Юридические услуги от компании Наказ

Юридичний блог

Медичний адвокат і юрист Київ

Юридична допомога лікарям та пацієнтам

Спеціально для вас ми розробили три варіанти співпраці. Залежно від ваших побажань і наявності вільного часу, виберіть зручний для вас пакет.

 • судовий збір оплачується окремо (залежить від суми позову і характеру позовних вимог)
 • довіреність оплачується окремо

Юрист по медичним спорам – професія, що стрімко набирає популярність. Допомога медичного юриста все частіше необхідна як пацієнтам медичних установ, так і лікарям. Обумовлено це, зокрема тим, що:

 • українці, беручи приклад із заходу, все частіше намагаються захистити свої права й відшкодувати заподіяні збитки;
 • наше законодавство в сфері медичних послуг має безліч недоліків і недостатньо чітко регулює дану сферу відносин. Це приводить іноді до деякого зловживання у відносинах порівняно незахищених пацієнтів;
 • фахівців, які можуть надати якісні послуги по захисту в сфері медичного права, в Україні не так вже й багато. Тому суспільство ще не звикло до того, що порушення медичного права можуть викликати серйозні судові позови;
 • медстраховка стає все більш популярною і потрібною. Відповідно, невиконання її умов спричиняє пред'явлення правомірних претензій до винної сторони.

Якість медичних послуг – комплекс показників, що характеризують своєчасність надання допомоги, правильність постановки діагнозу, вибору методів діагностики, лікування, профілактики, а також наявність позитивного результату лікування в цілому. Найчастіше медичний адвокат необхідний все-таки пацієнтам, адже клієнти медичних установ перебувають у трохи нерівному становищі з медичним персоналом. Це обумовлено хворобою, залежністю від особистого відношення лікарського персоналу, відсутністю необхідних знань у сфері медицини. Пацієнтові складно відразу оцінити якість медичної допомоги, а іноді й виявити лікарську помилку.

Найбільш спірними в даному розумінні галузями є пластична хірургія й репродуктивна медицина.

Послуги адвоката по медичним справам

Наш адвокат по медичним справам надасть наступні послуги для захисту ваших прав та інтересів у сфері медичного права:

 1. консультація юриста з будь-яких питань дотримання медичного права;
 2. аналіз договірних відносин у сфері медицини (медична страховка, договір про медичне обслуговування);
 3. представництво в судах усіх інстанцій у м. Київ (дистанційна участь у судовому розгляді можлива на всій території України);
 4. захист лікарів та пацієнтів від висунутих претензій, незалежно від медичної галузі і складності справи;
 5. установлення факту наявності лікарської помилки, медичної недбалості, розголошення конфіденційної медичної інформації;
 6. відшкодування заподіяного життю та здоров'ю збитку;
 7. стягнення моральної компенсації;
 8. повна компенсація вартості діагностики, лікування та реабілітації.

Юридична допомога лікарям

Заради справедливості необхідно відзначити, що юридична допомога лікарям також необхідна. В Україні все ще продовжують лікувати людину, а не діяти сугубо за протоколом лікування хвороби. Це не завжди погано. Приміром, при деяких випадках госпіталізації показане оперативне хірургічне втручання, хоча досвідчений фахівець може провести найбільш прийняті малоінвазивні процедури й успішно допомогти пацієнтові, при цьому, не піддавши його складній операції та наслідкам після неї. У цьому випадку лікар піклується про пацієнта, скорочує період відновлення, мінімізує можливість розвитку ускладнень, але при цьому діє «на свій страх і ризик» та збільшує можливість виникнення негативних наслідків для себе самого, у вигляді судових позовів. Крім того, трапляються пацієнти, які завжди незадоволені медичним обслуговуванням і прагнуть стягнути моральний збиток скрізь, де тільки лікуються. В Україні був випадок, коли пацієнтка пластичної хірургії судилася з більш ніж 20 медичними установами, прагнучи стягнути моральний збиток. Тому лікарі, професіонали своєї справи, можуть чудово виконувати свою роботу, але це не завжди виключає для них можливості отримати повістку в суд від незадоволеного своїм станом клієнта. У цьому випадку наш медичний юрист у Києві зможе захистити вас від несправедливих претензій пацієнта, проблем з вашою професійною трудовою діяльністю й відновити вашу репутацію фахівця. Адже претензії незадоволеного пацієнта можуть не тільки привести до матеріальних втрат, у зв'язку з відшкодуванням збитку, але й притягти до кримінальної відповідальності.

Найбільш часті підстави для залучення до кримінальної відповідальності у зв'язку з невдалим медичним втручанням:

 • незаконна лікувальна діяльність - ст. 138 КК України;
 • ненадання допомоги хворому медичним працівником - ст. 139 КК України;
 • неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником - ст. 140 ст. 139 КК України;
 • незаконне розголошення лікарської таємниці - ст. 145 КК України.

Обговорення і відгуки (23)

Даша
06.09.2019 11:23

Я закінчила медичний, але не йду на інтернатуру, збираюсь їхати закордон підтверджувати диплом, питання чи зможу я з Європейським дипломом але без української інтернатури працювати лікарем в Україні? Дякую

Наказ (Nakaz)
13.09.2019 17:39

Відповідно до Наказу Міністерства охорони здоров'я України «Про затвердження порядку допуску до медичної і фармацевтичної діяльності громадян, які пройшли медичну або фармацевтичну підготовку в навчальних закладах іноземних держав», питання про працевлаштування фахівця з документом про медичну освіту, виданому за кордоном, вирішується після розгляду заяви, до якої додається довідка Міністерства освіти і науки про визнання іноземного диплома. Документи про медичну освіту проходять процедуру визнання в нашій державі. Нострифікація диплому є обов'язковою умовою працевлаштування лікаря в Україні. Проте відповідно до п. 6 Порядку на підставі поданих документів у залежності від рівня кваліфікації визначаються додаткові умови, виконання яких дасть змогу встановити відповідність рівня кваліфікації заявника кваліфікаційним вимогам. Додатковими умовами можуть бути визначені: - для лікарів (провізорів) - підготовка в інтернатурі, на курсах спеціалізації, стажування з присвоєнням (підтвердженням) звання лікаря (провізора) - спеціаліста, легалізація кваліфікаційної категорії; - для фахівців - курси спеціалізації чи вдосконалення. Після проходження додаткових умов може бути прийняте рішення про надання права на професійну діяльність в Україні особі, яка пройшла медичну (фармацевтичну) підготовку в навчальних закладах іноземних країн, за умови присвоєння (підтвердження) звання лікаря (провізора) - спеціаліста чи легалізації кваліфікаційної категорії - для лікарів (провізорів), успішного проходження курсів - для фахівців або рішення про відмову у наданні такого права.

Ганна
12.07.2019 10:17

Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи підпадає діагноз мігрень під інвалідність. Лікуючий невролог відмовив, посилаючись на чисте МРТ. Розкажіть по даному питанню. Дякую!

Вадим
29.06.2019 10:10

Доброго дня. Закінчив інтернатуру за держ. замовленням. Мене хвилює питання відробітку трьох років у лікарні. Не маю бажання виходити на роботу в лікарню. Чи є якісь можливості не відробляти? Можлива якась консультація в цьому питанні?На руках ж контракт і т.д. Хотів би, щоб юрист проглянув і проконсультував.

Оксана
21.06.2019 13:53

Доброго дня, я працюю Фельдшером у селі, але так сталося що я разом з своїми людьми вийшли на протест, а саме перекрили дорогу, в робочий час. Яку відповідальність я маю тепер пронести. Дякую за відповідь.