Юридические услуги от компании Наказ
Пн-Пт 09:00 - 19:00
Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Ліквідація благодійного фонду

Послуги ліквідації благодійного фонду

Благодійний фонд - це юридична особа, яка створюється для того, щоб добровільно здійснювати благодійну діяльність. Закон дозволяє займатися такою діяльністю в сфері освіти, спорту, культури і мистецтва, охорони здоров’я та ін. Варто зауважити, що благодійність передбачає як майнову допомогу, так і особисту участь.

Будь-яка благодійна організація, в тому числі й благодійний фонд, має виключну особливість - не вправі одержувати прибуток від діяльності та розподіляти його між засновниками, членами органу управління чи іншими особами.

Це означає, що фонд, в силу своєї неприбутковості, має займатися самоутриманням: оренда офісу, оплата праці тощо. Такий фінансовий тягар можуть нести не всі юридичні особи, які при цьому здійснюють підприємницьку діяльність, а тим паче благодійні організації. Тому з кожним днем зростає кількість фондів, налаштованих припинити своє існування. Вони можуть це зробити двома шляхами:

 • реорганізація - передбачає передачу усіх прав та обов’язків своїм правонаступникам;
 • ліквідація - припинення існування фонду без правонаступництва.

Оскільки благодійний фонд є юридичною особою, то підтвердити припинення своєї діяльності він має за допомогою державної реєстрації. Для цього потрібно пройти всю процедуру ліквідації:

 1. Провести загальні збори учасників, на яких приймається рішення про ліквідацію, створюється ліквідаційна комісія, призначається її голова або ліквідатор (до речі, функції комісії може виконувати орган управління фонду), визначається порядок ліквідації, строки, коли кредитори можуть заявляти вимоги до фонду. Після того, як було прийнято рішення, потрібно в письмовому вигляді повідомити реєстраційний орган про ліквідацію благодійного фонду.
 2. Виконати усі заходи, направленні на припинення юридичної особи. Цими питаннями займається ліквідаційна комісія. Вона звільняє працівників, інвентаризує майно, повертає дозволи до відповідних органів, надає документацію для перевірок, складає ліквідаційний баланс, передає документи в архів.
 3. Провести державну реєстрацію. Для цього потрібно подати пакет документів державному реєстратору.

З особливою уважністю необхідно підходити до складання документів, щоб реєстратор не мав жодних підстав для залишення їх без розгляду.

Особа, уповноважена представляти фонд - голова ліквідаційної особи, ліквідатор або представник, має подати особисто або ж надіслати поштовим відправленням документи державному реєстратору, який проводить державну реєстрацію припинення юридичної особи, та не пізніше наступного робочого дня видає голові комісії або представнику офіційний документ - Повідомлення про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи, що підтверджує ліквідацію благодійного фонду

Послуги з ліквідації благодійного фонду від ЮО “Наказ"

Ліквідація - це процес, який потребує багато уваги та часу, тому краще його довірити професіоналам, адже вони вирішують юридичні питання щодня.

Наші фахівці якісно проведуть експрес-ліквідацію чи ліквідацію під ключ, що дозволить вам приймати мінімальну участь в процесі та зекономить ваш час.

Для замовлення послуги вам потрібно:

 • надіслати нам на електронну пошту всю необхідну інформацію про фонд;
 • надати нам повноваження на ліквідацію - довіреність.

В наші послуги включено:

 • консультації з питань реєстрації;
 • проведення загальних зборів;
 • складання документів в процесі ліквідації;
 • підготовка та подача документів в реєстраційний орган;
 • отримання Повідомлення про припинення юридичної особи.

Законодавство:

Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.2003 №755-IV;

Закон України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" №5073-VI від 05.07.2012;

Наказ Міністерства фінансів України "Про затвердження Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій" від 24.01.2013 №37.

Добавить комментарий

 • Введите код с картинки (если не можете прочитать код, смените картинку кнопкой «Не могу рассмотреть код»)

  Защитный код
  Обновить
 Комментарии

Отзывы (3)

Юлия 13.01.2017 15:47

Добрый день, подскажите пожалуйста стоимости услуги по ликвидации благотворительного фонда, спасибо.

| | Цитировать

Антон Всевласов 07.10.2015 15:19

Кому переходить майно, що залишилося після задоволення усіх вимог кредиторів??? Засновникам? Учасникам? Чи кому??

| | Цитировать

Анна Дубина 08.10.2015 17:36

Доброго дня, Антон!
Після того, як були задоволені усі вимоги кредиторів, майно, що залишилося в благодійному фонді, переходить одній чи кільком благодійним організаціям. Порядок переходу цього майна визначається установичими документами благодійного фонду або ж рішенням суду.
Також майно може передаватися до Державного бюджету України, якщо, наприклад, благодійна організація не визначила своїх правонаступників та в інших випадках, визначених законодавством України.
Дякуємо за питання!
З повагою, ЮО “Наказ”

| | Цитировать

Компания НАКАЗ не может гарантировать 100% оформление заказанных документов, если клиентом не предоставлен полный комплект документов и информации в установленные сроки, решение и сроки выдачи документов зависят от соответствующих государственных органов и законов Украины. Государственные органы могут потребовать дополнительные документы в зависимости от особенностей и ситуации конкретного клиента. Оплата государственных пошлин и сборов осуществляется до или в момент подачи документов и в случае отказа не возвращаются. В свою очередь компания НАКАЗ прикладывает максимум усилий и опыта, чтобы повысить ваши шансы и сроки получения заказанной вами услуги до максимально высокого уровня по сравнению с самостоятельной подачей. Цены, указанные на сайте, не являются ни рекламой, ни офертой, как правило, указана минимальная стоимость услуги. Компания НАКАЗ не участвует в коррупционных и незаконных схемах, не рекомендует этого клиентам и не принимает заведомо незаконные заказы. Всю ответственность за предоставленные в компанию данные для работы несет клиент. Мы работаем только в правовом поле законодательства Украины.

Ваш юрист Адвокат Юрист Мария Пилипчук юрист, юридические услуги Опыт: 5 лет (063) 440 39 03

Последние комментарии:

 1. dukascopy opinie 17.02.2017 18:46

  Бухгалтерские услуги Киев

  My brother recommended I might like this website. He was entirely right. This post truly made my day.
   
 2. НАКАЗ 17.02.2017 13:25

  Бухгалтерские консультации

  Доброго дня! Так, ФОП 3 група 3% з ПДВ має реєструвати податкові накладні. Різниця між ФОП 3 гр 5% і ...
   
 3. Наталия 17.02.2017 13:17

  Бухгалтерские консультации

  Доброго дня, підкажіть будь ласка , які звіти має здавати фоп 3 група з ПДВ, чим віжрізняється ведення ...
   
 4. Сергей 16.02.2017 10:04

  Справка о несудимости в Киеве

  Добрый день. Для оформления вида на жительство моей теще (гражданка Украины). В настоящее время ...
   
 5. ВІка 15.02.2017 11:26

  Отримання посвідчення водія

  Я вчора здавала на права, то паспорта в мене близько ніхто не просив. ( в екзаменатора є фотокопії ...
   
 6. НАКАЗ 14.02.2017 13:01

  Бухгалтерские консультации

  Добрый день, Юрий! В данном случае необходимо правильно оформить правоотношения как с предпринимателями ...