Юридические услуги от компании Наказ
Пн-Пт 09:00 - 19:00
Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Об'єднання підприємств

Реєстрація корпорації, асоціації та концерну в Києві

Реєстрація об'єднання підприємств

Об’єднання підприємств являється юридичною особою, до складу якої увійшли два або більше суб’єктів господарювання задля спільної економічної, наукової та іншої діяльності. Законодавством України передбачено різні форми, в яких об’єднання може функціонувати. Це дозволяє підприємствам обрати найбільш оптимальний варіант їх дій - поєднувати свої матеріальні ресурси, кооперувати свою діяльність в рамках певних функцій чи передавати управлінські функції об’єднанню і так далі.

Команда ЮО “Наказ” допоможе обрати максимально прийнятний для вас різновид об’єднання, підготувати усі необхідні документи та провести реєстраційні дії швидко та за мінімальної вашої участі.

Документи для реєстрації

Необхідний для реєстрації пакет документів залежить від виду об’єднання, яке планується зареєструвати.

Законодавством передбачена наступна класифікація об’єднань підприємств:

 1. В залежності від порядку створення.

1.1. Господарське об’єднання створене підприємствами на добровільній основі. В даному випадку підприємства-засновники об’єднання повинні затвердити установчий договір, а в деяких випадках і статут об’єднання.

1.2. Державне (комунальне) об’єднання створене державними (комунальними) підприємствами за ініціативою компетентних владних органів. В цьому випадку державний орган, який ініціює створення об’єднання, приймає відповідне рішення та затверджує його статут.

2. В залежності від організаційно - правової форми.

2.1. Консорціум - об’єднання, що створюється на тимчасовій основі для досягнення конкретної спільної мети (після чого його діяльність припиняється). Створення консорціуму передбачає обов’язкове затвердження статуту.

2.2. Корпорація - об’єднання, що передбачає передання йому певних повноважень щодо управління підприємствами - засновниками. Тобто фактично корпорація не виконує виробничу функцію, а лише управлінську.

2.3. Концерн - об’єднання, що діє на основі статуту, до складу якого входить одне чи декілька підприємств, від яких фінансово залежать усі інші учасники. Крім того, концерн передбачає централізацію деяких управлінських та представницьких функцій, а також відсутність можливості входити до двох концернів одночасно.

2.4. Асоціація - об’єднання, що функціонує на основі договору, та передбачає централізоване поєднання визначених управлінських чи виробничих функцій. Реєстрація асоціації приваблива тим, що виключається втручання асоціації в підприємницьку діяльність її засновників.

Порядок реєстрації об'єднання підприємств

Об’єднання підприємств, оскільки вони є юридичними особами, підлягають державній реєстрації в загальному порядку. Більш детально з процедурою реєстрації юридичних осіб ви можете ознайомитись на нашому сайті.

В даній статі наведемо лише перелік певних особливостей, які потрібно враховувати при реєстрації об’єднання підприємств:

 1. до загального переліку документів для реєстрації господарського об’єднання, додається установчий договір, затверджений підприємствами-засновниками;
 2. рішення про створення господарського об’єднання приймається підприємствами-засновниками та затверджується ними. Рішення про створення державного (комунального) об’єднання приймає уповноважений владний орган, який також затверджує статут;
 3. обов’язковою умовою є погодження установчого договору (рішення про створення) та статуту з Антимонопольним комітетом України.

Учасник державного (комунального) підприємства не може вийти з його складу, увійти до складу іншого об’єднання чи припинити свою діяльність без дозволу цього об’єднання.

Послуги з реєстрації від ЮК “Наказ”

Спеціалісти ЮО “Наказ” оперативно забезпечать проходження всіх необхідних реєстраційних дій, включаючи надання наступних послуг:

 • розробка установчих документів та всіх додаткових протоколів та рішень, зміст та форма яких чітко відповідатимуть вимогам законодавства;
 • здійснення державної реєстрації юридичної особи будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, а також взяття її на облік у необхідних органах та фондах;
 • отримання документів, які підтверджують реєстрацію та взяття на облік;
 • погодження установчих документів з Антимонопольним комітетом України;
 • супровід процедури отримання статусу неприбуткової організації та внесення її до відповідного Реєстру;
 • повна консультація з приводу подальшої діяльності організації.

Законодавство:

Господарський кодекс України від 16.01.2003 № 436-IV;

ЗУ “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” від 15.05.2003 № 755-IV.

Добавить комментарий

 • Введите код с картинки (если не можете прочитать код, смените картинку кнопкой «Не могу рассмотреть код»)

  Защитный код
  Обновить
 Комментарии

Отзывы (2)

Максим 08.07.2015 20:40

Здравствуйте! Может ли в состав корпорации входить иностранная компания (зарегистрирована в Германии)?

| | Цитировать

Наталия Чацкис 27.07.2015 17:27

Добрый день! Да. Согласно ст. 118 ХКУ в состав объединений предприятий (в т.ч. в состав корпораций) могут входить предприятия, зарегистрированные в иностранных государствах.

| | Цитировать

Компания НАКАЗ не может гарантировать 100% оформление заказанных документов, если клиентом не предоставлен полный комплект документов и информации в установленные сроки, решение и сроки выдачи документов зависят от соответствующих государственных органов и законов Украины. Государственные органы могут потребовать дополнительные документы в зависимости от особенностей и ситуации конкретного клиента. Оплата государственных пошлин и сборов осуществляется до или в момент подачи документов и в случае отказа не возвращаются. В свою очередь компания НАКАЗ прикладывает максимум усилий и опыта, чтобы повысить ваши шансы и сроки получения заказанной вами услуги до максимально высокого уровня по сравнению с самостоятельной подачей. Цены, указанные на сайте, не являются ни рекламой, ни офертой, как правило, указана минимальная стоимость услуги. Компания НАКАЗ не участвует в коррупционных и незаконных схемах, не рекомендует этого клиентам и не принимает заведомо незаконные заказы. Всю ответственность за предоставленные в компанию данные для работы несет клиент. Мы работаем только в правовом поле законодательства Украины.

Ваш юрист Адвокат Юрист Мария Пилипчук юрист, юридические услуги Опыт: 5 лет (063) 440 39 03

Последние комментарии:

 1. Ірина Щирба 24.02.2017 12:02

  Отримання посвідчення водія

  Добрий день. Маю права "В,С" але офіційного стажу водіння авто, який можна документально підтвердити ...
   
 2. НАКАЗ 23.02.2017 18:53

  Налоговая консультация

  Добрый день, Алексей! Такую консультацию мы можем предоставить на платной основе. Стоимость данной ...
   
 3. Людмила 23.02.2017 10:20

  Тендерна документація – юридичний аналіз та підготовка

  Доброго дня, потребуємо консультацію з законності оприлюднення плану закупівель. Будемо вдячні за ...
   
 4. Алексей 22.02.2017 21:04

  Налоговая консультация

  Добрый день! Интересует консультация по налогообложению частных лиц, имеющих бизнес за рубежом.
   
 5. НАКАЗ 22.02.2017 10:40

  Налогообложение СПД

  Доброго дня, Тамара! Згідно КУ п.296.10. Реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками ...
   
 6. тамара 22.02.2017 09:15

  Налогообложение СПД

  .если юр лицо работапт на единои податке 5 пр и доход нн больше 1 мл грн нуюен ли кассовы апарат