Юридические услуги от компании Наказ

Юридичний блог

Військовий юрист і адвокат Київ

Консультація військового юриста і юридична допомога військовослужбовцям

Спеціально для вас ми розробили три варіанти співпраці. Залежно від ваших побажань і наявності вільного часу, виберіть зручний для вас пакет.

  • судовий збір оплачується окремо (залежить від суми позову і характеру позовних вимог)
  • довіреність оплачується окремо

Останнім часом у нашій країні юридична допомога військовослужбовцям набуває особливого значення і попиту. Попри те, що військове право здається дуже вузькопрофільною областю, консультація військового юриста може знадобитися кожному: цивільній людині (найчастіше з питань заклику на строкову військову службу й мобілізації), військовому (у зв'язку з проходженням служби), а також військовому в запасі або відставці (з питань матеріально- соціального забезпечення чи пільг).

Практика показує, що адвокат для військовослужбовців дійсно необхідний. Адже більшість службовців не ознайомлені належним чином зі своїми правами і насправді бояться конфронтації з керівництвом.

Консультація та послуги військового юриста ЮК «Наказ»

Наш військовий юрист у Києві надасть наступні послуги:

  1. консультація з питань, пов'язаних із призовом на термінову службу, мобілізацією, проходженням служби й звільненням із ЗС України;
  2. юридична допомога військовослужбовцям і їхнім родинам з питань матеріального й соціального забезпечення (медичне обслуговування, пенсійне забезпечення, соціальні гарантії держави);
  3. захист військовослужбовців у суперечках про незаконне звільнення з військової служби і відновлення;
  4. консультація з питань страхування й відшкодування збитків, заподіяних у зв'язку із проходженням служби;
  5. представництво інтересів та захист прав осіб у справах, пов'язаних з військовими обов'язками (у тому числі в кримінальному процесі);
  6. надання інформації про право на відстрочку у випадку призову на термінову службу або мобілізації;
  7. повний юридичний аналіз умов контракту, супровід його висновку й розірвання.

Найбільш частою проблемою для цивільних осіб є обвинувачення у відхиленні від військового обов'язку. Не варто недооцінювати дану ситуацію, адже законодавством передбачена як адміністративна відповідальність, так і кримінальна. Міра покарання може досягати 5 років позбавлення волі (у випадку з мобілізацією). У повістці, по загальному шаблону, зазначена відповідальність, передбачена ст. 210 КУпАП. Але в ході справи вас можуть притягти до відповідальності за зовсім іншими статтями (у тому числі КК України). Наш адвокат у військових справах в м. Київ зможе максимально оперативно надати необхідну консультацію зі сформованої проблеми та розробити схему захисту ваших прав та інтересів. Військовий юрист обговорить з вами процедуру початкової здачі показань, які будуть відігравати вирішальну роль наприкінці справи, а також збере максимально можливий пакет документів на підтвердження вашої правової позиції.

Пам’ятайте! Незнання закону не звільняє вас від відповідальності, а от його знання - саме може кардинально змінити положення в справі.

Найчастіше призовники діють виходячи з логічних та моральних міркувань, базуючи свої рішення й дії на інформації, яка стихійно з'являється в суспільстві. Але така тактика може привести до жалюгідних наслідків: мінімум - до того, що, незважаючи на всі ваші старання, ви будете проходити військову службу, максимум - до залучення до кримінальної відповідальності й відбування покарання в місцях позбавлення волі.

Яскравим прикладом для підтвердження подібної практики в Україні є стихійне поширення в мережі інтернет прикладу заяви про відмову від мобілізації. Прагнучи захистити своє життя й зберегти здоров'я, молоді люди складають подібні заяви, посилаючись на статті Конституції й законів України, сподіваючись тим самим довести наявність правових підстав для відмови від мобілізації. Але Конституція України говорить, що громадяни зобов'язані відбувати військову повинність відповідно до закону, захищати Вітчизну, незалежність і територіальну цілісність держави. Законодавством України не передбачена можливість відмови від даного обов'язку. Подібні заяви можуть лише збільшити й без того складну ситуацію та підтвердити прямий намір для відхилення від мобілізації. Тому для успішного вирішення даної проблеми необхідно звертатися до фахівця. Військовий адвокат зможе всесторонньо розглянути всі дані, що стосуються вашої особистої ситуації, керуючись буквою закону, та знайти дійсно законні підстави для максимального захисту ваших інтересів.

Обговорення і відгуки (191)

Максим Руденко
11.03.2019 16:56

Доброго дня. Який документ мені можуть надати, про те що я служу в ЗСУ(довідка якась чи що)? І де його можна отримати?

Сергій
09.03.2019 21:41

Добрий день. В мене така проблема: на мене було накладено дисциплінарне стягнення "догана", яку я отримав за те, що не вийшов на шикування. Догану оголосили на тому шикуванні, де мене не було (про що мені повідомили товариші). Особисто мені начальник ні перед строєм ні в письмовому вигляді не повідомляв про накладення догани. Також хотілось би сказати, що це було в зоні ООС, а день у який було це шикування був вихідний (неділя). Гроші з мене звичайно стягнули. Скажіть будь ласка це взагалі законно?? Якщо ні, то як мені діяти, куди скаржитися? Вже втомився від такої поведінки керівництва, влітку взагалі догани отримав за тещо мав бороду.

Максим
08.03.2019 16:44

Добрий день!Я хочу перевестись з ВВНЗ(спеціальність кібербезпека) до цивільного закладу( на юриспруденцію)за станом здоров'я.Чи можливо це? Що для цього потрібно?

Тетяна
06.03.2019 16:56

Доброго дня. Син( 18 років ) навчається в університеті, проте був змушений оформити академвідпустку за станом здоров’я. Наступного тижня мені повідомили, що йому потрібно з’явитись до військомату ( повістку не отримувала, зателефонував сільський голова). Я повідомила що син хворий і з’явиться на протязі тижня, але за декілька днів надійшло смс з погорозами:»—————- військомат інформує: у разі неявки до 11.03.2019 ваша справа буде спрямована в прокуратуру.» Як діяти?

Андрій
06.03.2019 09:48

На сьогоднішній день існує правова колізія, щодо прав військовослужбовців, які звільняються по закінченні контракту. Їх в КЄУ знімають з черги на постійне житло не зважаючи на вислугу років посилаючись на закон "про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" ст.12, п.9. Ніхто прокоментувати ситуацію не може. Наказ 380 МО роз'яснення не надає.

Руслан
06.03.2019 05:13

Я підполковник з вислугою 20 років, термін дії контракту закінчується в листопаді, а командир не бажає його продовжувати. Як діяти в такій ситуації.

Олександр
05.03.2019 10:52

Доброго дня до вас є декілька питань,я військовий за контрактом, зараз я знаходжуся у відпустці,але під час відпустки заболів я начальника повідомив про те що за хворів довідку я йому вислав,але він мені говорить що треба мені я витись на роботу і там буду лікування проходить але в мене не має таких коштів щоб їздити я витратив на ліки я йому про це теж повідомив,я не вмозі їхати,я хочу узнати що мені за це буде які наслідки будуть довідки від вряча є,допожіть як правильно в чини в цій ситуації щоб наслідків не було дякую за увагу

Юрій
04.03.2019 12:37

Доброго дня скажіть будь ласка чи може війсковослужбовиць строкової служби звільнитися зі служби після року служби у зв'язку з тим що в нього нородилася дитини

денис
04.03.2019 11:17

добрий день, підскажіть будь ласка чи підлягаю я відстрочки від призову якщо в мене мама інвалід(одружена) і я її опікун?

Владислав
27.02.2019 17:47

Здравствуйте, я уже от служыл , год прошел, меня вызывают на военные сборы могу ли я отказаться от сборов??

Андрій
27.02.2019 14:35

Будь ласка, дайте роз’яснення щодо соціального та правового захисту військовослужбовців та членів їх сімей стосовно зняття з житлового обліку та черги військовослужбовців які є ветеранами ЗСУ та звільняються з лав по закінченню контракту.

Андрій
27.02.2019 14:35

Будь ласка, дайте роз’яснення щодо соціального та правового захисту військовослужбовців та членів їх сімей стосовно зняття з житлового обліку та черги військовослужбовців які є ветеранами ЗСУ та звільняються з лав по закінченню контракту.

Іван
23.02.2019 13:59

Доброго дня... Я Осіпчук Іван Миколайович 1998року народження солдат строкової служби в військовій частині А2802 призваний 22.11.18 В ступаючи в ряди в збройні сили України мені було 19 років... Мене зловили та насильно привезли в Кременецький військомат...та почали допитувати звідки я,чи приходили повістки та і тому подібне...на обліку я завжди стояв в Шумському військоматі Тернопільської області..під час допиту мені представили документ у формі "Алфавітки" щоб я її заповнив...обіцяли що завтра пройду лікарську комісію району а далі коли буде відправка то на Тернопіль...але такого не було,мене в той же день привезли на розподільник в Тернопіль...далі на Старичі в частину А3618 без ніякої лікарської комісії.. В частині пройшовши КМБ мене відправили в госпіталь з діагнозом цистит...пройшовши обстеження,в мене виявили такі діагнози 1 Цистит 2 Пролапс мітрального клапана 3 Пігментний невус лівого плеча 4 Обмороження верхніх і нижніх кінцівок 5 Гострий гастродуодетіт,фаза загострення 6Дискенезія сечовидільних шляхів 7Викревлення носової перегородки. Дали рекомендації щоб через місяць прибути знову на обстеження з направленням на ВЛК через місяць..місяць пройшов і результату ніякого немає.. Начальник медслужби навіть не зацікавлений на мої зауваження... увагу не звертаює.. всі документи про направлення в мене є у вигляді фотографій..при потребі я можу їх представити Як це мені все розуміти і де справедливість...???прошу вашого клопотання над моїми невирішеними проблемами...чи мені звернутися по тел на галячу лінію???

Александр
23.02.2019 04:37

Подписал контракт неделю назад в части Но прослуживши понял что это часть не для меня , ну не могу там служить не мое не нравиться , хочу перевестись в другую часть , но знаю что комбат откажет в переводе ! Как мне перевестись и реально ли это ? Подскажите пожалуйста

Dmitry Smile
20.02.2019 21:07

Здравствуйте! Имею не то чтоб проблему, но вопрос достаточно неоднозначный: Закончил магистратуру и теперь собираюсь идти в аспирантуру, но как быть если выпуск был в декабре, а подача документов в аспирантуру в сентябре? Может куда письмо отправить? Но зная МО - им это минимум до фонаря. Очень хочется заниматься наукой, а не подметать плац.

Вадим
19.02.2019 19:25

Добрий вечір. Чи можливо звільнитися з Нацгвардії по стану здоровя батьків. Мати та Батько на 3групі інвалідності.

Юра
18.02.2019 23:17

Доброго дня, зараз навчаюсь на 5 курсі( магістратура,денна форма), минулого року закінчив військову кафедру. З військового інститут повинен був забрати якийсь документ і передати його у військкомат, але так його ще і не забрав. Як краще діяти в такій ситуації, ще рік маю офіційну відстрочку і ,по-суті, не підлягаю строковій службі, поте не маю бажання відслужити рік як офіцер запасу

Віталій
13.02.2019 15:58

Доброго дня я солдат строковой служби, мій тато хворий в нього онко пухлина головного мозку, нас в сім'ї 9 дітей 7 сестер і один брат, родині потрібна моя допомога чи мужуть мене звільнити зі служби за такими обставинами?

Віталій
13.02.2019 10:08

Юноша 18 лет (2000 г.р.), мать которого была военнослужащей, при прохождении воинской службы заболела, заболевание связано с прохождением воинской службы (согласно высновку ЦВВК), уволилась в отставку по состоянию здоровья, умерла в 2007г., смерть, согласно высновка ЦВВК, связана с прохождением воинской службы. На данный момент имеет статус член семьи погибшего военнослужащего. Согласно ЗАКОН УКРАЇНИ «Про військовий обов'язок і військову службу» Стаття 18. Звільнення від призову на строкову військову службу 1. Від призову на строкову військову службу в мирний час звільняються громадяни України: батько або мати, рідний (повнорідний, неповнорідний) брат або сестра яких загинули, померли або стали особами з інвалідністю під час проходження військової служби або зборів військовозобов'язаних, имеет право на освобождение от призыва. В военкомате сказали, чтобы принесли выписку из приказа по части о гибели военнослужащего. Но в нашем случае – такое невозможно. К нашему случаю подходит положение Статьи 18, п.1., в военкомат нужно предоставить выписку о смерти из ЦВВК? Спасибо.

Кізілов Сергій Валерійович
11.02.2019 14:35

Не можу отримати компенсацію за неотримане речове майно при звільненні мій тел. 098-979-26-29

Олександр
11.02.2019 10:22

Доброго Дня .Мій син призивався в жовтні минулого року.Має вищу освіту.Проходить строкову службу в нац.Гвардії. Буду вдячний,якщо допоможете з точним терміном проходження служби. Скільки він має прослужити і за якими статтями і коли звільнять? Дякую.

Роман
06.02.2019 10:03

Порядок призначення на посаду помічника командира частини з правової роботи та присвоєння йому первинного офіцерського звання, військовослужбовця контактної служби з вищою юридичною освітою (спеціаліст), який вже тимчасово виконує ці обов'язки протягом 19 місяців але служить на посаді старшого солдата ( старший водій) в званні старшини....?

Александр
01.02.2019 17:00

Я можу отримати одноразову допомогу за статею 402 на основе стати 44

Міша
31.01.2019 19:48

Як після закінчення воєнної академії уволитись до підписання контракту на 5 років?

Владимир
26.01.2019 08:13

Потрібна консультація щодо відпустки вихідного дня.

Марія
21.01.2019 18:25

Моєму чоловікові була надана відстрочка. Він є напівсирота, оформлений по догляду за моєю мамою, вона інвалід 1 групи, і така ситуація що і мій тато на 3 групі. Враховуючи сімейну ситуацію, так як він доглядає маму, бо ніхто інший неможе цього робити, я не маю достатньо сили щоб навіть її пілняти, вона взагалі не може нічого. Я хочу дізнатись чи може він надалі розраховувати на відстрочку

Володимир
14.01.2019 00:54

Доброго вечора я хочу перевестись з своєї частини але командування не пускає підкажіть що робити,або дайте свій номер,готовий до співпраці з адвокатом.

Іван
13.01.2019 12:41

Я служу в зсу уже 3 місяць, моя дружина подзвонила мені і сказала що вагітна уже 5місяць, за законом України мене можуть тимчасово звільнити зі служби за зміною сімейних обставин? Ст.26 п.2. пп.В.

Дмитро
12.01.2019 16:34

В мене на 3 роки контракт служу 4 місяця. Хочу звільнитись раніше строку контракту!чи можливо це?та з якими наслідками?буду вдячний за відповідь.

Дмитро
12.01.2019 16:30

В мене на 3 роки контракт служу 4 місяця. Хочу звільнитись раніше строку контракту!чи можливо це?та з якими наслідками?буду вдячний за відповідь.

Кізілов Сергій Валерійович
04.01.2019 08:41

Щодо не виплати грошової компенсації за не отримане речове майно

Тетяна
03.01.2019 18:49

Мій син підписав контракт на два роки, строк якого закінчився 30.11. 2018. Сьогодні його запевняють, шо він має відслужити ще 1 рік. Нібито існує указ про продовження контрактної служби до 3-х років, який нещодавно видано. Не розумію коли це могло статись? На якій підставі продовжується строк служби?Допоможіть розібратись. Немає сили ще пережити час, коли син там на сході під обстрілами на нулі. Буду вдячна за відповідь.

Костянтин
24.12.2018 11:44

Хочу звільнитись раніше строку контракту!чи можливо це?та з якими наслідками?буду вдячний за відповідь.

Елл
22.12.2018 13:48

Офіцер запасу ЗСУ, вислуга 28 років, звільнений за станом здоров,я. Залишився на тому ж місці, лише держслужбовцем, тут і зараз, уже більше 10 років. Учасник БД(АТО). 4 роки назад отримав службову квартиру. Хочу іі розслужебити. Чи маю я право на це?

Владимир
21.12.2018 23:02

Здравстауйте, нахожусь на срочной службе, на гражданке работаю на предприятии, так вот я ушел на службу, меня перевели в не штат на предприятии, и не платят зарплату с июня месяца, скажите меня вообще так и должны были переводить в не штат, или же нет. Насколько я знаю срочная служба получает зарплату на гос предприятии с бюджетных денег?

Сергій
15.12.2018 16:21

В мене запитання про першочергове забезпечення житлом військовослужбовців. До 16.10.2018 діяла «Інструкція про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями», затверджена наказом Міністра оборони № 737 від 30.11.2011. Де в розділі IV пункті 4.2 було сказано: Правом першочергового одержання жилих приміщень, крім осіб, зазначених у статті 45 Житлового кодексу Української РСР, користуються військовослужбовці - ветерани війни, військовослужбовці, які прослужили 25 і більше календарних років, військовослужбовці, які безпосередньо несуть бойове чергування, льотно-підйомний склад та плавсклад, які перебували на обліку та потребують поліпшення житлових умов. В серпні 2018 року я звернувся рапортом на ім’я командира військової частини про першочергове одержання мною жилого приміщення. На той час вислуга становила 26 років. Рапорт мені командир не підписав, а сказав що немає для цього підстав, відповідно він не зареєстрований. А вже з 16.10.2018 року з’явилась нова інструкція, затверджена наказом Міністра оборони № 380 від 31.07.2018 в якій розділу IV пункту 4.2 вже не було. Тобто у того кого є вислуга 25 років і більше вже не має права на першочергове одержання житла. В мене до Вас запитання. Чи можу я зараз, наприклад, 18 грудня 2018 року, написати новий рапорт про першочергове отримання житла. Резолюція на рапорті буде зрозуміла. Потім на основі цієї резолюції звернутись до суду. Де вказати що на момент моєї вислуги 25 років, це був серпень 2017 року, був чинний попередній наказ №000000 від 00.00.00.? Дякую за відповідь.

Андрій
14.12.2018 12:19

Доброго дня, я офіцер НГУ, маю свідотство ВЛК про непридатність в мирний час і обмежену придатність в воєнний час, служу в києві, де воєнного стану немає але рапорт на звільнення не розглядають. Є й інші запитання

Віктор
14.12.2018 11:20

Питання з приводу звільнення з військової частини за не виконанням умов контракту зі сторони частини

Крістін
13.12.2018 15:26

Доброго дня. Треба з вами переговорити. Чекаю ваш номер телефону. Дякую.

Максим
12.12.2018 12:40

Доброго дня. Треба з вами переговорити. Чекаю ваш номер телефону. Дякую.

Тетяна
11.12.2018 13:01

Добрий день! Я військовослужбовець ЗСУ, маю вислугу 9 років. З 03.12.2018 року перебуваю у відпустці в зв'язку з вагітністю та пологами. В липні 2018 році принесла довідку про вагітність та перебування на обліку в жіночій консультації та потребу в коштах, написала рапорт, але коштів на той час не було, в грудні надійшли кошти, але в фінансовій службі мені повідомили, про те що я вже втратила можливість їх отримання, так як перебуваю у відпустці в зв'язку з вагітністю та пологами згідно лікарняного листа, чи правомірно це?

сергій
10.12.2018 14:42

мене забрали в армію я непроходив жодної комісії в мене привичний вивих плеча уже 5 років зарас сталося це в армії і тепер я прохожу влк мені предлагают робити операцію чи можу я відказатися щоб мене звільнили тому що вони хотят зробити просту операцію і вона мені не допоможе а мені май серйознішу робити

Марія
05.12.2018 22:33

Мій чоловік оформлений по догляду за моєю мамою і він дійсно її доглядає. Тато мій інвалід 3 групи. Чоловік є напів сиротою, (тата позбавити прав мама померла() в зв'язку з цією ситуацією надали відстрочку від армії. Чи може він розраховувати надалі на відстрочку, якщо ситуація не змінилась?

Марія
05.12.2018 22:32

Мій чоловік оформлений по догляду за моєю мамою і він дійсно її доглядає. Тато мій інвалід 1 групи. Чоловік є напів сиротою, (тата позбавити прав мама померла() в зв'язку з цією ситуацією надали відстрочку від армії. Чи може він розраховувати надалі на відстрочку, якщо ситуація не змінилась?

Петро
04.12.2018 13:57

Я офіцер Зсу. Підписав другий контракт на 5 років за три місяці до закінчення старого а через 2 місяці прийняли закон про контракти на рік на два на три і т.д. Чи можна оспорит якось цей момент) щоб перезаключити контракт заново але з іншим побажанням щодо термінів.

Олександр
02.12.2018 15:12

Доброго дня. Я військовослужбовець, з липня 1995р. проходжу службу у в/ч, яка в даний період задіяна в ООС, зараз маю звання - капітан. З квітня по жовтень 2018р. , а саме 6 місяців приймав участь в операції ООС. Зараз моя посада скорочується, мені пропонують нижче звання - старший лейтенант. Коли я можу претендувати на пільгову пенсію з врахуваням пільгового стажу? Як діяти і що робити в подальшому? Буду вдячний за допомогу.

Сергій
28.11.2018 03:09

Чи можна розірвати контрак на три роки після відбуття більшой половини і в яких випадках?

Олександр
27.11.2018 16:03

Доброго дня. У мене запитання по звільненню зі ЗСУ? У мене контракт на 6 місяців підписаний, закінчуеться 22 грудня на даний момент в Україні введений військовий стан до 28 грудня, чи впливае військовий стан на мое звільнення? Дякую.

Костянтин
10.11.2018 16:41

Доброго дня. Я являють діючим військовослужбовцем, проходжу службу у в/ч, яка в даний період задіяна в ООС, молодший лейтенант, командир взводу. Маю скарги на стан здоров'я (виразкова хвороба, раніше вже мав таке захворювання). Хочу пройти обстеження в профільному мед. закладі, але медична частина в/ч ігнорує мої звернення, мотивуючи це тим, що до них звернувся мій прямий командир і запевнив їх що я цілком здоровий, "жменями" дають незрозумілі пігулки, які не допомагають, записи в медичну книжку робити відмовляються. Зверненя на гарячу лінію результату не дало. Мною був написаний рапорт на ім'я командира частини з проханням вплинути на ситуацію, а якщо такої можливості в нього не має то звільнити мене по невиконання умов контракту з моєї сторони. Командир в/ч спрямував цей рапорт на заступника з морально психологічного забезпечення, який (в манері "бивший мєнт") завірив мене щоб я не возмущався в інакшому випадку щоб я не зробив все буде сфальсифіковано проти мене. До того я писав рапорт про переведення, але його не задовольнили. Як діяти і що робити в подальшому..... До закінчення строку дії контракту 14 місяців, але це довго бо терпіння має межу. Що робити?

Вікторія
06.11.2018 20:08

Добрий вечір.Підкажіть будь ласка, я- офіцер і прохожу службу за призовом і нам не виплачують компенсацію за піднайом житла, квартиру я знімаю, так як житло мені частина не може надати.В законі "Про соціальний захист військовослужбовців" прописано, що ми повинні отримувати, але на практиці говорять, що не затверджений порядок даної виплати, хоча в "Роз’ясненні щодо порядку організації виплати грошової компенсації військовослужбовцям за піднайом (найом) житлового приміщення 1. Грошова компенсація за піднайом (найом) жилого приміщення виплачується: особам офіцерського складу у разі, коли вони не забезпечені жилими приміщеннями за місцем проходження військової служби, не отримали за рахунок держави грошову компенсацію за належне їм для отримання жиле приміщення та перебувають на квартирному обліку, а також якщо військова частина не орендує для них та членів їх сімей житло, курсантам вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів, які мають сім’ї, у разі ненадання їм жилої площі в сімейних гуртожитках, відсутності таких гуртожитків та жилого приміщення за місцем проходження ними військової служби (навчання).То чому нам не виплачують, так як не уточнено офіцери за призовом чи офіцери на контрактній службі і взагалі, нас прирівнють по виплатам до контрактників, а саме за піднайом житла- ніякої ясності немає.Дякую.