Бесплатная консультация

Бесплатная консультация

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть

Ліцензія на медичну практику

Отримання ліцензії на медичну практику Київ

 ПослугаТерміниЦіна (грн.)
Ліцензія на медичну практику від 15 роб. днів від 5000
 
замовити

Ліцензування медичної практики

Надання медичної допомоги та здійснення медичного обслуговування вимагає від суб'єкта господарювання дотримання встановлених норм та вимог. З метою контролю за стандартами надання медичних послуг МОЗ України здійснює обов'язкове ліцензування медичної практики.

Наша юридична компанія оперативно та кваліфіковано надасть усі необхідні послуги, пов'язані з отриманням медичної ліцензії в м. Київ.

Як отримати ліцензію на медичну практику?

Отримання ліцензії на медичну практику досить кропітка робота, що вимагає правильного оформлення великої кількості документації, з урахуванням маси юридичних нюансів та тонкощів. Тому, щоб виконати її професійно, якісно, але в той же час швидко, заявник повинен добре орієнтуватися як у ліцензуванні, так і в сфері надання медичних послуг. Радимо врахувати, протягом 2014 року в ліцензії було відмовлено практично кожному другому заявникові.

Спеціалісти нашої компанії надають юридичні послуги у сфері ліцензування багато років, а тому гарантують вам успішне проходження процедури.

Оформлення ліцензії на медичну практику

Порядок здійснення медичної практики закладом охорони здоров'я чи фізичною особою - підприємцем передбачає отримання ліцензії та додержання цілого ряду кваліфікаційних, організаційних та інших спеціальних вимог. Документи, необхідні для оформлення ліцензії на медичну практику:

 • заява встановленого зразка;
 • висновок СЕС про відповідність приміщень, де будуть надаватися медичні послуги, санітарним нормам і правилам, встановленим у сфері охорони здоров'я (видається за місцем діяльності);
 • документи, що підтверджують відповідність матеріально-технічної та нормативно-правової бази висунутим вимогам;
 • документи, що підтверджують кваліфікацію персоналу.

Ціна для медичної ліцензії закріплена на рівні однієї мінімальної заробітної плати, затвердженої на дату прийняття рішення ліцензійним органом. До 1.12.2015 року ця сума визначена у розмірі 1218 грн. Видача ліцензії здійснюється на необмежений термін.

Основні ліцензійні умови, що висуваються до суб'єктів господарювання, які бажають здійснювати медичну практику:

 • наявність приміщень, що відповідають санітарним правилам і нормам;
 • укомплектованість технічної бази медичним обладнанням, приладами, медичними виробами. Вся вимірювальна техніка підлягає обов'язковій метрологічній повірці;
 • наявність у штаті необхідних співробітників, для надання заявлених медичних послуг - лікарів, провізорів, молодших спеціалістів;
 • атестація співробітників, відповідно до встановлених законодавством правил;
 • дотримання вимог щодо обов'язкових медичних оглядів працівників;
 • забезпечення вільного доступу в приміщення особам з обмеженими фізичними можливостями.

У своїй медичній практиці ліцензіат може використовувати виключно дозволені МОЗ України лікарські засоби, а також методи профілактики, діагностики, лікування і реабілітації. Звертайтеся до фахівців нашої компанії, котрі:

 • допоможуть вам розібратися у всіх тонкощах величезного переліку ліцензійних вимог;
 • забезпечать кваліфіковане представництво ваших інтересів у всіх державних органах;
 • здійснять оформлення і подачу пакету документів;
 • отримають медичну ліцензію оперативно і за мінімальної вашої участі.

ЗАКОНОДАВСТВО:

 1. Закон України "Про ліцензування видів господарської діяльності" від 02.03.2015 № 222-VIII;
 2. Закон України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" від 19.11.1992 № 2801-XII;
 3. Наказ Міністерства охорони здоров'я України "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики" від 02.02.2011 № 49;
 4. Наказ Міністерства охорони здоров'я України "Про подальше удосконалення атестації лікарів" від 19.12.1997 № 359;
 5. Наказ Міністерства охорони здоров'я України "Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою" від 23.11.2007 №742.
 6. ДБН В.2.2-10-2001 "Будинки і споруди. Заклади охорони здоров'я", затверджені Наказом Держбуду України від 4 січня 2001 р. № 2 і введені у дію з 1 квітня 2001 р.
4.9
Значение рейтинга
5.00
Максимальное значение рейтинга
4.70
Минимальное значение рейтинга
40
Количество голосов
Рейтинг отзывов
(40 оценок; среднее 4.9 из 5)

Обговорення і відгуки (10)

Світлана
16.07.2017 14:59

Доброго дня! Необхідна ліцензія на медичну (стоматологічну) практику! Висновку СЕС в мене немає. Є приміщення (кабінет без обладнання) яке знаходиться в амбулаторії поліклініки а також сертифікат лікаря-спеціаліста. Питання до Вас, з огляду всього того що я маю, чим Ви можете мені допомогти? Чи взмозі ваша компанія зібрати весь пакет документів який потрібний на отримання ліценції на медичну (стомат.) практику?

Наталя
10.06.2017 10:52

Доброго дня.Підскажіть будьласка відповідь: я хочу відкрити стоматологічний кабінет,та нажаль по документах у мене не має категорії.тому що після університету я офіційно не працювала а два рази була в декреті.проходила один раз лише спеціалізацію і маю в наявності сертифікат спеціаліста по профілю"загальна стоматологія" чи можу я оформити ліцензію?
Якщо ні, то як вийти з даної ситуації?можливо пп?дякую!

Наталія
30.03.2017 12:43

Доброго дня! Ситуація така: наше підприємство має ліцензію на медичну практику, надаємо передрейсові та післярейсові медичні огляди водіїв. Хочемо розширювати ліцензію, щоб мати можливість надавати послуги по медичних оглядах водіїв: попередні, періодичні, позачергові, видавати медичні довідки. Керівництво під розширення ліцензії вирішило придбати приміщення. Питання полягає ось у чому: які умови (вимоги) до приміщення під розширення ліцензіїї? Тобто, потрібно знати розміри кабінетів, висота стель, вимоги до освітлення, вентиляції, водопостачання, теплопостачання, пожежної безпеки, розміщення вікон? Передбачаються у складі медичної комісії такі лікарі: терапевт, невропатолог, отоларинголог, офтальмолог, хірург, стоматолог. Знаю, що інформацію можна знайти в ДБН-нах, я читала, розбиралася, і запуталася. Так як Ви маєте велику практику в отриманні медичної ліцензії, вирішила звернутися до Вас. Буду вдячна за відповідь.

Ірина
08.10.2015 06:31

Доброго дня!
Ми плануємо відкрити приватну клініку у складі таких лікарів як терапевт, педіатр, невропатолог, хірург і окуліст. Підкажіть будь-ласка чи необхідно оформлювати одну ліцензію на весь заклад, чи на діяльність кожного лікаря окремо? На яку медичну техніку необхідно оформлювати ліцензію? В яких документах МОХ можна переглянути дану інформацію? Дякую!

Наталия
08.10.2015 07:39

Доброго дня, Ірина.
При оформленні ліцензії ви обовязково вказуєте перелік спеціальностей, за якими буде здійснюватись практика. Окрему ліцензію на кожну спеціальність отримувати не потрібно. Ліцензія на медичну техніку законодавством не передбачена. Ознайомитись з деталями процедури отримання ліцензії Ви можете, звернувшись до наших юристів. З загальними вимогами та порядком оформлення такого дозвільного документом можете ознайомитись в наступних нормативно-правових актах:
1. Закон України "Про ліцензування видів господарської діяльності" від 02.03.2015 № 222-VIII
2. Закон України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" від 06.09.2005 № 2806-IV
3. Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджені наказом МОЗ України 02.02.2011 № 49
(у редакції наказу Міністерства охорони здоров'я України 30.11.2012 № 981)

Ірина
08.10.2015 08:51
Арсеній
02.04.2015 13:36

Добрий день! Підкажіть, будь ласка, чи можу я орендувати приміщення в іншій стоматологічній клініці і там здійснювати свою професійну діяльність? Чи приміщення обов'язково повинно бути відокремлено від інших медичних закладів?

Андрій
02.04.2015 11:26

Доброго дня! Яка конкретно нормативно-правова база, про яку я буду вказувати при поданні документів на ліцензування, повинна бути у медичному закладі? Дякую!

Володимир
02.04.2015 11:16

Добрий день! Питання щодо приміщень для здійснення медичної практики. Для кожного спеціаліста необхідно виділити окремий кабінет чи обмеження встановлюються залежно від площі кабінету? Дякую!

Інна
01.04.2015 22:42

Доброго дня! Необхідна ліцензія на медичну практику! Висновку СЕС в мене немає. Я повинна отримувати його самостійно чи ваша компанія збирає весь пакет документів без моєї участі?