Юридические услуги от компании Наказ

Юридичний блог

Зміна цільового призначення земельної ділянки Київ

Зміна цільового призначення землі

Відповідно до Земельного кодексу, використовувати земельну ділянку можна лише у відповідності з її цільовим призначенням. Порушення даної умови може призвести до позбавлення прав на земельну ділянку. Тому часто єдиним шляхом для його використання відповідно до своїх потреб є зміна її цільового призначення. Ця процедура регламентується Постановою Кабінету Міністрів «Про затвердження Порядку зміни цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб».

Орган, який приймає рішення про зміну цільового призначення, залежить від місця розташування ділянки. Таке рішення стосовно ділянки, що перебуває в межах міської межі, приймає селищна, міська або сільська рада. Для всіх інших ділянок рішення приймається районною держадміністрацією.

Для зміни цільового призначення земельної ділянки заявник подає такі документи:

  • Заява про зміну цільового призначення. У даному документі необхідно вказати кадастровий номер земельної ділянки, поточне цільове призначення і бажане, мотив зміни цільового призначення.    
  • Копія паспорта та ідентифікаційного коду.    
  • Копія свідоцтва про держреєстрацію та довідки з статистики (для юридичної особи).    
  • Копія правовстановлюючого документа.  

Орган, який прийняв до розгляду заяву, дає або мотивовану відмову, або дозволяє почати оформлення проекту відведення (переведення земель).

Якщо змінюється цільове призначення частини ділянки, то на підставі даного дозволу підготовляється новий проект землевідведення і відправляється на узгодження. При зміні цільового призначення всієї ділянки, старий проект землевідведення відправляється на переузгодження.

Проекти із землеустрою узгоджуються або переузгоджуються в органах земельних ресурсів, в органах архітектури, санепідемстанції, органах охорони культурної спадщини, а також проходять державну землевпорядну експертизу.

При отриманні позитивного висновку документи подаються до відповідного органу для прийняття рішення про зміну цільового призначення ділянки та видачі державного акту з новим цільовим призначенням.

Вищеописана процедура пов'язана з відвідуванням багатьох інстанцій, де дуже часто дають відмову, і доводиться починати процес оформлення заново. Для спрощення і прискорення процедури краще звернутися по допомогу до фахівців. Наші співробітники із задоволенням допоможуть вам на будь-якому етапі процесу оформлення зміни цільового призначення земельної ділянки.

Обговорення і відгуки (38)

Тетяна
05.06.2018 19:28

Доброго дня! Отримала 30 соток землі від батьків з с/г призначенням. Чи можна змінити цільове призначення земельної ділянки на будівельну?

Тетяна
16.05.2018 19:02

Доброго дня! Отримала від батьків землю в селі 30 соток, зараз там с/г призначення. Чи можна змінити цільове призначення ділянки на будівельну?

Тетяна
16.04.2018 14:32

В заяві до Державного земельного кадастру про внесення змін вид використання земельної ділянки : для експлуатації та обслуговування адмін. будівель. Видали Витяг вид використання для реконструкції. експлуатаціїта обслуговування ....... Який наслідок???????

Алла
13.03.2018 17:11

Доброго дня! Враховуючи те, що мараторій на землі осг діє до 01.01.02018 р, чи можливо зараз, станом на 13 березня 2018 року, купити земельну ділянку із земель запасу села (землі житлової та господарської забудови) ?

Наказ (Nakaz)
19.03.2018 12:00

Доброго дня. Відповідно до змін внесених до Земельного кодексу від 07.12.2017, Верховна Рада продовжила мораторій на продаж землі до 01.01.2019. При цьому, купівля-продаж с/г землі в Україні допускається лише після прийняття в силу закону про обіг земель с/г призначення. Таким чином, купівля земельної ділянки у Вашому випадку є неможливою. Ви можете звернутися до нас за детальною консультацією та допомогою у даному питанні. Будемо раді Вам допомогти.

ІГОР
11.03.2018 12:17

ЧИ МОЖНА ЗМІНИТИ ЦІЛЬОВЕ ПРИЗНАЧЕННЯ З ОСГ НА ВОДНЕ ГОСПОДАРСТВО(ДЛЯ РОЗВЕДЕННЯ РИБИ).ЯК ПРАВИЛЬНО ОФОРМИТИ ДОКУМЕНТАЦІЮ?ДЯКУЮ!

Наказ (Nakaz)
14.03.2018 10:54

Доброго дня. Відповідно до статті 20 Земельного Кодексу України, зміна цільового призначення земельних ділянок здійснюється за проектами землеустрою щодо їх відведення. Порядок зміни цільового призначення земельної ділянки (землі): 1. Необхідно оформити нотаріально засвідчену заяву на зміну цільового призначення землі, підписану власником. Така заява є підставою для розробки проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. 2. Виготовлення проекту землеустрою. 3. Виготовлений проект землеустрою подається на погодження відповідному органу влади. 4. Звернутись до органу уповноваженого приймати рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки з клопотанням про затвердження проекту. Таким органом у межах населених пунктів є відповідна сільська, селищна, міська рада. 5. Подання Замовником заяви в земельний відділ Держгеокадастру для внесення відомостей до Державного земельного кадастру 6. Подана заява розглядається державним кадастровим реєстратором територіального органу Держземагентства у районі (місті), за наслідком чого, у разі, якщо подані документи складені вірно, державний кадастровий реєстратор вносить відомості про зміну цільового призначення Вашої земельної ділянки до Державного земельного кадастру. 7. Зареєструвати право на нерухоме майно в державному реєстрі прав. Це можна зробити, звернувшись до центру надання адміністративних послуг чи нотаріуса. Ви можете звернутися до нас за детальною консультацією та допомогою у даному питанні. Будемо раді Вам допомогти.

Ю
26.02.2018 07:47

Доброго дня, чи можно на данний час 26,02,2018 змінити цільове призначення землі ОСГ (особисте селянське господарство) сінокіс під ріллю??

Наказ (Nakaz)
21.03.2018 10:31

Доброго дня. Відповідно до статті 20 Земельного Кодексу України, зміна цільового призначення земельних ділянок здійснюється за проектами землеустрою щодо їх відведення. Порядок зміни цільового призначення земельної ділянки (землі) : 1. Необхідно оформити нотаріально засвідчену заяву на зміну цільового призначення землі, підписану власником. Така заява є підставою для розробки проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. 2. Виготовлення проекту землеустрою. 3. Виготовлений проект землеустрою подається на погодження відповідному органу влади. 4. Звернутись до органу уповноваженого приймати рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки з клопотанням про затвердження проекту. Таким органом у межах населених пунктів є відповідна сільська, селищна, міська рада. 5. Подання Замовником заяви в земельний відділ Держгеокадастру для внесення відомостей до Державного земельного кадастру 6. Подана заява розглядається державним кадастровим реєстратором територіального органу Держземагентства у районі (місті), за наслідком чого, у разі, якщо подані документи складені вірно, державний кадастровий реєстратор вносить відомості про зміну цільового призначення Вашої земельної ділянки до Державного земельного кадастру. 7. Зареєструвати право на нерухоме майно в державному реєстрі прав. Це можна зробити, звернувшись до центру надання адміністративних послуг чи нотаріуса. Проте, це загальний порядок, для його корегування саме для вашої ситуації необхідно знайомитись детально із вашими документами. Ви можете звернутися до нас за детальною консультацією та допомогою у даному питанні. Будемо раді Вам допомогти.

Андрій
05.06.2017 20:05

Доброго дня, чи можна перевести цільове призначення ділянки “01.03 Для ведення особистого селянського господарства“ на “01.05 Для індивідуального садівництва“ у селі Щербанівка?
Дякую

НАКАЗ
06.06.2017 06:25

Доброго дня, Андрій. Нажаль на сьогодні, зміна цільового призначення землі ОСГ (особисте селянське господарство) неможлива, оскільки відповідно до земельного кодексу, до 2018 року діє мораторій.

Андрей
17.05.2017 14:59

Добрий день, скільки коштує зміна цільового призначення дачного участка, на участок під забудову?

НАКАЗ
18.05.2017 06:46

Доброго дня, Андрій. Все залежить від місця знаходження земельної ділянки. Для того щоб можна було прорахувати вартість виконання робіт, необхідно провести аналіз правовстановлюючих документів та ситуації на місцевості. Для більш детальної інформації, пропонуємо записатись на консультацію.

Григорий
31.01.2017 12:49

Доброго дня . Скільки коштуе зміна цільового призначення землі з онг на садівництво (під дачу) , сусідні участки уже переведені . Участок відноситься до сільськой ради але знаходиться за межами сільськой ради. Киевська обл. м. біла Церква.

НАКАЗ
31.01.2017 13:05

Добрий день, Григорій. Нажаль на сьогодні, зміна цільового призначення землі ОСГ неможлива, оскільки відповідно до земельного кодексу, до 2018 року діє мораторій.

Светлана
25.10.2016 11:06

Добрый день! После смерти бабушки в наследство достался земельный участок пл. 0,23 сот. неоформленный должным образом, вместе с этим оказалось, что еще и был самозахват 0,10 сот. Подскажите как оформить на себя всю площадь, если 0,10 сот в прибрежной зоне.

НАКАЗ
25.10.2016 11:58

Добрый день, Светлана. Для анализа ситуации нам необходимо ознакомиться с документами. Предлагаем Вам записаться к нам на консультацию.

Андрей
15.06.2016 06:51

Доброго дня, я маю земельну ділянку 7 соток під ОСГ в селі . Хочу змінити її цільове призначення - під індівідуальне будівництво, так як хочу зробити добудову до будинку. Там де планую добудову до житлового будинку земля ОСГ. скільки буде коштувати переоформлення через Вашу компанію і в який термін

НАКАЗ
15.06.2016 07:02

Доброго дня, Андрій. Нажаль на сьогодні, зміна цільового призначення землі ОСГ неможлива, оскільки до 2017 року діє мараторій.

Світлана
16.06.2015 19:14

Доброго дня, я маю земельну ділянку 9 соток під ОСГ в с. Софіївська Борщагівка, хочу змінити її цільове призначення - під індівідуальне будівництво, скільки буде коштувати переоформлення через Вашу компанію і в який термін

Микола
07.04.2015 19:43

2,1 сотки приватизованої землі в садово-огородньому кооперативі, як перевести в "для комерційної діяльності"? Скільки це буде коштувати в даний час? Ділянка за м. н. п.

Anna Mytsko
27.01.2015 08:47

Доброго дня! Я маю у власності земельну ділянку під ОСГ, яка знаходиться в "зеленій зоні". Хочу змінити цільове призначення цієї ділянки на ділянку для індивідуального будівництва. Зараз триває процедура внесення змін (коригування) до генерального плану міста. Підкажіть, будь ласка, які підстави я можу вказати в заяві, щоб внести зміни в генплан та отримати дозвіл на зміну цільового призначення цієї земельної ділянки. Власники суміжних земельних ділянок змінили цільове призначення ще до коригування генплану міста. Дякую.

наташа
20.01.2015 07:47

если земельный участок надан в оренду под строительство индивидуального гаража как сменить целевое назначение участка под коммерческое использование

Лариса
03.11.2014 06:12

Здравствуйте, Татьяна. Есть необходимость перевода под застройку части участка (целесообразнее именно часть, на мой взгляд) в киево-святошинском р-не с.Ходосеевка. На ОСГ уже стоит дом. Может ли это быть проблемой? И взялись бы Вы за наш вопрос? и в границах какой суммы это может стоить? Спасибо.

Татьяна
13.01.2015 14:30

Доброго дня, Лариса, ви можите звернутись до нас на консультацію наш юрист вас проконсультує. Для цього необхідно взяти із собою всі документи, які є у вас по землі та будинку.

Олена
28.10.2014 10:39

Доброго дня!!! В мене є таке запитання... Чи можна розірвати договір оренди комерційної діяльності, для того щоб надати земельну ділянку у власність, і чи можна змінити цільове призначення. Земля знаходяться в межа населеного пункту. Будь ласка дайте відповідь!

Татьяна
13.01.2015 14:25

Доброго дня, Олена, якщо ваша земельна ділянка знаходиться в оренді, з ким ви його заключали ? Якщо земля знаходиться у власності то ви можите змінити цільове призначення.

Андрей
13.10.2014 11:34

Добрый день. Оформляю наследство отца: земельный участок под домом и огородом, который оформлен на него одним гос. актом от 1993г. на 0,57 га - для ведения приусадебного хозяйства. Каким образом можно выделить с этого участка 0,25 га под домом. Заранее благодарен!

Татьяна
13.10.2014 13:03

Доброго дня, Андрій необхідно розділити земельну ділянку та змінити цільове призначення землі. Де знаходиться ваша земельна ділянка?

Александр_
31.07.2014 12:19

Доброго дня!
Маю у власності земельну ділянку 0.18га за межами населенного пункту, цільове призначення "Для ведення власного сільського господарства". с. Коровія, Глибоцькій р-н, Чернівецька обл..
Чи можна змінити цільове призначення для будівництва та ведення підсобного господарства усієї ділянки.
Що для цього потрібно?
Дякую.

Тетяна
31.07.2014 12:52

Доброго дня,Олександр так можливо змінити цільове призначення. все це залежеме від того чи прийнятий генеральний план села. Вам необхідно звернутись в першу чергу до землепорядника вашого району . З повагою, Тетяна

Татьяна
16.04.2014 07:24

Я владею земельным участком 8,6 соток в г. Курахово Донецкой обл. Хочу выделить 21 кв.метр для магазинчика (для коммерческой деятельности). Подскажите как действовать и сколько это стоит?

Тетяна
16.04.2014 09:42

Доброго дня, Тетяна перш за все вам необхідно написати нотаріальну заяву та засвідчити в нотаріуса про те що ви маєте намір розділити земельний участок. Потім найти землепорядну організацію, яка б змогла вам виготовити технічну документацію на розподіл вашої земельної ділянки. Потім погодити технічну документацію в управлінні держемагенства вашого міста, отримати кадастровий номер зем.ділянки та зареєструвати земельну ділянку. Наступним етапом буде отримання двох витягів з ДЗК, в якому буде вказано про комерційне призначення вашої земельної ділянки. Ми працюємо по м. Києву та Київській області.

Раїса
19.03.2014 04:41

Приватизована ділянка земельна 0.36га під ОСГ в селі.Чи можна змінити цільове призначення для будівництва та ведення підсобного господарства усієї ділянки?Чи лише 0.25га?Дякую

Тетяна
19.03.2014 07:04

Доброго дня Раїса, нажаль змінити весь участок 0,36 га під будівництво та ведення підсобного господарства не можливо, оскільки по законодавству можливо лише 0,25 га.
Вам необхідно розділити Вашу земельну на два участки, в якому 0,25 га виділити під будівництво, а 0,11 га залишити під ОСГ. Дякую за питання.

Раїса
19.03.2014 17:48

На основі якого документа не можна змінювати цільове призначення землі осг 0.36 га?.Є встановлені норми : 0.25га-в сільській місцевості.0.10га -в місті безоплатної передачі земельної ділянки громадянам.(Земельний кодекс.ст.121)Про розміри норми земельної ділянки.що змінює цільове призначення де говориться?Дякую

Саша
04.03.2014 14:35

необходимо изменить целевое назначение зем участка с ОСГ на Житлову забудову, 0,086 га Соф. Борщаговка, какая цена?

Тетяна
04.03.2014 14:54

Доброго дня, Олександр, можу Вас зорієнтувати лише по ціні від 3000 грн., термін виконання від 1 місяця. Потрібно враховувати терміни виконання, а це: розроблення технічної документації - близько 1 місяця, погодження технічної документації в держземагенстві Київської області - 2 неділі, наступний крок отримання рішення сесії сільської ради, це теж займає близько 1,5 місяця. В результаті ви отримуєте свідоцтво на право власності на земельну ділянку - термін отримання 5 днів.