Юридические услуги от компании Наказ

Юридичний блог

Ліцензія на тютюнові вироби

Ліцензія на продаж тютюнових виробів Київ

Ліцензія на торгівлю тютюновими виробами

Відповідно до законодавства України для виготовлення та реалізації тютюнових виробів необхідна ліцензія на торгівлю тютюновими виробами (їх виробництво).

Наша юридична компанія надасть необхідні послуги для оформлення дозвільної документації в м. Київ. Доручення цієї роботи фахівцям істотно знизить витрати часу та фінансів на дану процедуру. Оскільки самостійні збір та оформлення специфічної документації можуть затягнутися в часі та призвести до додаткових витрат.

Отримання ліцензії на тютюн

У зв'язку з високим попитом на тютюнові вироби, торговельні мережі та виробники все частіше стикаються з необхідністю ліцензування своєї діяльності. Найбільш оперативно та якісно з цим завданням впорається досвідчений фахівець. На практиці у співробітників нашої компанії отримання ліцензії на тютюн займає до 15 днів.

В результаті звернення до нас клієнт отримує: всі необхідні консультації; оформлення пакету документів; свободу від проходження маси бюрократичних процедур; позитивний фінал - готову ліцензію на тютюнові вироби.

Ліцензія на роздрібну торгівлю тютюновими виробами

Тютюнові вироби включають: сигарети, сигарілли, сигари, махорку, тютюн та інші вироби з нього або його замінників.

Ліцензія на роздрібну торгівлю тютюновими виробами оформлюється на підставі заяви, поданої до Головного управління або в Центр обслуговування платників податків за місцем торгівлі. Також необхідно подати документи про оплату вартості ліцензії. Варто знати, що порядок отримання ліцензії передбачає необхідність її реєстрації в органі доходів і зборів, а для сільської місцевості - і в органі місцевого самоврядування за місцем ведення діяльності.

Ліцензія для роздрібної торгівлі видається терміном на 1 рік. Її ціна встановлена в розрахунку за кожне торгове місце і становить:

 • для міст 2 000 грн.;
 • для сіл і селищ за межами територій міст 250 грн.

Оплата здійснюється щоквартально в рівних частках.

Слід зауважити, що у випадку зберігання тютюнових виробів не у місці безпосередньої торгівлі, дані щодо місця зберігання продукції необхідно внести у відповідний Єдиний реєстр.

Ліцензія на оптову торгівлю тютюновими виробами

У тому ж порядку, що й у випадку з роздрібною торгівлею, оформлюється ліцензія на оптову торгівлю тютюновими виробами.

Зазначимо, що всі документи подаються до органу ліцензування в одному примірнику, засвідченому належним чином: це може бути нотаріальна копія або копія засвідчена органом, який видав документ або органом ліцензування.

Термін дії ліцензії - 5 років. Її вартість складає 500 000 грн. на рік.

Ліцензія на виробництво тютюнових виробів

Для виробництва тютюнових виробів можливість отримати ліцензію є тільки в разі забезпечення повного технологічного циклу. Також слід зазначити, що протягом 10 днів, з моменту набуття права власності на обладнання для виробництва сигарет, необхідно внести інформацію про нього до відповідного Єдиного реєстру.

Для оформлення дозволу, окрім заяви, необхідні:

 • установчі документи (копії);
 • дозволи на початок робіт (у сфері охорони праці, пожежної та техногенної безпеки);
 • атестат виробництва;
 • квитанція про оплату;
 • форма 4 - ОПП.

Видача ліцензії відбувається не пізніше 30 днів з моменту надання пакета документів. Ліцензія на виробництво тютюнових виробів надається терміном дії на 5 років. Вартість ліцензії становить 780 грн. і стягується щорічно. Звернення до фахівців нашої компанії забезпечить для вас:

 • повну консультацію юриста;
 • отримання всіх супутніх дозволів та допусків;
 • кваліфіковане оформлення необхідних документів;
 • представництво ваших інтересів на всіх стадіях отримання дозвільної документації.

Законодавство:

 1. ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР.

Обговорення і відгуки (7)

Александр
28.03.2017 16:07

Доброго дня! Хочу встановити киоск з продажу тютюнових виробів біля лікарні, модне це зробити? І якщо ні, надайте ссилку на закон ( де вказані обмеження на розміщення) дякую!

Жан
02.04.2015 12:06

Доброго дня! Планую здійснювати торгівлю (роздрібну) тютюновими виробами. Зберігати основну массу продукції буду не в місці продажу, а на складі. Склад повинен мені належати на праві власності, щоб я міг його зареєструвати в Єдиному реєстрі чи це не обов'язково?

Анна Дубина
07.10.2015 13:50

Доброго дня, Жан! Законодавство оперує поняттям “місце зберігання” - це приміщення, яке використовується для зберігання тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання. Однак, до ЄДР подається документ, який підтверджує право користування цим приміщенням. Тобто НЕ ОБОВ’ЯЗКОВО, щоб приміщення належало вам на праві власності, достатньо буде договору оренди.
Дякуємо за питання. З повагою, ЮО “Наказ”

Андрій
02.04.2015 11:06

Добрий день! Загубили ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами. Як нам поновити ліцензію? Необхідно отримувати нову чи можна взяти дублікат (копію)? Яка вартість процедури? Дякую!

Роман
02.04.2015 11:06

Поясніть, будь ласка, що означає повний технологічний цикл виробництва? Закупівля тютюну і виготовлення сигар, це повний цикл? Якщо фасування здійснюватиметься в іншому місці. Дякую!