Бесплатная консультация

Бесплатная консультация

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть

Обмеження прав на дитину Київ

Апеляційна скарга на обмеження батьківських прав

Запишіться на консультацію

Позбавлення батьківських прав-це найсуворіша міра покарання. Якщо батько не вчинив проти особистості дитини злочину, то суд може прийняти рішення про обмеження, а не позбавлення батьківських прав.

В сімейному законодавстві відсутнє поняття «обмеження батьківських прав», замість нього в ст.170 СК йдеться про відібрання дитини від батьків. Такий захід може бути застосований, якщо один із батьків жорстоко поводиться з дитиною, змушує свого сина чи дочку займатися бродяжництвом, якщо батько чи мати є алкоголіком чи наркоманом, а також у деяких інших випадках.

Позов про обмеження прав на дитину може подати другий з батьків, бабуся, дід, тітка, дядько та інші родичі. Якщо безпосередньо під загрозою знаходиться здоров'я або життя дитини, то винести постанову про відібрання дитини може прокурор або орган піклування з наступним зверненням до суду.

Наслідком обмеження прав на дитину буде те, що її передадуть одному з батьків або іншим родичам. У разі якщо ці особи не мають можливості забрати дитину, його забирає орган опіки та піклування. У судовому розгляді також має вирішуватися питання про стягнення аліментів з батька, якого обмежили в батьківських правах.

Повернення дитини може здійснитися тільки в разі, коли всі обставини, які заважали батькові виховувати дитину, усунені, або її життю і здоров'ю нічого більше не загрожує. Наприклад, якщо батько (мати) вилікувалися від алкоголізму, були визнані психологічно врівноваженими і т.д.

Головна складність в даній категорії справ - правильно обгрунтувати свою позицію. Адже часто довести те, що батько, наприклад, жорстоко поводиться з дитиною, досить важко, для цього обов'язково потрібні свідчення свідків. Досвідчені юристи та адвокати знають, як вам допомогти і зробити так, щоб права дитини жодною мірою не були порушені.

Обговорення і відгуки (2)

Лора
26.04.2014 10:50

Можно ли отца ограничить в решении юридических вопросов (разрешение на выезд за границу, обучение и т.д.), что может навредить интересам ребенка в его развитии из-за психического заболевания отца (шизофрения) и не разрешать оставлять ребенка с отцом так как это может быть опасным для ребенка. В данный момент ребенок проживает с матерью, брак был признан судом недействительным из-за скрытой болезни отца ребенка. Ребенок может общаться с отцом в присутствии матери, должен знать своего отца и не должен быть лишен права на имущественное наследство отца. Как оформить, чтобы все юридические вопросы решала только мать в интересах ребенка? Материальной поддержки (алиментов) от отца ребенок не получает

Ульяна
28.04.2014 07:59

Доброго дня.
Обмеження батька в прийнятті таких рішень можливе шляхом позбавлення його батьківських прав або шляхом отримання рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг шістнадцятирічного віку без згоди та супроводу другого з батьків.