Юридические услуги от компании Наказ

Юридичний блог

Військовий юрист і адвокат Київ

Консультація військового юриста і юридична допомога військовослужбовцям

Спеціально для вас ми розробили три варіанти співпраці. Залежно від ваших побажань і наявності вільного часу, виберіть зручний для вас пакет.

  • судовий збір оплачується окремо (залежить від суми позову і характеру позовних вимог)
  • довіреність оплачується окремо

Останнім часом у нашій країні юридична допомога військовослужбовцям набуває особливого значення і попиту. Попри те, що військове право здається дуже вузькопрофільною областю, консультація військового юриста може знадобитися кожному: цивільній людині (найчастіше з питань заклику на строкову військову службу й мобілізації), військовому (у зв'язку з проходженням служби), а також військовому в запасі або відставці (з питань матеріально- соціального забезпечення чи пільг).

Практика показує, що адвокат для військовослужбовців дійсно необхідний. Адже більшість службовців не ознайомлені належним чином зі своїми правами і насправді бояться конфронтації з керівництвом.

Консультація та послуги військового юриста ЮК «Наказ»

Наш військовий юрист у Києві надасть наступні послуги:

  1. консультація з питань, пов'язаних із призовом на термінову службу, мобілізацією, проходженням служби й звільненням із ЗС України;
  2. юридична допомога військовослужбовцям і їхнім родинам з питань матеріального й соціального забезпечення (медичне обслуговування, пенсійне забезпечення, соціальні гарантії держави);
  3. захист військовослужбовців у суперечках про незаконне звільнення з військової служби і відновлення;
  4. консультація з питань страхування й відшкодування збитків, заподіяних у зв'язку із проходженням служби;
  5. представництво інтересів та захист прав осіб у справах, пов'язаних з військовими обов'язками (у тому числі в кримінальному процесі);
  6. надання інформації про право на відстрочку у випадку призову на термінову службу або мобілізації;
  7. повний юридичний аналіз умов контракту, супровід його висновку й розірвання.

Найбільш частою проблемою для цивільних осіб є обвинувачення у відхиленні від військового обов'язку. Не варто недооцінювати дану ситуацію, адже законодавством передбачена як адміністративна відповідальність, так і кримінальна. Міра покарання може досягати 5 років позбавлення волі (у випадку з мобілізацією). У повістці, по загальному шаблону, зазначена відповідальність, передбачена ст. 210 КУпАП. Але в ході справи вас можуть притягти до відповідальності за зовсім іншими статтями (у тому числі КК України). Наш адвокат у військових справах в м. Київ зможе максимально оперативно надати необхідну консультацію зі сформованої проблеми та розробити схему захисту ваших прав та інтересів. Військовий юрист обговорить з вами процедуру початкової здачі показань, які будуть відігравати вирішальну роль наприкінці справи, а також збере максимально можливий пакет документів на підтвердження вашої правової позиції.

Пам’ятайте! Незнання закону не звільняє вас від відповідальності, а от його знання - саме може кардинально змінити положення в справі.

Найчастіше призовники діють виходячи з логічних та моральних міркувань, базуючи свої рішення й дії на інформації, яка стихійно з'являється в суспільстві. Але така тактика може привести до жалюгідних наслідків: мінімум - до того, що, незважаючи на всі ваші старання, ви будете проходити військову службу, максимум - до залучення до кримінальної відповідальності й відбування покарання в місцях позбавлення волі.

Яскравим прикладом для підтвердження подібної практики в Україні є стихійне поширення в мережі інтернет прикладу заяви про відмову від мобілізації. Прагнучи захистити своє життя й зберегти здоров'я, молоді люди складають подібні заяви, посилаючись на статті Конституції й законів України, сподіваючись тим самим довести наявність правових підстав для відмови від мобілізації. Але Конституція України говорить, що громадяни зобов'язані відбувати військову повинність відповідно до закону, захищати Вітчизну, незалежність і територіальну цілісність держави. Законодавством України не передбачена можливість відмови від даного обов'язку. Подібні заяви можуть лише збільшити й без того складну ситуацію та підтвердити прямий намір для відхилення від мобілізації. Тому для успішного вирішення даної проблеми необхідно звертатися до фахівця. Військовий адвокат зможе всесторонньо розглянути всі дані, що стосуються вашої особистої ситуації, керуючись буквою закону, та знайти дійсно законні підстави для максимального захисту ваших інтересів.

Обговорення і відгуки (143)

Костянтин
10.11.2018 16:41

Доброго дня. Я являють діючим військовослужбовцем, проходжу службу у в/ч, яка в даний період задіяна в ООС, молодший лейтенант, командир взводу. Маю скарги на стан здоров'я (виразкова хвороба, раніше вже мав таке захворювання). Хочу пройти обстеження в профільному мед. закладі, але медична частина в/ч ігнорує мої звернення, мотивуючи це тим, що до них звернувся мій прямий командир і запевнив їх що я цілком здоровий, "жменями" дають незрозумілі пігулки, які не допомагають, записи в медичну книжку робити відмовляються. Зверненя на гарячу лінію результату не дало. Мною був написаний рапорт на ім'я командира частини з проханням вплинути на ситуацію, а якщо такої можливості в нього не має то звільнити мене по невиконання умов контракту з моєї сторони. Командир в/ч спрямував цей рапорт на заступника з морально психологічного забезпечення, який (в манері "бивший мєнт") завірив мене щоб я не возмущався в інакшому випадку щоб я не зробив все буде сфальсифіковано проти мене. До того я писав рапорт про переведення, але його не задовольнили. Як діяти і що робити в подальшому..... До закінчення строку дії контракту 14 місяців, але це довго бо терпіння має межу. Що робити?

Вікторія
06.11.2018 20:08

Добрий вечір.Підкажіть будь ласка, я- офіцер і прохожу службу за призовом і нам не виплачують компенсацію за піднайом житла, квартиру я знімаю, так як житло мені частина не може надати.В законі "Про соціальний захист військовослужбовців" прописано, що ми повинні отримувати, але на практиці говорять, що не затверджений порядок даної виплати, хоча в "Роз’ясненні щодо порядку організації виплати грошової компенсації військовослужбовцям за піднайом (найом) житлового приміщення 1. Грошова компенсація за піднайом (найом) жилого приміщення виплачується: особам офіцерського складу у разі, коли вони не забезпечені жилими приміщеннями за місцем проходження військової служби, не отримали за рахунок держави грошову компенсацію за належне їм для отримання жиле приміщення та перебувають на квартирному обліку, а також якщо військова частина не орендує для них та членів їх сімей житло, курсантам вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів, які мають сім’ї, у разі ненадання їм жилої площі в сімейних гуртожитках, відсутності таких гуртожитків та жилого приміщення за місцем проходження ними військової служби (навчання).То чому нам не виплачують, так як не уточнено офіцери за призовом чи офіцери на контрактній службі і взагалі, нас прирівнють по виплатам до контрактників, а саме за піднайом житла- ніякої ясності немає.Дякую.

Володимир
06.11.2018 11:30

Добрий день, я военнослужащий НГУ ,выслуга календарных 20лет и 9 месяцев, 3года и 9 месяцев служу в зоне АТО , могу ли я с учетом льготного стажа выйти на военную пенсию?

Олександр
06.11.2018 11:07

Добрий день. Син має хронІчні захворювання його визнали придатним . Як оскаржили? Дякую

Олександр
06.11.2018 11:07

Добрий день. Син має хронІчні захворювання його визнали придатним . Як оскаржили? Дякую

микола
29.10.2018 19:36

цікавить супроводження звільнення зі служби за скороченням

Богдан
27.10.2018 15:54

Добрий вечір, в мене така проблема, я військовослужбовець строковой служби і я водій, в мене зламався транспортний засіб і ремонт потребуй 3000 грн., і я не можу оплатити, і на мене комадир частини хоче півисити цей ремон, відкриває рослідування, що мені робити?і які можуть бути наслідки?

Наталья
26.10.2018 11:26

Скільки коштує консультація. Чому відсутні контакти. Мені здійснили невірний розрахунок вислуги років згідно послужного списку. Чи займаєтесь Ви даними питаннями.

Олексій
23.10.2018 20:48

повний юридичний аналіз умов контракту, супровід його висновку й розірвання.

Андрій
20.10.2018 21:35

Прийшла повістка поштою. Я отримав її від батька. Наразі навчаюсь на 5 курсі в університеті. Не відраховували. Не зараховували на один і той же курс повторно. Я просто не зміг вчасно занести в воєнкомат довідку з місця навчання. Через 3 дні мені потрібно з'явитись в воєнкомат з паспортом, змінним взуттям і ІНН. Що породите зробити?

илья глебов
20.10.2018 15:59

Чи має право начальник підрозділу під час перебування в добовому наряді заставити займатися стройкою? Якщо ні то,як мені діяти? Я службу в державній прикордонній службі України, і замість того,щоб нести службу нас заставляють займатися іншими справами, стройка, пиляти дерева, на скільки це правомірно зі сторони начальника!?

Іван
19.10.2018 20:13

Доброго дня. 27.06.2018 року я був виключений зі списків військової частини. Та ще досі мені не було виплачено матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань. Звертався на гарячу лінію МОУ мені прийшов лист. В листі зазначено що за інформацією наданою від військової частини на момент мого звільнення рішення про набуття права на отримання мат. допомоги для вирішення соціально-побутових питань комісією не прийнято. Та що підстав для виплати матеріальної допомоги за 2018 рік немає. Підскажіть будь ласка як можна вирішити це питання?

Oleksandr
19.10.2018 08:32

Доброго дня! Я офіцер ЗСУ. Контракт на 5 років. Чи маю я право достроково розірвати контракт у зв'язку з небажанням в подальшому проходити військову службу. В контракті зазначалось , що зобов'язаний знаходитись не менше року в зоні ато. А зараз вже розпочалась ООС. Чи є це підставою для розірвання? Чи є ще якісь інакші варіанти?. Дякую

Олег
18.10.2018 09:24

Доброго дня! Чи можу я звільнитись з військової служби за сімейними обставинами (офіцер НГУ), якщо я перебував у шлюбі з цивільною дружиною і у нас є спільна донька (1 рік 3 міс.) . Зараз ми розходимось, донька буде проживати зі мною. Які підтверджуючі документи мені для цього потрібні?

Юрій
14.10.2018 10:17

Доброго дня! Підкажіть будь ласка, чи можу я піти на пенцію"? На сьогодні маю 19р. в календарному обчисленні та 28 р. вислуги (у пільговому обчисленні). Дякую!і коли я жможу піти на даний момент мені 39 років чи зразу будуть платити чи з 45 років

Евгений
13.10.2018 10:00

Сколько стоит ваша в помощь оформлении УБД? Два раза подавал пакет документов в военкомат. По дороге теряются документы.

Михайло
11.10.2018 15:06

Доброго дня. Скажіть будь-ласка чи можуть мене звільнити з армії проти моєї волі за відмову їхати в зону АТО?

Юра
10.10.2018 13:38

Доброго дня. Я навчаюсь на другому курсі у ВІЙСЬКОВОМУ ІНСТИТУТІ , Я комісувався ,свідоцво про хворобу у мене я написав рапорт на відрахування за станом здоров'я ще 26 вересня я не можу зрозуміти чому мене тут так довго тримають і не відпускають.....

Володимир
06.10.2018 22:32

В який термін треба писати рапорт на продовження контракту або непродовження до закінчення контракту

игорь
01.10.2018 11:54

Доброго дня ! За які порушення може бути звільнений військовий за контрактом наказом командира частини , на підставі яких нормативних актів

Дмитро
22.09.2018 11:43

Доброго дня! Проходжу службу за контрактом на посаді інструктора в навчальному закладі, згідно статуту внутрішньої служби в навчальних закладах встановлено 6 денний робочий тиждень для курсантів (слухачів). Тобто моя посада передбачає 5 денний робочий тиждень, попри це керівництво вимагає виходити на службу по суботах. На мої прохання надати вихідний день за суботу на підставі кодексу законів про працю, статуту а також наказу начальника закладу мені відповідають - в нас така структура ми вихідні не даємо. Прошу вашої поради як вчинити в даній ситуації.

Саша
17.09.2018 08:44

Хочу розірвати контракт застаном здоров'я Не відпускають на ВЛК

Сергій
16.09.2018 18:48

Здравствуйте , служу в ЗСУ больше года , думаю пожениться с девушкой , она учиться в другой стране у неё есть побут , можно ли будет уволиться по семейным обстоятельствам исходя из этого?

Микита Лященко
12.09.2018 18:09

Добрый день. Меня интересует цена на Вашу платную консультацию по вопросу призыва и уклонения от военной службы. На данный момент мне 23 года, уже 5-ый год я нахожусь за границей в Польше. Четыре года в Польше учился на стационаре в местном университете, каждый год предоставляя справку об обучении в военкомат. Весной 2018 года я закончил обучение и на данный момент проживаю и работаю в Польше. В настоящее время я подал документы на карту временного проживания в Польше и жду решения, нахожусь в Польше на основании поданных документов для получения карты (въезжал последний раз на основе био паспорта). Работаю по «трудовому контракту», имею постоянное место жительства – арендую квартиру. Выехать из страны возможности не имею. Могу, в случае необходимости предоставить все выше перечисленные документы. Начиная с весны 2018 года на адрес в Украине приходили повестки: Первая повестка на 14 мая 2018 года, вторая на 16 августа и третья на 5 сентября. Никто из членов семьи не расписывался о факте получения данных повесток. 10.09.2018 по адресу где я прописан в Украине в почтовом ящике было обнаружено письмо – официальное предупреждение о уклонении от военной службы. В письме предлагалось явиться в военкомат 05.09.2018 в 8:30 утра и пояснить причину неявки в военкомат. В противном случае – уголовная ответственность по ст. 335 криминального кодекса Украины. При чем на конверте, в котором было письмо стоит штемпель Укр Почты на то же число – 05.09.2018. Соответственно, даже если бы я находился на территории Украины- я бы физически не успел явиться в военкомат в указанное время. Нужна консультация по следующим вопросам: Как мне избежать конфликта с военкоматом и нарушения законодательства? Что в моей ситуации нужно предпринять, находясь в Польше, чтобы избежать уголовного преследования и розыска? Могу ли я в данной ситуации получить отсрочку/освобождение от призыва либо сняться с учета? Заранее спасибо за ответ. С уважением, Лященко Никита.

Вова
10.09.2018 09:18

Я вступив на навчання у військовий коледж і я хочу покинути навчання я можу забрати документи якщо мені є 18 років?

Наташа
07.09.2018 14:41

Доброго дня. Скажіть ,будь ласка, скільки має служити бакалавр? Строкова служба. Спочатку було сказано,що рік, а зараз,що півтора. Де правда? Дякую

Ігорь
24.08.2018 10:12

Підкажіть будь ласка, чи надається додаткова відпустка військовому строкової служби за сімейними обставинанами коли діє особливий період

Олександр
20.08.2018 19:44

Я діючий в/сл ЗСУ. Прописай я, дружина та син (6 років) за адресою в/ч та проживаю на іі територіі. Командир наказав виписатись за цією адресою та прописатися в центрі бездомних осіб. Чи має він на це право і чим аргументувати йому своє небажання це робити?

Вадим
17.08.2018 17:50

Доброго дня!!! В мене виникло до вас важливе питання. Я ось уже 1.6 року проходу військову службу за контрактом в бойовій бригаді,в інженерних військах де виконую в принципі не важливі функції в той час як хлопці з батальйонів ризикують життям на передовій. Отже коли я підходжу до командира з проханням про переведення в батальйон він відповідає що це неможливо, не хоче втрачати людей бо їх і так мало. Але було багато випадків коли хлопців переводили за провини, там п'янки і т. інше. Під кажіть до кого звернутися, може там потрібне відношення з батальйону чи як???

Дмитрий
16.08.2018 11:03

Здравствуйте, пишу с таким вопросом. Я военный, служу в ВСУ в не боевой части, хочу перевестись в другой род войск в боевую бригаду. Могут ли возникнуть какие-то проблемы при переводе? При каких условиях мне может отказать командир и что делать при отказе?

Сергій
15.08.2018 13:36

Доброго дня, підскажіть мені будь ласка, на моє питання : я прапорщик, підписав контракт у ЗСУ, маю вищу освіту, 12,5 календарних років вислуги, мені повних 42 роки. Можу я отримати офіцерське звання?

Олена
14.08.2018 13:54

Чи мають право мого сина , якому 18р. призивати на військову службу і без його згоди

Игор
07.08.2018 05:59

Через Рик писля закинченя службы прокуратура завела справку по факту СЗЧ

Костянтин
29.07.2018 00:16

Доброго вечора. Підкажіть, будь ласка, чи маю я право на грошову допомогу при заключенні контракту, якщо я, будучи офіцером ЗСУ, звільнився з лав ЗСУ у 2004 році за статтею скорочення штатів.

Руслан
26.07.2018 17:47

Доброго дня! Підкажіть будь ласка, чи є зараз поняття "вихід на пенсію за вислугою років"? На сьогодні маю 22,5р. в календарному обчисленні та 32 р. вислуги (у пільговому обчисленні). Дякую!

Людмила
26.07.2018 13:19

Доброго дня! Підскажіть будь ласка, як можна вийти з цієї ситуації. Син виписався з однієї квартири і хотів приписатися в іншу квартиру але в тому ж районі. Прийшов оформлювати прописку......і його відправили спочатку у військоматі. У нього було приписне посвідчення з поміткою за станом здоров'я обмежено здатний. У нього важка форма псоріазу з дитинства - не можна нервувати і потрібна спеціальна дієта. У військомати йому відразу сказали підписати документи на відправлення на військові збори, навіть без направлення на медичний огляд. Службовці вели себе грубо, весь час залякували (Шевченківський РВК). У мене питання: чи правомірні дії працівників військомата і як нам діяти далі, щоб можна було одержати реєстрацію.

Адріан
25.07.2018 10:22

Добрий день! Яким чином мені змінити місце прописки, якщо військовий комісаріат не може знайти моєї справи (вона до них не повернулась після навчання у ВУЗі)? На додачу мені 30років, а на руках у мене тільки приписний квиток. Я самостійно мав звенрутись у військовий комісаріат для оформлення військового квитка чи мене повинні були викликати? Які наслідки даної ситуації? На даний момент, фактично проживаю в іншому регіоні. З яким комісаріатом спілкуватись: де зареєстрований (але у них нема моїх даних), чи звернутись за фактичним місцем проживання?

Віталій
17.07.2018 18:16

Я військовий(мол.сержант) навчаюсь в Дніпрі в коледжі,а служу в Києві,чи можуть мене відпускати на сесії в доп.відпустку у зв'язку з навчанням,а то навчаюсь за рахунок своєї основної відпустки,і кажуть що не дають відпустки по навчанню.

Анатолій
07.07.2018 13:53

доброго дня!!! потрібна ваша допомога я заключив контракт на 3 роки в 2016 році в 2018 році мене відправили еа курси лідерства потім на фахову пройшов ці курси на посаді стою 7 місяців вже вле без званея молодшого серржанта на теперішній час я старший солдат і кажуть переписувати контракт на 3 або 5 років сержанський стройова уаже що 100 % потрібно переписувати а я в брістів питав що такого нема ніде що контракт переписується приодержані звання мол сержанта посовітуйте

Анатолій
07.07.2018 13:53

доброго дня!!! потрібна ваша допомога я заключив контракт на 3 роки в 2016 році в 2018 році мене відправили еа курси лідерства потім на фахову пройшов ці курси на посаді стою 7 місяців вже вле без званея молодшого серржанта на теперішній час я старший солдат і кажуть переписувати контракт на 3 або 5 років сержанський стройова уаже що 100 % потрібно переписувати а я в брістів питав що такого нема ніде що контракт переписується приодержані звання мол сержанта посовітуйте

василь
04.07.2018 13:06

Доброго дня . Підскажіть будь ласка . Хотів приписатися в нову куплену квартиру, знявся з обліку в одном вієскоматі, пішов ставити на облік у деснянський вієскомат, пройшов медкомісію і мені вручили повістку на наввчаліні збори . Умене народилась друга дитина місяць назад , чи є це підстава не проходити навчання?

Богдан
26.06.2018 11:20

Доброго дня вмене таке запитання в контракті написано що солдат має перебувати в ато неменше року ая вже в ато 14місяців можу я написати відмову і поїхати служити на ппд

Анатолій
12.06.2018 11:42

Доброго дня, в мене є до Вас запитання слідуючого характера. Я військовослужбовець, планую звільнитися восени, як я можу оформити пенсію по змішаному стажу, мені 46 років, страхового стажу 29, військового 15. Кадровикі неможуть точно сказати, в пенсійному фонді кажуть військова частина повинна займатися, поясніть будь ласка поетапно що потрібно робити. З повагою Анатолій.

Івае
10.06.2018 16:50

Доброго дня. Я звільняюсь з військової служби за станом здоров'я. 05.06.2018 року до військової частини з вищестоящого штабу надійшов витяг з наказу про моє звільнення з військової служби та в цей день був зареєстрований. Проходжу службу на посаді начальника служби метрології, термін прийому-передачі справ та посади 10 днів. Сьогодні вже 07.06.2018 р. і командування досі не визначило посадову особу якій я буду передавати справи та посаду. Виникає таке питання скільки часу взагалі мене можуть тримати на службі? Існують встановлені строки?

Наказ (Nakaz)
14.06.2018 10:06

Доброго дня. Після отримання військовою частиною відповідного висновку (постанови) ВЛК про непридатність військовослужбовця до військової служби за станом здоров'я документи про його звільнення з військової служби оформляються та надсилаються посадовій особі, яка видає наказ про звільнення негайно. Відповідно до Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, пункту 12.8 розділу XII - Командири військових частин зобов'язані забезпечити своєчасне здавання посади, проведення усіх необхідних розрахунків з військовослужбовцями, стосовно яких видано наказ по особовому складу про звільнення їх з військової служби. Тобто в термін який ви вказали командир повинен забезпечити передання посади, а не ви. Крім того в наказі про звільнення повина бути вказана дата.

надежда
30.05.2018 13:10

у мого чоловiка уч.бойових дiй авганiстану та уч.ато з 2014р депутат нашоi громади забрав техдокументацiю на зем.дiлянку а сголова заховала протокол на видiлення зем. дiлянки. пiвтора року неможу добитися справеливостi.

Светлана
12.05.2018 17:58

Как можно восстановиться на службе после увольнения или разорвать контракт по невыполнению условий контракта воинской частью. Несправедливость ли можно доказать?

Светлана
12.05.2018 17:58

Как можно восстановиться на службе после увольнения или разорвать контракт по невыполнению условий контракта воинской частью. Несправедливость ли можно доказать?

Александр
07.05.2018 10:39

Здравствуйте. В ноябре 2017 года уволен с воинской службы в запас имея выслугу 25 полных календарных лет. За все время прохождения службы жильем обеспечен не был. Возможно ли получить денежную компенсацию за неполученное жильё?

Наказ (Nakaz)
17.05.2018 14:26

Доброго дня! Згідно п. 8 ст.12 Закону України Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей, військовослужбовці, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, у разі звільнення з військової служби за віком, мають право на безплатне одержання у приватну власність жилого приміщення, яке вони займають у будинках державного житлового фонду. Та згідно п.9, військовослужбовці, що перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, при звільненні з військової служби в запас або у відставку за віком, у разі неможливості використання на військовій службі залишаються на цьому обліку у військовій частині до одержання житла з державного житлового фонду або, за їх бажанням, грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення. Такі жилі приміщення або грошова компенсація надаються один раз протягом усього часу проходження військової служби за умови, що ними не було використано право на безоплатну приватизацію житла.

Виктор
12.04.2018 15:42

Скажите пожалуйста что мне грозит и что мне делать.... Я служил по контракту в ЗСУ 14 лет, сейчас проживаю и прописан в другом городе на Украине, только воинский учёт остался на прежнем месте, обязательно ли сниматся с учёта воинского с того места где служил? И что мне грозит за это

Наказ (Nakaz)
19.04.2018 18:10

Доброго дня! Згідно п.1 "Правила військового обліку призовників і військовозобов’язаних", військовозобов'язані повинні особисто повідомляти у семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну їх адреси місця проживання (перебування). А згідно п.3 вищезгаданого закону, за дане правопорушення накладається адміністративна відповідальність.

Назар
07.04.2018 10:34

Чи може забрати військкомат на строкову службу, якщо вже підписаний контракт(резерв Національної гвардії)? Після проходження медкомісії у військкоматі на строкову службу, я не з'явився на збір по повістці. Замість того підписав контракт з Національною гвардією на проходження служби у військовому резерві. У військкомат приніс витяг з наказу про моє зарахування. Претензій до мене ніяких не було. Майже через півроку мені знову прийшла повістка з'явитися у військкомат. Коли я прийшов, мені сказили, що по мені хочуть відкривати кримінальне провадження через те, що я не з'явився на збір по повістці(пів року тому). Воєнком каже, що або я йду на строкову служба, або вони віддають мою справу на відкриття кримінального провадження.

Наказ (Nakaz)
11.04.2018 13:39

Доброго дня! Згідно п. 13 ст. 17 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", резервісти мають відстрочку від строкової служби на весь період проходження служби у військовому резерві. Звинувачення у правопорушенні можуть бути висунуті лише за фактом неявки по повістці (штраф, як правило, 128 грн) У разі виникнення проблем,звертайтесь до нас, завжди будемо раді Вам допомогти.