследование объектов наследниками первой и второй очереди облагаются налогами по нулевой ставке. НО согласно п. 174.2.3 Налогового кодекса Украины, если наследник нерезидент, то ставка налога составляет 18 %. Судя по всему вы нерезидент Украины (если у вас нет места жительства в Украине и более тесных связей с Украиной, нежели со страной своего гражданства).

Ira
01.11.2017 08:14

я гражданка Украины с ПМЖ в другой стране. Вступаю в наследство на квартиру после смерти сестры. Нужно ли мне будет платить налоги при вступлении в наследство и при продаже квартиры?
Спасибо за помощь

Виталий
14.04.2017 18:02

Здравствуйте! Подскажите пожалуйста, распространяется ли на меня изменения в Налоговом кодексе об оформлении наследства? Квартира от бабушки, документы на право наследования оформил в2014 году, но в права наследования не вступал. Закон 1910-VIII от 23.02.2017. Указано что он применяется к доходам полученных начиная с 1.01.2017. Нужно ли мне в этом случае платить 5%? Спасибо!

НАКАЗ
18.04.2017 06:59

Добрый день, Виталий. В данном случае, вы ещё не получили доход в виде наследства, а значит подпадаете под действие изменений в налоговом кодексе и не должны платить налог в виде 5% - для членов семьи, кроме первой и второй очереди наследования.

Виталий
18.03.2017 18:31

Подскажите пожалуйста, нужно ли платить налог 5% внуку при получении наследства от бабушки квартиру? В интернете пишут что для вторлй линии налог отменили с 1 января 2016г., но понятных подтверждний найти не могу. Заранее благодарю!

НАКАЗ
20.03.2017 11:22

Добрый день, Виталий. Действительно есть такая норма, но на практике она не работает, поскольку никакие изменения в Налоговой кодекс Украины не вносились, а именно п. 174.2. и п. 167.2.

Нина Семенова
16.12.2016 07:51

Доброго дня!Будь ласка допоможіть у вирішенні питання.23 квітня 2016 року померла моя мама.Спадкоємців-2.я та моя сестричка.До закінчення 6 місяців ми подали документи на вступ у спадок але до цього часу нотаріус нам не видала свідоцтво на право власності,мотивуючи це тим,що дуже багато було однофамільців моєї мами.Із 24-23 підтверджено ,що це не вона,а 1-не можуть підтвердити.І ще нотаріус заявила,що та не її робота писати такі листи на підтвердження цих прізвищ.Як отримати свідоцтво на право власності мені та моїй сестричці у даному випадку,якщо вже минуло 6 місяців після сметрі мами?Велике Вам дякую за допомогу.

Наказ
16.12.2016 08:07

Добрый день, Нина!
Вам необходимо подать письменное заявление нотариусу о выдаче свидетельства. Они обязаны либо его Вам выдать, либо в письменном виде дать Вам отказ и аргументировать его. Имея на руках письменный отказ, сможем обратиться с иском в суд.

катя
11.10.2016 17:22

Скільки коштує переоформлення будинку в селі з матері на дочку якщо складений заповіт

НАКАЗ
12.10.2016 06:26

Доброго дня, Катерино. Переоформленням будинку після померлої, має займатись Ваш районний нотаріус, який і буде формувати ціну. Ви маєте звенутись до нотаріуса разом з пакетом документів: паспорт, код, заповіт, свідоцтво про смерть, довідка про причину смерті, форма 3 з сільради або ЖЕК (про те хто був зареєстрований за однією адресою з померлою), документи що підтверджують родинні відносини з померлою (свідоцтва про народження, шлюб, зміну призвіща). Звернутись до нотаріуса повинні протягом 6 місяців з моменту смерті заповідача.

Людмила
13.04.2016 05:18

Добрый день. Моя дочь получает в наследство по представлению квартиру после смерти бабушки (ее отец - сын бабушки - умер раньше матери). Подскажите, пожалуйста, какую оценку жилья необходимо предоставить (на какую дату проводится оценка и срок ее действия), а также какая ставка налогообложения применяется в этом случае?

Є.Є. Щеглов,ЮО Наказ
14.04.2016 07:18

Добрий день!
Оскільки онука є спадкоємцем, що не включена в члени сім’ї бабусі першого ступеня споріднення. тому ставка складе п’ять відсотків для будь якого майна. Застосовується оцінка діюча на день оформлення документів про право на спадщину.

Анна
04.03.2016 18:38

Добрый вечер! 7 лет назад умерла бабушка,наследников 2 человека папа и дядя. Дядя 7 лет назад уехал в росию и не появлялся связи с ним тоже нет. папа так как и дядя не вступил в спадщину. теперь замаялись оформлять и не знаем с чего начать,у дяди есть сын на украине ,может ли он вступить в наследство? а мы с мамой и братом проживали с бабушкой и глядели её ,можем ли мы тоже вступить в наследство?

Наказ
09.03.2016 09:15

Добрый день! Поскольку срок для принятия наследства был пропущен, необходимо его возобновлять в судебном порядке. То есть папе и /или дяде необходимо обращаться в суд и указывать почему они не приняли наследство в срок определенный законом. Сын дяди, так же как и вы с мамой и братом, можете вступить в наследство если наследники первой очереди, то есть папа и дядя, откажутся от наследства в вашу пользу. Кроме того, учитывая что оба наследника не вступили в наследство, то вы также могли подать заявление о вступлении в наследство. Если в наследство хотите вступить вы, то нужно срок возобновлять вам. Соответственно необходимо определиться кто будет вступать в наследство и тем лицам возобновлять срок на подачу заявления.

Любов
26.11.2014 11:41

Добрий день.скажіть буть ласка скільки часу займає оформлення документів щодо успадкування автомобіля?

Татьяна
13.01.2015 14:42

Доброго дня, Любов оформлення спадщини займає 6 місяців з дня смерті померлого. Вам необхідно звернутись до нотаріуса на протязі 6 місяців із заявою на успадкування автомобіля. після спливу 6 місяців вам нотаріус надає свідоцтво на спадщину.

оксана
04.09.2014 04:56

Краєм вуха чула про зміни в оцінці майна при оформленні спадщини. Що можете прокоментувати по цьому питанню?

Тетяна
04.09.2014 06:29

Доброго дня, Оксана так зміни відбулись, але це стосуються змін для тих осіб які продають чи міняють нерухомість. По спадщині залишись не змінні правила. З повагою, Тетяна

світлана
12.04.2014 06:34

помер чоловік в 2013 році , як оформити і продати автомобіль

Тетяна
14.04.2014 09:15

Доброго дня, Світлана Вам необхідно звернутись до нотаріуса із заявою про відкриття спадщини. Нотаріус відкриває спадкову справу, ви як спадоємиця пред'являєте всі документи на машину. Нотаріус оформляє свідоцтво на право на спадщину на своє ім'я. Лише потім маєте право продати автомобіль.

Леся
17.10.2014 10:53

ви відповідаєте: "Нотаріус оформляє свідоцтво на право на спадщину на своє ім'я". Це ж не так. Нотаріус видає свідоцтво про право на спадщину на ім'я спадкоємця. Спадкоємець реєструє автомобіль в органах ДАІ на своє ім'я, отримує тех.паспорт, потім продає автомобіль.

Татьяна
17.03.2014 08:11

Cкажите, пожайлуста, можно ли при оформлении настедства в марте 2014 г. использовать оценку недвижимости, , сделанную в декабре 2013 г. по старому. Есть ли по этому поводу официальные разъяснения?s
Спасибо

Тетяна
17.03.2014 09:17

Доброго дня, Тетяна Вам необхідно уточнити у свого нотаріуса, в якого Ви оформляєте спадщину. На скільки відомо, то нотаріуси приймають експертну оцінку по старим правилам лише для спадщини та дарування. Офіційного роз'яcнення, щодо використання експертної оцінки виготовленої станом на 2013 року, немає, так я в кожному індивідуальному випадку це обговорюється у нотаріуса.