Юридические услуги от компании Наказ

Юридичний блог

Приватизація квартири в Києві

Допомога в приватизації квартири в судовому порядку, приватизація кімнати в гуртожитку, приватизація кімнати в комунальній квартирі

ПОРЯДОК РОБОТИ:

Консультація: надання консультації.

Умови надання послуги: на підставі доручення.

Строк: від 1 до 2 місяців.

Результат: отримання свідоцтва про право власності.

Доставка: наш кур'єр доставляє готовий документ.

Деякі наші готові замовлення

Поетапна інструкція для самостійного оформлення приватизації квартири

Крок 1.

Звернутися в ЖЕК, ОСББ, КП із паспортом (свідоцтвом про народження):

 • Тут оформляються бланки форм № 4 чи № 5 (для приватизації окремої або комунальної квартири). Ці форми видають паспортисти в ЖЕКу. У формах перераховуються всі, хто прописаний у квартирі на даний період, а також новонароджені й тимчасово відсутні особи, що мають право на житло. У форми також вписуються всі дані, які потрібні для оформлення документів на приватизацію (площа квартири, особовий рахунок).
 • Із собою також потрібно принести копію квартирного ордера та довідку з попереднього місця проживання (для тих, хто прописався у квартирі після 1993 року) про те, що право на приватизацію квартири ще не використано.
 • В ЖЕКу потрібно взяти заяву на оформлення технічного паспорта на квартиру, який видає майстер або технічна служба ЖЕКу.
 • Потім буде оформлятися приватизаційна заявка. Для цього вся родина повинна відвідати відділення ЖЕКу, тому що їм потрібно буде поставити підписи на всіх документах. Пізніше ці підписи будуть завірені начальником контори. Із цього випливає, що заява буде оформлена на ім'я начальника у відповідності зі стандартною формою. До заяви потрібно прикласти одну з форм (№ 4 або № 5) та технічний паспорт.

Крок 2.

Звернутися у відділ приватизації місцевої державної адміністрації з наступними документами:

 • Паспортом або свідоцтвом про народження (для осіб, які ще не отримали паспорти). При цьому обов'язкова наявність документів кожного члена родини. Якщо хтось із жителів проживав у квартирі із пропискою після 1992 р., то потрібно зібрати довідки з усіх минулих місць проживання. У довідках потрібно вказати, чи брав цей житель участь у приватизації раніше.
 • Ідентифікаційними кодами та ксерокопіями.
 • Довідкою з відділення ЖЕК (форма №4).
 • Заявою на приватизацію квартири (з усіма підписами, що завірив начальник ЖЕКу).
 • Копією ордеру про надання житлової площі.
 • Технічним паспортом квартири, що приватизується.
 • Довідкою з Ощадбанку за місцем проживання.

Крок 3.

Звернутися в Реєстраційну службу (Департамент державної реєстрації) для реєстрації права власності на квартиру. Після проходження процедури приватизації, буде отримане свідоцтво про право власності, яке повинне пройти обов'язкову реєстрацію в Реєстраційній службі. Подібна реєстрація в Реєстраційній службі займає не більше 14 робочих днів із того моменту, як була подана заява.

Необхідною умовою перед початком цього процесу є інвентаризація квартири, на підставі якої видається технічний паспорт.

Після чого до Фонду подаються документи, необхідні для приватизації квартири, а саме:

 1. Заява на ім'я голови районної державної адміністрації в місті Києві.
 2. Оформлена заява на приватизацію квартири, житлового приміщення в гуртожитку, кімнати в комунальній квартирі.
 3. Довідка про склад сім’ї та займані приміщення (Форма 4).)
 4. Копія ордера про надання житлової площі (копія договору наймання житлової площі в гуртожитку). При необхідності – витяг із розпорядження про переведення особистого рахунку.
 5. Документ, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду (Ощадбанк).
 6. Копія документа, що підтверджує право на пільгові умови приватизації.
 7. Заява-згода тимчасово відсутніх членів сім’ї наймача на приватизацію квартири (будинку), житлових приміщень у гуртожитках, кімнати в комунальній квартирі.
 8. За неповнолітніх членів сім’ї наймача рішення про приватизацію житла приймають батьки (усиновителі) або опікуни. Згоду на участь у приватизації дітей вони засвідчують своїми підписами в заяві біля прізвища дитини. Якщо дитина у віці від 14 до 18 років (настає неповна цивільна дієздатність особи), додатково до заяви додається письмова нотаріально засвідчена згода батьків (усиновителів) або піклувальників
 9. Документ, що підтверджує невикористання громадянином житлових чеків для приватизації державного житлового фонду, це довідка з попереднього місця проживання всіх членів сім’ї (після 1992 року) про невикористання права на приватизацію державного житлового фону.
 10. Наявність паспортів (для неповнолітніх – свідоцтв про народження) усіх членів родини, які беруть участь у приватизації та їхні ксерокопії.
 11. Технічний паспорт КП «БТІ».
 12. Доручення на представника.

Законодавство

Квартира приватизується в порядку, який передбачений у Законі України "Про приватизацію державного житлового фонду" і Положеннями державного комітету України щодо житлово-комунального господарства "Про порядок передачі квартир (будинків) у власність громадян".

Обговорення і відгуки (190)

Надежда
10.05.2018 16:05

Доброго дня! До кого звертатись щодо приватизації житлового фонду в Голосіївському районі? В районну адміністрацію чи управління ЖКХ?

Тетяна
10.04.2018 18:21

Прошу Вашої допомоги у вирішенні такого питання. Мій чоловік працівник поліції 5 років проживаває у гуртожитку який є власністю комунальної громади міста, та зареєстрований у ньому. Має ордер на поселення. У 2009 році він з родиною мамою та татом приймав участь у приватизації квартири загальної площею 28,4 м2 ( жила площа 14м2 за технічним паспортом) у рівних частинах кожному по 1/3 квартири - це 9,47м2 загальної площі та 4,66м2 жилої площі на людину. Чи матиме він право приватизувати кімнату у гуртожитку . Якщо я вірно зрозуміла то відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» зі змінами та доповненнями приватизувати кімнату у гуртожитку мають право громадяни у тому числі військовослужбовців і працівників Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, осіб рядового і начальницького складу та працівників Міністерства внутрішніх справ України, Державної кримінально-виконавчої служби України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, рятувальників та членів їхніх сімей 1) які не мають власного житла ( а саме мешканці гуртожитку та члени їхніх сімей, у яких немає будь-якого житла на праві власності на території України, розмір якого з розрахунку на одну особу є більшим за розмір, встановлений для визнання їх такими, що потребують поліпшення житлових умов відповідно до статті 34 Житлового кодексу Української РСР це близько 7м2 жилої площі на людину. Згідно цього пункту мій чоло вік вважається таким, бо в нього у власності 4,66м2 жилої площі. 2) не використали право на безоплатну приватизацію державного житлового фонду (невикористане право на приватизацію - невикористане повністю або частково право на безоплатну приватизацію державного житлового фонду за житловими чеками відповідно до Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду") Згідно цього пункту та офіційного тлумачення положення п.5 ст. 5 у рішенні Конституційного Суду № 15-рп/2010 від 10.06.2010 р. в нього є частково невикористане право на приватизацію у розмірі 21м2-9,47м2= 11,53м2+10м2 на сім’ю. 3) На правових підставах, визначених цим Законом, вселені у гуртожиток та фактично проживають у гуртожитку протягом тривалого часу більше 5-ти років .

Наказ (Nakaz)
13.04.2018 10:17

Доброго дня! Так, з огладу на описане, Ваш чоловік має право на приватизацію кімнати в гуртожитку, спираючись на всі вищезгадані Вами нормативно-правові акти. Цей процес може бути складним і довготривалим, тож звертайтесь до нас за консультацією. Завжди будемо раді Вам допомогти.

Ирада
18.10.2017 17:25

Добрий вечір. Підскажіть будь_ласка прописані в гуртожитку з 25.01.13 року зараз хочу приватизувати але 25.01.18 року тільки буде 5 років таким чином я не можу приватизувати поки не буде 5років?

Віктор
23.09.2017 09:54

Доброго дня!
Я підготував всі необхідні документи для приватизації квартири.
Органом приватизації житлового фонду повинен виступати виконавчий комітет селищної ради.
Але протягом тривалого часу селищна рада не спромоглась створити виконавчий комітет. Перспектив його створення протягом щонайменше найближчих двох років немає.
Підкажіть, будь ласка, які подальші дії необхідно вчинити для приватизації квартири.
Віктор.