Юридические услуги от компании Наказ

Юридичний блог

Медичний адвокат і юрист Київ

Юридична допомога лікарям та пацієнтам

Спеціально для вас ми розробили три варіанти співпраці. Залежно від ваших побажань і наявності вільного часу, виберіть зручний для вас пакет.

 • судовий збір оплачується окремо (залежить від суми позову і характеру позовних вимог)
 • довіреність оплачується окремо

Юрист по медичним спорам – професія, що стрімко набирає популярність. Допомога медичного юриста все частіше необхідна як пацієнтам медичних установ, так і лікарям. Обумовлено це, зокрема тим, що:

 • українці, беручи приклад із заходу, все частіше намагаються захистити свої права й відшкодувати заподіяні збитки;
 • наше законодавство в сфері медичних послуг має безліч недоліків і недостатньо чітко регулює дану сферу відносин. Це приводить іноді до деякого зловживання у відносинах порівняно незахищених пацієнтів;
 • фахівців, які можуть надати якісні послуги по захисту в сфері медичного права, в Україні не так вже й багато. Тому суспільство ще не звикло до того, що порушення медичного права можуть викликати серйозні судові позови;
 • медстраховка стає все більш популярною і потрібною. Відповідно, невиконання її умов спричиняє пред'явлення правомірних претензій до винної сторони.

Якість медичних послуг – комплекс показників, що характеризують своєчасність надання допомоги, правильність постановки діагнозу, вибору методів діагностики, лікування, профілактики, а також наявність позитивного результату лікування в цілому. Найчастіше медичний адвокат необхідний все-таки пацієнтам, адже клієнти медичних установ перебувають у трохи нерівному становищі з медичним персоналом. Це обумовлено хворобою, залежністю від особистого відношення лікарського персоналу, відсутністю необхідних знань у сфері медицини. Пацієнтові складно відразу оцінити якість медичної допомоги, а іноді й виявити лікарську помилку.

Найбільш спірними в даному розумінні галузями є пластична хірургія й репродуктивна медицина.

Послуги адвоката по медичним справам

Наш адвокат по медичним справам надасть наступні послуги для захисту ваших прав та інтересів у сфері медичного права:

 1. консультація юриста з будь-яких питань дотримання медичного права;
 2. аналіз договірних відносин у сфері медицини (медична страховка, договір про медичне обслуговування);
 3. представництво в судах усіх інстанцій у м. Київ (дистанційна участь у судовому розгляді можлива на всій території України);
 4. захист лікарів та пацієнтів від висунутих претензій, незалежно від медичної галузі і складності справи;
 5. установлення факту наявності лікарської помилки, медичної недбалості, розголошення конфіденційної медичної інформації;
 6. відшкодування заподіяного життю та здоров'ю збитку;
 7. стягнення моральної компенсації;
 8. повна компенсація вартості діагностики, лікування та реабілітації.

Юридична допомога лікарям

Заради справедливості необхідно відзначити, що юридична допомога лікарям також необхідна. В Україні все ще продовжують лікувати людину, а не діяти сугубо за протоколом лікування хвороби. Це не завжди погано. Приміром, при деяких випадках госпіталізації показане оперативне хірургічне втручання, хоча досвідчений фахівець може провести найбільш прийняті малоінвазивні процедури й успішно допомогти пацієнтові, при цьому, не піддавши його складній операції та наслідкам після неї. У цьому випадку лікар піклується про пацієнта, скорочує період відновлення, мінімізує можливість розвитку ускладнень, але при цьому діє «на свій страх і ризик» та збільшує можливість виникнення негативних наслідків для себе самого, у вигляді судових позовів. Крім того, трапляються пацієнти, які завжди незадоволені медичним обслуговуванням і прагнуть стягнути моральний збиток скрізь, де тільки лікуються. В Україні був випадок, коли пацієнтка пластичної хірургії судилася з більш ніж 20 медичними установами, прагнучи стягнути моральний збиток. Тому лікарі, професіонали своєї справи, можуть чудово виконувати свою роботу, але це не завжди виключає для них можливості отримати повістку в суд від незадоволеного своїм станом клієнта. У цьому випадку наш медичний юрист у Києві зможе захистити вас від несправедливих претензій пацієнта, проблем з вашою професійною трудовою діяльністю й відновити вашу репутацію фахівця. Адже претензії незадоволеного пацієнта можуть не тільки привести до матеріальних втрат, у зв'язку з відшкодуванням збитку, але й притягти до кримінальної відповідальності.

Найбільш часті підстави для залучення до кримінальної відповідальності у зв'язку з невдалим медичним втручанням:

 • незаконна лікувальна діяльність - ст. 138 КК України;
 • ненадання допомоги хворому медичним працівником - ст. 139 КК України;
 • неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником - ст. 140 ст. 139 КК України;
 • незаконне розголошення лікарської таємниці - ст. 145 КК України.

Обговорення і відгуки (16)

Олена
16.03.2019 01:15

Поставила 4 імпланти, жувати не могла. Звернулась у клініку сказали, що все нормально, силою витребувала акт виконаних робіт, який є простим переліком використаних матеріалів. Звернулася у міськвідділ охорони здоровя про професійну оцінку виконаного лікування, зробила знімок і виявили невідповідність виконаного до того, за що заплачено. Представники клініки тепер дзвонять,що все виправлять. Як офіційно оформити ці відносини з ними, щоб знову не бути ошуканою?

Вікторія
04.01.2019 14:03

Невдала пластична операція.

Lana
04.10.2018 18:26

Мама померла в лікарні кілька днів тому... До кінця своїх днів була сильною і при пам"яті, боролася і хотіла жити...Вона вжє в землі, а ми так і не знаємо, від чого вона померла. Із самого початку поставили діагноз: Гострий гепатит, ниркова і печінкова недостатність. В результаті (вже після смерті) гепатит не підтвердився (ні Б, ні С). Поставивши такий діагноз, нічого не робили, бо він = смерті. Кожен день говорили мені, що аналізи на печінку погіршуються, але ні самі нічого не робили, ні мені нічого не рекомендували. На 5-й день реанімації, я прийняла рішення перевезти іі в Обласну лікарню, хоч лікарі і казали, з самого початку, що стан її стабільний і тяжкий. Вона перенесла переїзд (70 км, за мій рахунок), але вночі померла. Діагноз: серцева недостатність. Я вваяю, що тут не тільки помулка в діагнозі, але й бездіялність= знаючи тяжкий стан потерпілої, не лікував, бо не знав що, допускав тяжкий наслідок і мені про нього казав, але самовпевнено бездіяв. За тиждень мами не стало...Дайте будь-ласка, вашу оцінку.

Irena
07.11.2018 06:05

Lana, meni dyshe prukro ce chutatu bo ja v takij sutyaciji byla 2 roku tomy kolu v likarni pomer mij tato. Ce byv Novuj Rik ta vsi likari ‘svjatkyvalu’ tomy nihto serjozno ne vidnissia do likyvannia. Mij zaput do meduchnogo advokata, skashit bud-laska chu be pizno she zaprosutu meduchny informacijy pacienta I jak ce zrobutu? Jaksho vu vzmozi v ciomy dopomogtu napishit byd-laska.

Сергей
03.09.2018 10:56

Порушити справу проти охорони здоровя

Петро
27.08.2018 09:59

Хотів задати ось таке питання, хто повинен вирішувати тактику лікування пацієнта, лікуючий лікар чи колектив відділення (професор та зав. відділом на обговоренні) оскільки відповідальність за життя пацієнта лежить суто на лікуючому лікарі ? Чи є відповідальність лікаря за самостійно прийняті рішення по лікуванню пацієнта ?

Олександр
19.08.2018 15:05

Доброго дня, в квітні в обласній лікарні проведено заміну колінного суглобу. За декілька днів суглоб просто "випав" зі свого місця. Лікарі свою провину не визнали, взялися лікувати далі. По сьогодні проведено безперервне стаціонарне лікування, 4 операції, занесено інфекцію (зі слів лікуючого лікаря невідомо звідки, тільки не з лікарні), витрачено більше четверті міліона наших грошей і поки жодного позитивного результату. Правди ніхто не каже, пропонують оперувати моя знову. Хочемо знати правду. Зможете допомогти?

Юлія
25.07.2018 07:41

Доброго дня підкажіть будь-ласка, якщо працівник (водій) перебував на лікарняному з 19.03 по 16.07. безперервно, а 18.06.2018 року йому видали лікарняний, закритий 16.07.2018 р. в якому зазначено «НЕПРАЦЕЗДАТНИЙ», а також є відмітка «Відмовився від направлення на МСЕК». Від проходження позачергового медичного огляду він відмовляється. За якою статею його можливо звільнити? Чи мала право лікарня видавати лікарняний с таким записом? Було направлено запит до лікарні для надання пояснень стосовно такого запису,вони посилаються на п. 4.5. Наказу МОЗ № 455 "ВІДМОВА від направлення на МСЕК НЕ Є ПІДСТАВОЮ для випискихворого на роботу". Якщо звільнити за п. 2 ст. 40 чи п. 5 ст. 40 не можливо, тоді як йому проводити і оплачувати дні, якщо інший лікарняний не відкритий? Та на якій підставі його тримати водієм якщо він непрацездатний?:

Володимир
17.07.2018 10:50

Доброго дня. У мене така ситуація: жінка закінчила мед університет м. Івано-Франківська у 2016 році (державник). На момент закінчення ми уже були одружені і вона була вагітна. Не зважаючи на це, її направили на заочну частину в психлікарню м. Острог Рівненської області, а очну частину мед університет м. Львова. Оформили декретну відпустку. Тепер дитині 1 і 8 місяців. Жінка хоче поновитись на інтернатуру але щоб її перевели на м. Івано-Франківськ, очну і заочну частину. Але ніхто не хоче її переводити чи давати прикріпні листи, чи відкріпні. Були в м. Острог, були у Львові, були у департаменті охорони здоровя м. Івано-Франківська, були в університеті м. Івано-Франківська і всі спихають один на одного. І це при тому що у нас є дитина віком до 3-х років і я її чоловік працюю по місцю прописки і проживанні. Що Ви можете порадити на всю цю ситуацію, і чи могли б Ви взятись за цю справу???

Ксенія
10.10.2017 15:41

Доброго дня!Підкажіть,будь ласка,я лікар інтерн другого року,маю відпрацювати за цільовим направленням 3 роки після інтернатури.Але зараз відбулись зміни у законі про відпрацювання медиків(від 31.05.17).Чи маю я право не відпрацьовувати або які є можливості,щоб уникнути відпрацювання.Дуже дякую!

Влад
22.05.2017 21:46

Здравствуйте
Психиатр требует военный билет/приписку при прохождении медосмотра
Насколько правомерно такое требование и куда обращаться в случае если это незаконно?

Наказ
23.05.2017 09:46

Добрый день. Для прохождения каждого вида медосмотра может быть предусмотрена подача отдельных разных документов. Поэтому для ответа на вопрос, нужно детально изучать ситуацию и нормативно-правовую базу. В случае сомнений в действиях врача рекомендуем обратиться с жалобой к руководству медицинского учреждения либо в МОЗ.

Алексей
11.04.2017 23:09

Как быть в следующей ситуации? Ребенок инвалид по ДЦП, но в его ИПР (скорее всего по неграмотности) включили очки. Очки, по идее, должны выдаваться инвалидам по зрению, согласно государственной типовой ИПР. В постановлении 1301 про очки ничего не сказано. Человек рецепт на очки не предоставил. Полиция и облздрав провели проверку больнички, но не нашли нарушений закона. Человек подал в суд с требованием признать бездействие, выдать очки и взыскать моральный вред. Какой будет результат?

Наказ
12.04.2017 12:28

Добрый день, Алексей!
Учитывая сложность изложенной ситуации, для определения перспектив, необходимо разобраться в вопросе более детально (ознакомиться с исковым заявлением, мед. справками, ИПР, постановлением 1301, актом проведенной проверки). После, мы сможем предоставить квалифицированную консультацию адвоката, а так же озвучить Вам стратегию дальнейших действий и сформировать стоимость наших услуг.

Сергій
20.12.2016 19:04

Доброго дня. З 1999 року стою на обліку у уролога. діагноз - аплазія правої нирки(з народження). в 2009 році влаштувався на атомну електростанцію на роботу. в цьому році при проходженні комісії (по мобілізіції) лікарі Рівненської обласної лікарні запропонували оформити групу інвалідності(ніхто до цього мені подібного не пропонував, тому я і не знав що маю на це законне право). оформивши 3 робочу групу в цьому місяці, мені поставили діагноз - івалід з дитинства(довічно), так як я 3 1986 року, а виявили в 1999 році. Питання: чи можливо отримати відшкодування пенсії від держави за минулі роки? Дякую.

Наказ
21.12.2016 14:58

Добрий день, Сергій!
Виплата державної соціальної допомоги за минулий час передбачена лише якщо суми державної соціальної допомоги призначені, але не одержані своєчасно з вини органу, який призначає або виплачує державну соціальну допомогу, або через неможливість отримання цих сум інвалідом чи його офіційним представником з поважних причин.
А отже ви не зможете отримати відшкодування пенсії від держави за минулі роки.