Юридические услуги от компании Наказ

Юридичний блог

Медичний адвокат і юрист Київ

Юридична допомога лікарям та пацієнтам

Спеціально для вас ми розробили три варіанти співпраці. Залежно від ваших побажань і наявності вільного часу, виберіть зручний для вас пакет.

 • судовий збір оплачується окремо (залежить від суми позову і характеру позовних вимог)
 • довіреність оплачується окремо

Юрист по медичним спорам – професія, що стрімко набирає популярність. Допомога медичного юриста все частіше необхідна як пацієнтам медичних установ, так і лікарям. Обумовлено це, зокрема тим, що:

 • українці, беручи приклад із заходу, все частіше намагаються захистити свої права й відшкодувати заподіяні збитки;
 • наше законодавство в сфері медичних послуг має безліч недоліків і недостатньо чітко регулює дану сферу відносин. Це приводить іноді до деякого зловживання у відносинах порівняно незахищених пацієнтів;
 • фахівців, які можуть надати якісні послуги по захисту в сфері медичного права, в Україні не так вже й багато. Тому суспільство ще не звикло до того, що порушення медичного права можуть викликати серйозні судові позови;
 • медстраховка стає все більш популярною і потрібною. Відповідно, невиконання її умов спричиняє пред'явлення правомірних претензій до винної сторони.

Якість медичних послуг – комплекс показників, що характеризують своєчасність надання допомоги, правильність постановки діагнозу, вибору методів діагностики, лікування, профілактики, а також наявність позитивного результату лікування в цілому. Найчастіше медичний адвокат необхідний все-таки пацієнтам, адже клієнти медичних установ перебувають у трохи нерівному становищі з медичним персоналом. Це обумовлено хворобою, залежністю від особистого відношення лікарського персоналу, відсутністю необхідних знань у сфері медицини. Пацієнтові складно відразу оцінити якість медичної допомоги, а іноді й виявити лікарську помилку.

Найбільш спірними в даному розумінні галузями є пластична хірургія й репродуктивна медицина.

Послуги адвоката по медичним справам

Наш адвокат по медичним справам надасть наступні послуги для захисту ваших прав та інтересів у сфері медичного права:

 1. консультація юриста з будь-яких питань дотримання медичного права;
 2. аналіз договірних відносин у сфері медицини (медична страховка, договір про медичне обслуговування);
 3. представництво в судах усіх інстанцій у м. Київ (дистанційна участь у судовому розгляді можлива на всій території України);
 4. захист лікарів та пацієнтів від висунутих претензій, незалежно від медичної галузі і складності справи;
 5. установлення факту наявності лікарської помилки, медичної недбалості, розголошення конфіденційної медичної інформації;
 6. відшкодування заподіяного життю та здоров'ю збитку;
 7. стягнення моральної компенсації;
 8. повна компенсація вартості діагностики, лікування та реабілітації.

Юридична допомога лікарям

Заради справедливості необхідно відзначити, що юридична допомога лікарям також необхідна. В Україні все ще продовжують лікувати людину, а не діяти сугубо за протоколом лікування хвороби. Це не завжди погано. Приміром, при деяких випадках госпіталізації показане оперативне хірургічне втручання, хоча досвідчений фахівець може провести найбільш прийняті малоінвазивні процедури й успішно допомогти пацієнтові, при цьому, не піддавши його складній операції та наслідкам після неї. У цьому випадку лікар піклується про пацієнта, скорочує період відновлення, мінімізує можливість розвитку ускладнень, але при цьому діє «на свій страх і ризик» та збільшує можливість виникнення негативних наслідків для себе самого, у вигляді судових позовів. Крім того, трапляються пацієнти, які завжди незадоволені медичним обслуговуванням і прагнуть стягнути моральний збиток скрізь, де тільки лікуються. В Україні був випадок, коли пацієнтка пластичної хірургії судилася з більш ніж 20 медичними установами, прагнучи стягнути моральний збиток. Тому лікарі, професіонали своєї справи, можуть чудово виконувати свою роботу, але це не завжди виключає для них можливості отримати повістку в суд від незадоволеного своїм станом клієнта. У цьому випадку наш медичний юрист у Києві зможе захистити вас від несправедливих претензій пацієнта, проблем з вашою професійною трудовою діяльністю й відновити вашу репутацію фахівця. Адже претензії незадоволеного пацієнта можуть не тільки привести до матеріальних втрат, у зв'язку з відшкодуванням збитку, але й притягти до кримінальної відповідальності.

Найбільш часті підстави для залучення до кримінальної відповідальності у зв'язку з невдалим медичним втручанням:

 • незаконна лікувальна діяльність - ст. 138 КК України;
 • ненадання допомоги хворому медичним працівником - ст. 139 КК України;
 • неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником - ст. 140 ст. 139 КК України;
 • незаконне розголошення лікарської таємниці - ст. 145 КК України.

Обговорення і відгуки (8)

Володимир
17.07.2018 10:50

Доброго дня. У мене така ситуація: жінка закінчила мед університет м. Івано-Франківська у 2016 році (державник). На момент закінчення ми уже були одружені і вона була вагітна. Не зважаючи на це, її направили на заочну частину в психлікарню м. Острог Рівненської області, а очну частину мед університет м. Львова. Оформили декретну відпустку. Тепер дитині 1 і 8 місяців. Жінка хоче поновитись на інтернатуру але щоб її перевели на м. Івано-Франківськ, очну і заочну частину. Але ніхто не хоче її переводити чи давати прикріпні листи, чи відкріпні. Були в м. Острог, були у Львові, були у департаменті охорони здоровя м. Івано-Франківська, були в університеті м. Івано-Франківська і всі спихають один на одного. І це при тому що у нас є дитина віком до 3-х років і я її чоловік працюю по місцю прописки і проживанні. Що Ви можете порадити на всю цю ситуацію, і чи могли б Ви взятись за цю справу???

Ксенія
10.10.2017 15:41

Доброго дня!Підкажіть,будь ласка,я лікар інтерн другого року,маю відпрацювати за цільовим направленням 3 роки після інтернатури.Але зараз відбулись зміни у законі про відпрацювання медиків(від 31.05.17).Чи маю я право не відпрацьовувати або які є можливості,щоб уникнути відпрацювання.Дуже дякую!

Влад
22.05.2017 21:46

Здравствуйте
Психиатр требует военный билет/приписку при прохождении медосмотра
Насколько правомерно такое требование и куда обращаться в случае если это незаконно?

Наказ
23.05.2017 09:46

Добрый день. Для прохождения каждого вида медосмотра может быть предусмотрена подача отдельных разных документов. Поэтому для ответа на вопрос, нужно детально изучать ситуацию и нормативно-правовую базу. В случае сомнений в действиях врача рекомендуем обратиться с жалобой к руководству медицинского учреждения либо в МОЗ.

Алексей
11.04.2017 23:09

Как быть в следующей ситуации? Ребенок инвалид по ДЦП, но в его ИПР (скорее всего по неграмотности) включили очки. Очки, по идее, должны выдаваться инвалидам по зрению, согласно государственной типовой ИПР. В постановлении 1301 про очки ничего не сказано. Человек рецепт на очки не предоставил. Полиция и облздрав провели проверку больнички, но не нашли нарушений закона. Человек подал в суд с требованием признать бездействие, выдать очки и взыскать моральный вред. Какой будет результат?

Наказ
12.04.2017 12:28

Добрый день, Алексей!
Учитывая сложность изложенной ситуации, для определения перспектив, необходимо разобраться в вопросе более детально (ознакомиться с исковым заявлением, мед. справками, ИПР, постановлением 1301, актом проведенной проверки). После, мы сможем предоставить квалифицированную консультацию адвоката, а так же озвучить Вам стратегию дальнейших действий и сформировать стоимость наших услуг.

Сергій
20.12.2016 19:04

Доброго дня. З 1999 року стою на обліку у уролога. діагноз - аплазія правої нирки(з народження). в 2009 році влаштувався на атомну електростанцію на роботу. в цьому році при проходженні комісії (по мобілізіції) лікарі Рівненської обласної лікарні запропонували оформити групу інвалідності(ніхто до цього мені подібного не пропонував, тому я і не знав що маю на це законне право). оформивши 3 робочу групу в цьому місяці, мені поставили діагноз - івалід з дитинства(довічно), так як я 3 1986 року, а виявили в 1999 році. Питання: чи можливо отримати відшкодування пенсії від держави за минулі роки? Дякую.

Наказ
21.12.2016 14:58

Добрий день, Сергій!
Виплата державної соціальної допомоги за минулий час передбачена лише якщо суми державної соціальної допомоги призначені, але не одержані своєчасно з вини органу, який призначає або виплачує державну соціальну допомогу, або через неможливість отримання цих сум інвалідом чи його офіційним представником з поважних причин.
А отже ви не зможете отримати відшкодування пенсії від держави за минулі роки.